Mapy

kregan
VIP

Re: Mapy

Příspěvek od kregan »

Tak fotopast s bezdrátovym přenosem.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Baca
VIP
Pohlaví: muž

Příspěvek od Baca »

32km vzdusnou ciarou a v priestore, kde nie je ani mobilny signal :-D
Prežiť !!!
cipis
Sponzor serveru

Příspěvek od cipis »

Ježíši, tak tam začni jezdit na kole, zhubneš, uděláš něco pro zdraví a budeš to kontrolovat osobně :D
Marglin

Příspěvek od Marglin »

Ty dneska "jedeš," Bačo :) Odpovědí na tvoji otázku je kupa ale ta nejlepši je asi citát tvého soukmenovce:"
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý." ;)
Baca
VIP

Příspěvek od Baca »

Skratka potrebujem sa raz za dva tri dni pozriet na to miesto a neprejazdit stovky kilometrov. :-) Takze ziadna odpoved nebola spravna :D
Prežiť !!!
Hohepa
VIP

Příspěvek od Hohepa »

před dvaceti lety jsem na chalupě také neměl signál GSM od Eurotelu.
Mobil si ani neťuk (Šumava) vyřešila to externí Yagina .

Chybí důležitá info jak je to z profilem krajiny , kopec? údolí ? byla by přímá optická viditelnost ?
Fotky si nechává rádiově posílat NASA i od Saturnu a to je trošičku dál. ;)

Edit:
V té době se dali sehnat PC modemy pro CBčko, to že jedna fotka přes to poleze hodinu dvě je snad v tomto případě jedno
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
sigmark
VIP

Příspěvek od sigmark »

jo. dal bych tam boudu s poštovními holuby, a jakmile by byl detekován narušitel, holub by byl vypraven fotobuňkou ovládanými dvířky na cestu k domovu. situace je jasná. Vidíš holuba? narušitel!
Baca
VIP

Příspěvek od Baca »

Je to v podstate na urovni vodnej hladiny v krutych kopcoch :-) Priama viditelnost je maximalne na 120m :-) Vykryvace GSM su sice na vrcholoch kopcov, ale signal by sa podarilo dostat na miesto iba odrazom ziarica zhruba 9m stvorcovych :-) (niekto kto sa v tom vyzna to prepocitaval) Vo vyske asi 110m nad hladinou. Je to skratka v podstate siroky kanon :-D Takze ak radiom, tak odrazom v dlhych vlnach od ionosfery a na to sa spolahnut neda, navyse digitalny prenos je v podstate bez kua draheho zariadenia v tychto vlnovych dlzkach nemozny. Navyse je to dost sezonne frekventovana oblast a nechavat tam drahe zariadenie ....... :-) Preto hladam web, kde by som mohol nazoomovat na satelitnej fotke dane miesto a pozriet sa, ci tam na fleku niekto je :-)

Sigmark - ved by to podochlo od hladu, alebo by si ich uvarili prilezotstni camperi :-D
Prežiť !!!
sigmark
VIP

Příspěvek od sigmark »

tak tam nastavíš automatiku aby ti vypadl holub denně. neni holub, byl sežrán! narušitel!
uvažoval jsi o satelitním telefonu, nebo nad něčím co pracuje s odrazem od ionosféry?

(omlouvám se ale tohle zavání absurditou :-) )
Baca
VIP

Příspěvek od Baca »

Denne mi vypadne holub maximalne tak z nosa :-D :rofl

Ale zda SA MI ZE SME UZ KRUTO OT :-D
Prežiť !!!
sigmark
VIP

Příspěvek od sigmark »

Amen! zpět na zem, zpět k mapám
tygrsdrakem
VIP

Příspěvek od tygrsdrakem »

Já se přidávám k fanouškům zelených padesátek KČT. Jsem na ně zvyklý už od skautských let, měřítko mi přijde jako optimální kompromis mezi podrobností a nositelností. Většinou tahám tak jednu - dvě mapy zájmové oblasti. Včera jsem do BOBu dokoupil ještě mapu ČR (Marco Polo, 1:300 000). Po odříznutí desek a sešitku se seznamem všech obcí je celkem skladná. Takže za mě do BOBu jedna či dvě padesátky zájmové oblasti, ve které předpokládám, že se budu pohybovat plus třístovka (nebo tak něco) ČR, pokud by člověka vítr zavál někam do prdele.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Noir

Příspěvek od Noir »

Neměl by někdo tip na zdroj starých turistických map s tur. značkami?
Občas v lese narazím na staré značení, které bylo oficiálně přesunuté na jinou trasu ( různá místní politika, majetkové vztahy, a pod.).
Někdy vede stará značka po zajímavější trase, případně vás odkáže na použitelnou trasu, kde není takový nával turistů a pod.
Odpovědět