Mapy

Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Mapy

Příspěvek od Fjord »

Kompletní letecká mapa ČR pořízená v letech 1952 - 1956 + současnost. http://kontaminace.cenia.cz/
Má to ukazovat kontaminovaná místa, na která se dá po přihlášení na http://www.sekm.cz/ nakouknout.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mapy

Příspěvek od goral »

Mate link na ten turisticky atlas? zni to zajimave...
jak je to velke/tezke?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Mapy

Příspěvek od Venet »

vydal shocart.cz ma to 700g a je to komplet cela CR. format A4 - 232stran v takej tej kalendarovej vazbe (taky ten stoceny drot)
Slovenska je o cosi lahsia... :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mapy

Příspěvek od goral »

aha to vim ktery je... myslel sem ze je i neco mensiho a lehciho
kazdopadne diky
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Mapy

Příspěvek od Fjord »

Sice jsem úplně zatím nepochopila, k čemu to je, ale kdo si hraje nezlobí :mrgreen:

Mapa, kde rostou ovocné stromy - můžete doplňovat též.
http://www.fruitmap.sk/
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Mapy

Příspěvek od hanpari »

Fjord:
Asi je to ještě v plenkách. alespoň já měl vždycky dojem, že pomeranče rostou všude :).

http://www.fruitmap.sk/?fruit=orange

Jinak se mi ten nápad líbí a snad se to časem ujme.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Mapy

Příspěvek od Maximus »

Jen perlička k těm ovocnářským mapám: V době římské údajně dozrávaly pomeranče na jihu Britských ostrovů a za Rudolfa II. pod Pražským hradem dozrávaly kvalitní melouny a na jížní Moravě se zadařila i druhá úroda jablek v jednom roce ;).

Výrazné klimatické oscilace se klidně projeví už během života jednotlivce - životní zkušenosti v tomto směru není radno brát příliš vážně, protože druhá polovina 20. století byla o něco víc klimaticky stabilnější, než je v našich krajích běžné.

Pokud se týká map klimatické regionizace ČR a jejich interpretace, tak doporučuji se podívat na toto:
http://janpivec.wz.cz/pivec.htm
http://janpivec.wz.cz/BP_PP.pdf
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Mapy

Příspěvek od Josef »

No vida a pak že je to naše "globální oteplování" nějaká novinka, vždyť už ho znali dokonce i staří římané :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jemhadar
Příspěvky: 22
Registrován: 08.04.2014 20:53
Pohlaví: muž

Re: Mapy

Příspěvek od jemhadar »

Jak vypadá vaše základní mapová výbava? Přemýšlím, jaké papírové mapy pořídit. Základem by mohl být třeba chválený turistický autoatlas od F&B (i když se mi zdá, že v roce 2014 vyměnili turisty za TIRáky), ale lákají mě podrobné mapy mého okolí, už jen pro mírovou využitelnost - turistiku. Je něco lepšího než mapy od Geodézie v 1:25000?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mapy

Příspěvek od kregan »

Jestli F&B je ten v šanonu s volně vyndavacími listy, tak mi nepřijde moc dobrej. Hlavně kvůli malý podrobnosti.
ČÚZK prodává mapy i 1:1000, ale pro turistiku nejsou moc vhodný.
Orientačně nejlepší mi přijde současná turistická mapa na mapy.cz
V papírový podobě mi vyhovuje klasická zelená mapa od KČT 1:50 000.

Uživatele sovětských vojenských map upozorňuju, že se z Topomapperu přesunuly sem http://loadmap.net/
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mapy

Příspěvek od donovanstangiano »

Nechci tu vyvolávat nějaký flame, ale dle mého nejsou určitě mapové podklady z mapy.cz nejvhodnější. Vždycky, když plánuju nějaký výlet, tak si mapy vytisknu, ale opravdu jsou dost nepřesné. Zakreslení el. vedení, studánek, hradů atd. nesouhlasí se skutečností, lesní cesty jsou velmi orientační. Na čundr do neznámého území přes lesy atd. to moc vhodné není. Mám ještě papírové turistické mapy okolí svého bydliště v měřítku 1:40 000 (tuším od Geodézie), ale ty mají podobné mouchy a hlavně hrozně "ošklivý" tisk. Mapy od KČT v měřítku 1:50 000 jsou asi nejlepší. (podotýkám, že pro běžného turistu) :beer
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mapy

Příspěvek od kregan »

Jasně, že žádná mapa není úplně ideální, ale co tedy používat lepšího. Při práci z mapou taky dost dělá zkušenost. Po čase se dá zjistit, nakolik je mapa generalizovaná a v jakých směrech, její slabiny a silný stránky.

