Špagin-samonabíjecí kopie

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Špagin-samonabíjecí kopie

Příspěvek od Ježura »

Zelený sport umí opravdu co chvíli překvapit...i když cena je trochu vyšší někoho to může zaujmout.
http://www.zelenysport.cz/pusky/ppsh-41 ... jeci-puska
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Špagin-samonabíjecí kopie

Příspěvek od Fabulous »

Taky jedna z možností na jednoduché rozpadlické "kropítko". V našich končinách ale možná bude lepší Sa58?
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Špagin-samonabíjecí kopie

Příspěvek od chodec »

Cena není nejhorší, mělo by se jednat o předělaný originál, tento prodejce má v nabídce i Thompsony apod., zajímala by mě ale přesnost, přece jen to asi bude střílet z otevřeného závěru jako originály a kromě toho ani originály zrovna nějak přesné nebyly, přesnost nahrazovaly velkou kadencí.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Špagin-samonabíjecí kopie

Příspěvek od Karlos »

Dobrej počin (ten komu se to podařilo protlačit přes zkušebnu jako sk. B)... kdysi jsem kdesi slysel ze klasicke samopaly strilejici ze zadni polohy u nas byt sk. B nemohou prave pro to ze je skoro nemozne je upravit na samonabijeci funkci tak aby bylo dostatecne zabezpeceno ze se nebudou dát lehce upravit zpět na střelbu dávkou (což by bylo i pochopitelne). Proto by mě dost zajímalo jak se s tím "předělatér" popral a jaké konstrukční změny musel provést... Nechcete si to někdo koupit? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Špagin-samonabíjecí kopie

Příspěvek od Ježura »

Docela jsem nad tím přemýšlel... náboj dobrej, kapacita zásobníku sqělá a dají se za slušné peníze koupit, náhradní díly taky nebudou problém. Jako takovou městskou karabinu si to dakážu lehce představit
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Špagin-samonabíjecí kopie

Příspěvek od Fabulous »

Také jsem přemýšlel, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že v našich končinách je lepší naše věrná 58-ma.
1. Náboje jsou 2x slabší a 2x dražší než u 58-mičky.
2. Zbran je 2x dražší, 2x slabší a zhruba stejně těžká jako Sa58.
3. Nelze k ní použít a sehnat prakticky žádné doplnky a díly.

Špagin prostě nepřináší žádnou přidanou hodnotu a proto by měl zůstat asi jen pro sběratele.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Špagin-samonabíjecí kopie

Příspěvek od Karlos »

Tak, tak... Špagin je prostě samopal, střelba dávkou v tom je jeho síla a pokud mu ji odeberete (překopete na samonabíječku) je to co se užitných vlastností týče fakt k ničemu...
Odpovědět