Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od gannicus »

Ahoj,

zajímá mě rozpadlický názor na revolut. Používá někdo? Vidíte v tom nějaká rizika ať už z pohledu země původu (GB), nebo snahy o likvidaci hotovosti či neustále silnější fízlování?

Mě to přijde podobné jako u bezhotovostního placení. Zkrátka u běžných plateb se není moc bát - až se zavede systém sociálního kreditu, těžko někdo zakáže kupovat rohlíky, obědy nebo hajzlpapír. Na choulostivější věci je samozřejmě vhodnější hotovost. Takže v tomto kontextu se toho příliš nebojím. Můj cíl není používat revolut namísto české platební karty, ale ušetřit na zahraniční dovolené za výpalné na převodech.

Popis služby třeba zde: https://hoopoo.cz/revolut/
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od Haluziak »

Teď jsem ho týden používal v Turecku. Holt lepší kurz, než dostaneš na klasické platební kartě (a to se TRY bere jako nestabilní měna a účtují si tuším o 0,5% víc než je kurz). Ale stejně se nakonec vyplatilo víc vyměnit EURa ve směnárně v Istanbulu (tedy pokud máš dobrý zdroj na EURa).

Výhodou je absolutní nemožnost přečerpání, prostě co je na kartě to můžeš použít, takže jsem si vždy plus mínus sečetl nákup a podle toho jsem tam nahrál prachy z běžného účtu a utratil tak aby na REVOLUT kartě zůstalo cca 200Kč.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od pracintl »

Ahoj,

já to začal používat na platby na internetu. Normální platební kartu bych do prohlížeče nikdy nezadal (to je moje paranoia). Revolut mi na to vyhovuje (až na povinnou identifikaci - kopie OP) - je to předplacená karta, kterou můžu ještě velmi snadno zablokovat, již z principu nemůže jít do mínusu. Peněz tam držím jen málo.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od Ludo »

Pouzivam v podstate nonstop na bezne platby a vybery z bankomatu. 200 EUR zdarma bankomatove vybery mesacne, velmi vyhodne kurzy, fyzicke aj virtualne karty, ktore mozne jednoducho blokovat atd. Paci sa mi ich vychytavka Revolut Vault.

Nedrzal by som tam ale vacsi obnos kedze nemaju web rozhranie a v pripade odcudzenia telefonu s penazenkou nastavaju problemy. Vtedy je blokacia narocnejsia kedze treba riesit telefonicku podporu a za tu dobu si viem predstavit vybielenie toho uctu bez problemov.

Inak by som ich ale nebral ako nejaku spasitelsku firmu ktora zatoci s klasickymi bankami. Za oponou to trpi podobnymi problemami - vyuzivanie ludi, nenazranost, ...
McPet
Příspěvky: 8
Registrován: 18.04.2020 10:17

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od McPet »

Nějaké info k Revolutu Od Petra Máry a Jana Březiny:

https://www.youtube.com/watch?v=5YydgxqmYQ0

https://www.youtube.com/watch?v=WoXqP8pc53U

Třeba to někomu pomůže ;)
Roman
Příspěvky: 87
Registrován: 05.01.2012 13:26

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od Roman »

gannicus píše: 10.05.2019 14:11 Ahoj,

zajímá mě rozpadlický názor na revolut. ..Můj cíl není používat revolut namísto české platební karty, ale ušetřit na zahraniční dovolené za výpalné na převodech.
Platím s ní vše na internetu..
Slevy na dovolené (cca 200-300 Kč/rok) nejsou pro mně zajímavé.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od Nightmare »

Používám a super - třeba i pro platby v Amazonu - tedy v Eurech. Co je fajn na Revolutu je i to, že kartu člověk zablokuje jedním klikem v aplikaci a stejně tak ji odblokuje. Takže internetové platby teď.... A teď už zas ne.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od CombatMedic »

POužívám pro platbu hodinkama (Fenix 5xplus), protože moje banka nepodporuje Garmin pay. Velká spokojenost, vše zdarma, rychlý dobíjení.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od MFG »

Neprocetl jsem to uplne detailne, ale asi tu nezaznelo, ze v appce lze vytvorit “jednorazovou” platebni kartu a pak ji proste smazat. Tohle pouzivam na nezname obchody, kdyz uz tam “musim” nakupovat
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od Angelus »

Tu jednorázovou kartu ani není třeba mazat. Automaticky po provedení platby ji revolut smaže a vygeneruje novou. Dokonalost.
acmik
Příspěvky: 42
Registrován: 04.02.2017 21:03
Pohlaví: muž

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

Příspěvek od acmik »

Jediný na co se dá narazit je to, že tuhle jednorázovou kartu neberou úplně všichni obchodníci.
Odpovědět