Součástí mé práce je dokázat dohledat konkrétní místo s přesností 0,5m2 bez souřadnic a většinou používám kombinaci katastrální mapy se zaměřenými ploty, turistické mapy z mapy.cz, ortofoto mapy (platíme za aktuální verzi) a mapy sítí.
Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2014 10:50
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Mapy

Příspěvek od ilicz »

Co se online map týká, naprosto skvělá aplikace byl IZGARD, udržovaný Vojenskou geografickou službou.

V tuhle chvíli je IZGARD z nějakého důvodu mimo provoz.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Mapy

Příspěvek od Joezbrna »

Stejná zkušenost jako Kregan. Stačí si vzít tři různé mapy a najít pár míst po republice, kde to dobře znáš.
Mapy.cz mají dobře ulice ve městech. Cykloatlas.cz má přehledně lesní cesty. Smartmaps mají dobře terén, a sem tam cestu, kterou cykloatlas nezná. Někde sedí průseky líp v mapy.cz někde v cykloatlasu. V jednom konkrétním turistickém místě ukazuje cyklosatlas tři hospody ze čtyř, smartmaps jiné tři, ale všechny čtyři nejsou v žádné mapě. A tak dále.

Já používám v mobilu kombinaci cykloatlasu a smartmaps (na kartu velikosti nehtu na malíčku mi vejde celá republika v 1:25.000 a krajská města s názvy ulic. Tištěnou zálohu území čr zatím zvažuji, jak vytvořím, on je to na přenášení docela balík papíru i v 1:100.000 Spoustu míst mám starý mapy kčt a různé jiné tištěné podle potřeby z internetu.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mapy

Příspěvek od donovanstangiano »

Ilicz:


• Aplikace IZGARD byla dočasně pozastavena. Připravuje se nová mapová služba - Mapy AČR.

Děkujeme za pochopení a omluváme se.
Uživatelský avatar
jemhadar
Příspěvky: 22
Registrován: 08.04.2014 20:53
Pohlaví: muž

Re: Mapy

Příspěvek od jemhadar »

Ten atlas s vyndavacími listy je v 1:50000 a jisté nepraktičnosti jsem si vědom, mluvím o verzi v 1:100000 v kroužkové vazbě. Doporučovala se tu o pár příspěvků výše.
Online mapy znám a používám, spíš mi jde o ověřenou zálohu pro situaci, kdy by nemusely být dostupné. Stačí vybitá baterka mobilu, což se spuštěným GPS není vůbec problém.
karloscz
Příspěvky: 75
Registrován: 18.01.2014 21:22

Re: Mapy

Příspěvek od karloscz »

http://geoportal.cuzk.cz/
přidejte vrstvu ZABAGED, navolte prvky v aplikaci, a jste nejblíž k těm asi nejpřesnějším a nejpodrobnějším mapám - pro orientační běh. Samozřejmě to do nich má ještě daleko, ale od turistické mapy je to ještě dál.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mapy

Příspěvek od kregan »

To sem, netušil, že je ZABAGED i online. Rozhodně zajímavá záležitost. I když ve formátu .shp v příslušném SW z něj jde vytěžit daleko víc informací. Jen mi v něm chyběj vrstevnice (preferuju je před stínovánim) a turistické orientační body (památky, značení, dominanty).
Sice by ty vrstvy šly určitě sehnat a "poskládat" si mapu dle preferencí, ale je to moc práce :D

Do BOB bych přibalil podrobnou automapu. Poměr hmotnost/přehlednost/záběr území/informační hodnota mi přijde optimální. Po horách kolem srbskýho Zlatiboru sem chodil s automapou 1:250 000 a taky se to dalo. Prostě sem věděl, že za dvacet kilometrů pod timhle azimutem dorazim do tohodle města. Ve schůdnym terénu se to dá a na neschůdnej jsou ty sovětský vojenský (celý mapový listy sou ke stažení zdarma).
Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2014 10:50
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Mapy

Příspěvek od ilicz »

Tohle by právě bylo možný na rom IZGARDu. Uvidíme, co bude umět ten jejich novej portál :)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mapy

Příspěvek od Hohepa »

Hele ty sovětský, vojenský, ke stažení :|
prosím, prosím, naťukni, kde ? :angel
Odpovědět