Páčidlo

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Páčidlo

Příspěvek od Terminated Account »

Admin: odděleno z vlákna Jak bylo dnes

Dnes jsem si pořídil nové páčidlo a sundával jsem starý rákosový strop. Jak tak šťouchám tím páčidlem do prken vzpomněl jsem si na Gordona Freemena v HL. Najednou mi ta práce šla tak nějak od ruky :)

To je ale kravina že? :D
Přílohy
picture.php.jpg
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Karlos »

Mam doma stejne ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Terminated Account »

:yes se neztratí!!!
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mcrea »

:cry: a mě ošidili, mám červený a tůůůůze odřený
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Terminated Account »

Pořídil jsem ho v obi za cca 130 peněz a jsem kvalitou a tuhostí mile překvapen. Původně jsem uvažoval o nějakém luxusnějším a kvalitnějším kousku ve vyšší cenové kategorii, ale zavrhl jsem to.

O své staré odřené jsem bohužel přišel.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mcrea »

mý stálo tak nějak podobně v Hornbachu. Jsem spokojený. Kdyby bylo výrazně dražší, asi bych ho nekoupil, ale roztápěl bych výheň
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Josef »

Mám tohle páčidlo taky. Má na kontě hodně těžké práce, včetně mnoha ran kladivem při rozebrání chatky a je stále ve výborné kondici. Ale je pravda, že to nenechávám na náhodě:
Jakýkoliv nástroj pochybného původu, nejistého materiálu a ještě nejistějšího tepelného zpracování, do kterého se má bušit nebo je silně namáhán, u mne putuje před prvním použitím nejprve na plynový vařič. Samozřejmě po odstranění laku a případné demontáži plastových dílů. Na vařiči musí absolvovat pozvolné zahřátí - až jeho původně lesklý povrch získá fialovou až tmavě modrou barvu. Tím za skrblivého výrobce dokončí energeticky náročné popouštění, které ošidil. Smyslem ohřevu je odstranění křehké hrubozrnné struktury (pře)kaleného materiálu a její rozpad na jemnozrnnější. Vlastní tvrdost poklesne jen minimálně. Totéž zkuste třeba s plátkem do ruční pilky na železo, budou se na něm při řezání tenkostěnných trubek a profilů podstatně méně vylamovat zuby. Ale nesmíte to ohřát moc, barva vám nesmí "utéct", tj. přeběhnout rychle přes světle modrou až na šedivou, při které je původně zakalený materiál už nepoužitelně mekký.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Pokud je to páčidlo také Polské výroby, tak mě vydrželo při rekonstrukci bytu jen pár hodin - pak se ulomila téměř polovina pracovní části při páčení starých dřevěných prahů :evil:.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Karlos »

U toho sveho "made-in" netusim ale svagr s nim rozebral celou strechu, obstal bez vetsi uhony (trochu pomlacen od kladiva) ale jelikoz je lakyrnik tak mi na nem udelal novou luxusni červenou povrchovku - takove Ferrari mezi pacidly :mrgreen:
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Josef »

...no a to ulamování je právě způsobeno tím, že je to sice zakaleno, ale není to popuštěné. Materiál na páčidlo (a na většinu ručních nástrojů) musí být tepelně zpracován tak, aby se při extrémním namáhání ohnul, ale nikdy se nesmí zlomit tzv. křehkým lomem. Ohnutý nástroj je většinou opravitelný (byť by kovářsky), ulomený se dá akorát tak zahodit - a o to jde některým výrobcům především :puke
Přitom ta samotná ocel, co použili, nemusí být až tak špatná, je jen špatně zpracovaná. Naši předkové používali po chemické a struktirální stránce mnohem horší železo než máme dnes a přesto z něj dokázali vyrábět věci a nástroje, která vydržely dodnes. Ale ono se musí "chtít". Kdežto dnes se (v zájmu trvale vytvářené umělé spotřeby) "nechce".
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Páčidlo

Příspěvek od DanBlack »

Tyhle páčidla vlastním dvě (taky jsem si při odchodu z OBI hrál na HalfLife, lidi nechápali a přítulka dělala že mě nezná. :D
Jedním jsem boural cihlovo-prkenou příčku (bez následků) a druhé slouží v práci k otevírání zaseklé popelnice a rozebírání palet.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Páčidlo

Příspěvek od jaromir »

toto mam ja. je dost staré
jinak na páčení mám cca 10ks různého železa

připadá mi že je tvarově lepší než to v úvodu (na tahání dlouhejch hřebíků i páčení vrat)
Přílohy
P1010008.JPG
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Páčidlo

Příspěvek od Wilderness »

Maličko mě zarazilo, že tento nástroj nebyl zmíněn jako velmi vhodný přítel na přibalení pro toulky v PA světě, tudíž co vše dokáže...
Proto vozím i jeden v autě..

Tudíž na čem všem jste ho už tedy otestovali a přijde vám praktický?
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Páčidlo

Příspěvek od Wilderness »

Screenshot_2015-05-22-16-11-30.png
Screenshot_2015-05-22-16-11-30.png (39.62 KiB) Zobrazeno 9805 x
By se také hodilo...
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Páčidlo

Příspěvek od Václaf »

To modré páčidlo jsme teď s kolegou také dokupovali,měli jsme totiž jen jedno a máme teď zajímavou rekonstrukci a mimo jiné také tam strháváme rákosové stropy. Staré páčidlo mám ještě po dědovi a je takové masivnější. Jinak rákos jsem strhával i starou montpákou a teprve potom jsme páčili již čistá prkna. :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Páčidlo

Příspěvek od sigmark »

Jo, pajcr je vsestranny nastroj. Bral jsem tim i omitky, kdyz jsme delali rekonstrukci baraku
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Páčidlo

Příspěvek od DanBlack »

To v úvodu zmiňované modré má optimální poměr výkon/váha(rozměr).
Je dlouhé necelý půlmetr a na batohu by se taky uneslo. Delší a těžší je už moc neskladné, menší zas nemá dostatečnou páku. (i když mám i malý "vytahovák hřebíků", s tím se daj vylámat panelákové dveře a je to věcička velikosti útočného nože)
A použití: cihly, kameny, hřebíky, prkna, dveře od auta... :mrgreen:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Páčidlo

Příspěvek od Wilderness »

Ucinnost na dverich od aut, potazmo kufru me zajima, ponevadz nemam jak to vyzkouset.
Zadna trestna cinnost, chran buh! Ale vozite-li ho v aute muzete se dostat k nehode kdy vytahnuti zraneneho vytlucenym oknem neni realne..
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Páčidlo

Příspěvek od drigon »

Dobrý den. Ta sekerka kombinovaná s páčidlem vypadá sice moc hezky, ale mám obavy že páčidlo vyvedené ze spodní části násady při seknutí akorát tak "natrhne břicho". Případně něco "pikantnějšího". S pozdravem M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Páčidlo

Příspěvek od K4cer »

Mě spíš přijde vhodnější velká hasičská sekera
sekerka-1384195720.jpg
Obrázek náhodně nalezený na netu
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět