Bitcoin

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět

Vlastníte Bitcoin?

Ano
17
27%
Ne
46
73%

Celkem hlasů: 63
Butch

Re: Bitcoin

Příspěvek od Butch »

Presne jaj bylo napsáno výše, akcie jsou navázány na výkonnost subjektu který je vydá, krypto je navázáno na vůli lidi ho kupovat 🤷‍♂️ Což se taky ukazuje na neskutečnem množství kryptomen, které pravidelně vznikají a zase rychle zanikají.

Pokud se bavíme o uchování hodnoty, tak zlato a olovo je pro me top 👌😂 proste vezmes cihlu a zasobniky a jdeš.
Všechny investiční nástroje beru, včetně akcii jsou na emp náchylné úplně stejne.
To co se teď děje na trhu je mrzute, ale někteří investoři, pokud na začátku třeba nakoupili akcie CEZ, dejme tomu třeba za cca 450,- jsou teď happy. 😂
Count
VIP
Pohlaví: muž

Příspěvek od Count »

Po jaderné válce se rozlučme s akciemi, penězi na účtech, penzijním připojištění, státními dluhopisy a čert ví s čím ještě. Vše je o vhodném rozložení rizika. Ale bavme se o světě, kde ještě žárovky svítí.

Ano energie jdou nahoru, nezapomeňte ale, že takové banky pro svůj provoz rovněž potřebují energie a rozhodně ne málo. BTC se navíc mnohde těží za pomocí odpadní energie a hůl ekologie, kterou začali používat odpůrci BTC po financování zločinu nebo podvodu, je už dost nalomená. A zatím co lidé panikaří že BTC padá (nebo si mnou ruce, že se jim konečně, asi na stopadesátý pokus podařilo předpovědět totální pád na dno), další země přijala BTC jako zákonné platidlo https://www.bbc.com/news/world-africa-61248809, Gucci ohlásil možnost platit BTC https://edition.cnn.com/2022/05/08/busi ... index.html a Morgan Stanley prohlašuje, že BTC je blízko tomu stát se skutečnou měnou https://bitcoinmagazine.com/business/mo ... a-currency

To mi nepřijde jako naprostý krach po kterém poslední zhasne. Naopak, pro mnoho lidí může být současný cenový výprodej možnost, jak se vystavit BTC, provést nějakou investici, nejlépe DCA a přidat ke zlatu a olovu další ošatku, kterou vám v případě lokálního průseru nevezmou, nebo neznárodní. A ano, stále hovořím o BTC, protože ten jediný se v letech své existence ukázal jako životaschopný. Různé rasy psů, případně NFT opičáků za životaschopné nepokládám.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Quido

Příspěvek od Quido »

Count: :hand Abych odpověděl Seržovi: po takovémto SHTF je úplně jedno, kdo má kolik akcií či jakou kryptoměnu. Asety vnímám rozděleně na pre-shtf (např.akcie, crypto a nebo moje dovednost tlumoční mezi laponštinou a brazilskou portugalštinou) a ty post-shtf (např.zlato, stříbro či moje dovednost zasadit, sklidit, rozdělat oheň či umět střílet).
Butch

Příspěvek od Butch »

V zásadě souhlasim, po reálném pruseru toho co se nedá vzít do ruky moc nezbyde.
Naopak současný pád bitcoinu považuji za příležitost si nějaký koupit.
Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Bitcoin je teď momentálně na nějakých 19,1k USD.
Tak schválně až kam padne... Já naposledy přikupoval minullý rok a jestli padne na 15K usd tak tam možná zase trošku pošlu.
Furt věřím, že to nespadne až na zem.
Na druhou stranu když jo, tak těch mých 6k czk co v tom mám nebude naštěstí bolet :mrgreen:
Odpovědět