Tlakovy cistic - WAPka

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Tlakovy cistic - WAPka

Příspěvek od mhi »

Koukam, ze tu neni tohle tema. Nejsem zadny expert na tlakove cistice, mel jsem jich par, vsechny jsem rozbil. Spis byly z te levnejsi kategorie.

Zjistil jsem, ze Parkside PHD 110 D1, kupovany pred zdrazenim za 799,- (ted stoji podobny model https://www.lidl.cz/p/parkside-vysokotl ... p100349245 1399...), cisti lepe, nez muj Karcher K3.960. (evidentne vyssi tlak-mozna teda chybou toho Parkside).

Karcher umrel na to, ze jsem zapomnel zbytek vody v pistoli, ta na podzim zmrzla ... a nova pistole stala to same co ten Parkside. Technik Karcheru mi rikal, ze Parkside je fajn, ale odejde mi na plastova streva, a asi se presne to stalo. Krome toho v pistoli vznikla po chvili pouzivani vule u pruzino-kulickoveho zaviraciho mechanismu, takze poustel trosku vodu (tohle meli fakt blbe navrzene). Kupodivu Parkside ma skoro stejne sroubeni tlakove hadice jako Parkside, jediny rozdil je ve vnejsim prumeru nastrcneho dilu a prumer hadice je mensi.

Nemaje co ztratit jsem vzal primou brusku s jemnym hrotem a domluvil Parksidovi, aby sel strcit do Karchera :). Bylo jeste nutne vymenit O krouzek za ten Karcheracky a vse do sebe pasovalo.

Pri spusteni Karchera jsem zjistil, ze tento nejspis vzdy natlakuje, prekroci max tlak, a vypne se, a opakuje svuj cyklus. Opet nemaje co ztratit jsem rozebral Parksidackou hlavici, zjistoval kde muze byt problem, a zjevne tryska velmi mala. Vesel do ni vrtak 1mm, nakonec jsem ji postupne rozsiril na d=1,6mm, kdy Karcher prestal vypinat a nejak to cisti s Parkside hlavici. Podobne jako predtim - tzn. nic moc, kdybych tu hodku radsi pracoval, mohl jsem mit novou lepsi wapku :).

Alespon uz ale vim, ze se nemusim bat nakrizit jednotlive komponenty v pripade nouze a ze to cele drzi hlavne na O krouzcich.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Tlakovy cistic - WAPka

Příspěvek od Piston »

Já si naivně myslel, že ty tlakové hadice a příslušenství jsou kompatibilní, že je to nějaký standard - že bych si v Lidlu dokoupil delší hadici ke svému Nilfisku. No tak asi ne.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Tlakovy cistic - WAPka

Příspěvek od bivoj »

Nějaká +- kompatibilita je u profesionálních systémů. Ale tam je cena celé WAP sestavy v desítkách (či spíš stovkách) tisíc. To asi domácí kutil kupovat nebude. Např. z těch levnějších Oertzen E 240 (108 403,- Kč) atp...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Tlakovy cistic - WAPka

Příspěvek od mhi »

Jestli poridim dalsi WAPku (jakoze nejspis ano, protoze z Karcheru jsem opet smutny), zkusim na 3D tiskarne udelat nejake redukce, jestli mi to udrzi tlak nebo se rozstreli :). Tesnost maji vyresenou pomoci O krouzku, v tom asi problem nebude.

Pouzivam vytistene redukce/spojky na takovy ten rychlospojkovy "Gardena" system, moje cerpadlo tam umi natlacit tusim 7 bar (pak byl doraz manometru :) ) a za mnoho let jsem menil snad jednu. Tisk na levne ABS, jsou na slunicku, ... ovsem to je trvaly tlak, ne ten pulsujici.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Tlakovy cistic - WAPka

Příspěvek od bivoj »

WAPka má tlak výrazně vyšší než 7 bar. Ty profi mají 200 - 300 bar i více. S hobby nemám zkušenosti, ale co jsem četl, tak mají tlak 100 - 140 bar, což je pořád proti 7 bar řádově jinde. Klidně to s tím 3D printingem zkus, ale bacha aby ti to nenaliskalo.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Tlakovy cistic - WAPka

Příspěvek od oldschool »

Po sklamání z Nilfisku a Karcheru momentálně používám Norskou značku AVA. Zatím, po půl roce spokojenost.
Odpovědět