Ostrovní dům

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Ostrovní dům

Příspěvek od Josef »

Architekt se esteticky vyřádil, zaplaceno určitě dostal taky královsky (čímž to účel splnilo), jen k žití to jaksi nebude.
(Pominu, že je to pro jednu osobu, i když společenská preference "single" trendu mě za normálních okolností dost zdvihá ze židle... Vrátím-li se k technické stránce věci, jedna z největších blbostí je totiž zakotvit větrnou elektrárnu na budovu. Její chod se bohužel velmi snadno přenáší do stěn a když fouká celou noc nárazový vítr, stačí i slabý zvuk mnohapólového generátoru, ale tím, že je proměnlivý, spolehlivě vás desetkrát za noc vzbudí. Nechtěl bych to ani náhodou - větrnou elektrárnu jedině na samostatný stožár a se samostatným základem. Obdobně pokrýt "brouka" fotovoltaickými články do tvaru bubliny jaksi odporuje zásadám správnému směrování na slunce, takže vždy nejméně polovina článků bude pracovat se sníženým výkonem.)
Skimpy
Příspěvky: 19
Registrován: 17.02.2014 19:14
Pohlaví: žena

Re: Ostrovní dům

Příspěvek od Skimpy »

Ještě bych se vrátil k ostrovnímu domu na úvodu tohoto tématu. Co se týká nákladů na výstavbu, když jsem si to tak propočítal podle obestavěného prostoru je to nějakých 1300 m3 x 4500-4700 kč/m3 tak to vychází cca 6 milionů jenom za dům, bez nějakého nadstandardního vytápění a o solárním systému ani nemluvě. Zajímalo by mě na kolik je to celé přišlo, nějak jsem tam tu cenu nenašel.
Radek07
Příspěvky: 1180
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Ostrovní dům

Příspěvek od Radek07 »

https://www.youtube.com/watch?v=AHJj2c5dLYc

inspirace na ostrovní dům, klobouk dolů, že to už stavitel dotahuje do konce :yes
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ostrovní dům

Příspěvek od PeFi »

JustSurvive píše: 31.05.2013 9:13 Podle mě je zásadní problém toho domu, že investor málo přihlédl k zemnímu registru.
Dům se silně blíží tomu, čem jsem snil a co ztroskotalo na územním plánu, a následné mé snaze neskončit z toho všeho v blázinci nebo v base.

Zemní registr leda s výměníkem, nebo tak obludně velký, že se bude dát rozumně udržovat v čistotě.
Mimochodem, trombeho stěna v našich podmínkách taky nemá smysl.

Zaujalo mě: "Dnes bych navrhl větrání jinak s využitím tahu komínů a přirozeného proudění vzduchu, aby nebylo potřeba ventilátorů."

No tak to bych tedy fakt chtěl vidět, jak dosáhne alespoň vzdáleně podobných parametrů, jakých dosáhne s rekuperací, aniž by musel celoročně topit. (Jen naznačím: přetlak v obytných místnostech, podtlak v kuchyni/koupelně/WC, větrání ložnic v noci.)

Obecně je vidět, že pan architekt fyzice moc nedal, protože:
Přesto, že je dům dobře utěsněn, tak se dovnitř v průběhu dne dostane velké množství vzduchu neřízeně.

Bohužel, minimálně co se týče práce se vzduchem, zkusil jít vlastní zlatou střední cestou, nechal se nachytat na "trendy" řešení z "ženských časopisů", ale kvůli fyzice, ke které neměl dostatečný respekt, mu z toho vyšel trošku prasopes. (kotel 35 kW na skoro pasiv-nepasiv?, no ty kráso ...) Ale celkově :yes

Třeba jednou seberu síly, finance a dám si další kolo marných bojů s úřady ve snaze postavit něco podobného, byť skromnějšího. :|
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ostrovní dům

Příspěvek od Maximus »

Zemní registry dříve či později se zaplísní a je téměř nemožné tu "zdravou" plíseň z těch trubek dostat.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět