Bitcoin

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět

Vlastníte Bitcoin?

Ano
17
26%
Ne
48
74%
 
Celkem hlasů: 65
marrba
Příspěvky: 31
Registrován: 09.12.2012 11:45

Re: Bitcoin

Příspěvek od marrba »

Asi ještě nevíte jak jsou Bitcoiny zlé a nebezpečné :) Úřady vám to brzy již vysvětlí:

http://byznys.lidovky.cz/americane-si-p ... y-trhy_jzl
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Bitcoin

Příspěvek od maci »

Bitcoin jsou peníze, rozhodlo Německo o virtuální měně
http://datarama.aktualne.centrum.cz/cla ... ?id=788074
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Informace z emailu

Příspěvek od hanpari »

Tohle mi dnes přistálo v emailu, z bitcash.cz:
Dovolte, abych Vás informoval o úspěšném startu nového systému směnárny Bitcoinů. Původní diskusní fórum se transformovalo do Bitcoin burzy, kde můžete za požadovanou cenu okamžitě nakoupit či prodat BTC od jiného obchodníka či uživatele Bitcash.



https://bitcash.cz/market/



Během prvního měsíce obchodování bylo cca 90% transakcí zpracováno v rámci jedné banky, tedy online!



Až do 6. září můžete využít akce ověření účtu za symbolickou 1 CZK! Každý účet je nutné ověřit dle instrukcí zde:

https://bitcash.cz/forum/reputation.php?action=howto



Burzovní platforma řeší veškeré výpočty objemu obchodu. Po uzavření obchodu ihned generuje platební instrukce pro kupujícího. Systém rozlišuje mezi třemi typy platebních instrukcí:

- pro převod v rámci jedné banky

- pro tuzemský převod (buď v rámci ČR anebo SR)

- pro zahraniční převod / SEPA

Při zadávání pokynu na trh můžete zvolit, který způsob budete (s ohledem na rychlost zpracování nebo případné poplatky na straně banky) akceptovat.



Pro obchodování je nutné přidat do systému svůj bankovní účet (případně doporučujeme – pokud chcete vyjít vstříc více obchodníkům – přidat více bankovních účtů).



Návod jak používat směnárnu naleznete zde:

https://bitcash.cz/forum/showthread.php ... eadid=1243



Zatím lze obchodovat pouze BTC a CZK. Pokud máte zájem o přidání EUR či dalších kryptoměn (LTC apod.) prosím zůčastněte se ankety:

https://bitcash.cz/forum/showthread.php ... eadid=1328



Přeji úspěšné obchodování s Bitcoiny!

carlos



za tým Bitcash.cz
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Bitcoin

Příspěvek od Terminated Account »

Napadlo někoho z účastníků tohoto projektu, že se zúčastňují velmi cenného a zároveň rafinovaného testování a průzkumu?

Opravdu si nějaký rozpadlík myslí, že virtuální elektronické peníze jsou v něčem lepší než virtuální státní měny, které zatím disponují i hotovostí?
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Bitcoin

Příspěvek od hanpari »

Já je sice moc neotestoval, ale napadají mne dva důvody, proč by mohly být tyhle peníze lepší:

1/ Mikroplatby na internetu,
2/ platby a převody do zahraničí.

Jinak mne nic moc legálního nenapadá.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Bitcoin

Příspěvek od Steril »

Třeba spekulace, z legrace jsem nakoupil bitcoiny za pár tisíc a je dobrodružství sledovat jak to klesá a roste ;)
netcarlos
Příspěvky: 3
Registrován: 06.08.2013 13:19

Re: Bitcoin

Příspěvek od netcarlos »

hanpari píše:Já je sice moc neotestoval, ale napadají mne dva důvody, proč by mohly být tyhle peníze lepší:

1/ Mikroplatby na internetu,
2/ platby a převody do zahraničí.
+ Rychlost zpracovani platby
+ Rychlost aktivace uctu (beze smluv, staci stahnout SW a mit pripojeni k netu pro zasilani plateb)
+ Nizke naklady
+ Snadne a levne vyuziti na strane obchodnika (opet beze smluv)
+ Decentralizovana sit (neni jeden poskytovatel, ktery muze selhat)
+ Omezene mnozstvi BTC v obehu (nelze snizit jejich kupni silu "vytistenim" novych)
+ Nevratnost plateb (zjednodusuje obchodnikum praci)
+ Nemoznost zmrazeni uctu ci konfiskace
+ Transparentnost (verejna historie vsech transakci)

a mnoho dalsich ...

Nejvetsi konkurence je v soucastnosti Western Union a Paypal a verte tomu, ze maji z projektu slusny vitr...
MacGyver píše:Napadlo někoho z účastníků tohoto projektu, že se zúčastňují velmi cenného a zároveň rafinovaného testování a průzkumu?
V jakém smyslu? V USA je moznost prenechani emise penez komercnim subjektum standardnim politickym tematem. Nekdo na to slysi, nekdo ne... Thats it.

Do cenneho a rafinovaneho pruzkumu se zapojujes denne kdyz sledujes televizi, pouzivas smartphone anebo internet... Sledovano je vse a data budou vyuzita proti vam :devil ... Nic revolucniho co by marketingove agentury jiz neznaly se tu imho neobjevuje..
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Bitcoin

Příspěvek od dracekvo »

Tuzemskou burzu s virtuální měnou bitcoin napadli v pondělí hackeři. Prolomili zabezpečení serveru Bitcash.cz a vykradli bitcoinové peněženky. Navíc se někdo nyní obrací na uživatele falešným emailem s žádostí o další prostředky.
http://technet.idnes.cz/napadeni-burzy- ... ternet_mla
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Bitcoin

Příspěvek od Aldurn »

Obrázek

Kdo zainvestoval před měsícem a půl či dřív, tak má teď několikanásobný výnos. Aktuálně Bitcoin za cca 435 dolarů... .
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Bitcoin

Příspěvek od Steril »

Prodal jsem, čekám že to každou chvíli crashne a nakoupím zase pod $200.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Bitcoin

Příspěvek od Grunt »

V souvislosti s pádem portálu Bitcash mě hodně zaujala jedna diskuse na rootu (předpokládám, že uživatel netcarlos co se tady snaží provozovat dost lacinou reklamu je ve skutečnosti carlos alias Karel Minx). Snad nebude proti pravidlům, když tady z ní kousek odcituju:
http://www.root.cz/zpravicky/smenarna-bitcash-cz-podlehla-utoku-bitcoiny-byly-ukradeny píše: JardaP: Koukam, ze neni nad prachy v matraci a tri zle dogy.
M_M: Prachy v matraci jsou na nic. Jsou to papírky které ti kdykoli ukradne třeba centrální banka. O to důvtipněji, že na množství ti to sedět bude pořád, jen si za to najednou nic nekoupíš. :D
b: tak prozrad, ktere ze penize, ci neco jineho se neznehodnoti, kde si za stejnou jednotku koupis 1kg chleba za 10 let?
m: co třeba nějaká patlanina od picassa?
Jenda: Ne. V případě války nebo SHTF obecně lidi nebudou mít zájem o umění.
Jenda: Kovy. Stříbro, zlato, platina, uran (vysoce obohacený).
Miroslav Prýmek:

Cena zlata je daná stejnou spekulací jako cena čehokoli jiného. Navíc zlato není skoro k ničemu jinému než ke spekulaci dobré, takže ta cena je daná prakticky *jenom* tou spekulací.

Za poslední dva roky ztratilo zlato třetinu ceny. Narozdíl od "papírků" co "ti může centrální banka kdykoli znehodnotit".
j:AK-47 (pripadne nase Sacko) + munice == zarucena a neznehodnotitelna investice. Staci ukazat a chleba dostanes trebas celou furu ... ;D
Standa:Třeba kurs 1 Ozt zlata = 1000 bochníků chleba za posledních 5000 let nedoznal žádných řádových změn.
JardaP:Blbost, treba za druhe svetove to take bylo tak, ze bochnik chleba byl za zlaty prsten s drahym kamenem po babicce. To je zakon nabidky a poptavky a kdyz neni co jist, vzdy se najdou kurvy, ktere toho zneuziji a lidi radsi plati, protoze by jinak chcipli hlady jako ti, co nemaji cim platit a nechteji ohlodavat mrtvoly.
V souvislosti se všemi událostmi za ten týden včetně záměrné devalvace naší měny ČNB mě tak napdá: Co sakra s tím? Co teda pod tu peřinu? Polštář?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Bitcoin

Příspěvek od Centurion »

Já teda nejsem moderátor, ale jste trochu OT. Tohle už se řešilo jinde.

Pravdu díš. Tedy promáznuto od nejhoršího OT (Mrak)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Bitcoin

Příspěvek od dracekvo »

Neví někdo co se stalo, že to během pár dní tak vystoupalo? Dnes už akakuje hranici 11 tis.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Bitcoin

Příspěvek od hanpari »

A já do toho chtěl investovat :( Škoda, teď už je asi pozdě :)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Bitcoin

Příspěvek od dracekvo »

To samé jsem si říkal, když to vyskočilo na 2000,- Kč jeden nikdy neví.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Bitcoin

Příspěvek od Steril »

Mám zas nakoupíno a čekám do konce měsíce růst k 1000 usd :) škoda že sem nedávno vyměk a prodal :head
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Bitcoin

Příspěvek od cipis »

To só ti spekulanti ... :D
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Bitcoin

Příspěvek od hanpari »

Nejhorší na tom je, že jsem sám věřil, že bitcoin půjde nahoru :)
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Bitcoin

Příspěvek od Aldurn »

Neuvěřitelné, dnes dosáhl kurzu 880 dolarů!
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Bitcoin

Příspěvek od Centurion »

Odpovědět