GPS navigace

GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: GPS navigace

Příspěvek od GloryToSunTsu »

No ty voe!!! To je ale nebezpečná funkce :twisted: :twisted: :!: :!:
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: GPS navigace

Příspěvek od golfík »

phoque píše: Stačí v nastavení navigace vypnout funkci zpřesňování polohy přes datové přenosy, tím se bude vužívat jen vestavěná A-GPS v telefonu, která má sice pomalejší náběh a menší citlivost, ale funguje naprosto zdarma a pro cestu autem plně postačuje.
Myslíš že to opravdu tak funguje,ono i tak to mělo zpoždění chvílama cca deset metrů a teď kdyby to mělo dalších,tak už bych netrefil nikam. :lol:
Jinak mám ještě Tomíka,levnýho pro východ.státy,přesnej :) nikdy s ním nebyl žádný problem,až na občasnou aktualizaci žádná další investice.
phoque
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2011 11:52

Re: GPS navigace

Příspěvek od phoque »

golfík píše:
phoque píše: Stačí v nastavení navigace vypnout funkci zpřesňování polohy přes datové přenosy, tím se bude vužívat jen vestavěná A-GPS v telefonu, která má sice pomalejší náběh a menší citlivost, ale funguje naprosto zdarma a pro cestu autem plně postačuje.
Myslíš že to opravdu tak funguje,ono i tak to mělo zpoždění chvílama cca deset metrů a teď kdyby to mělo dalších,tak už bych netrefil nikam. :lol:
Jinak mám ještě Tomíka,levnýho pro východ.státy,přesnej :) nikdy s ním nebyl žádný problem,až na občasnou aktualizaci žádná další investice.
Nevím co máš za telefon ale na Nokii E52 a E72 to funguje bez problémů, mapy jsou zdarma.
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: GPS navigace

Příspěvek od golfík »

phoque píše: Nevím co máš za telefon ale na Nokii E52 a E72 to funguje bez problémů, mapy jsou zdarma.
Mám Nokii 5800 XM Navi,aktualizace map mám taky zdarma,no to je sice hezký,ale ztahování dat už né a jelikož si neplatím žádný internet.tarif tak stahování je proto dost drahý. ;)
Jsem staršího ročníku a tyhle všelijaké funkce v mobilu a možnosti internetu přestávám pomalu a jistě chápat :oops: :oops: :lol:
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: GPS navigace

Příspěvek od B89 »

mapy se dají stáhnout přes ten jejich program,ale trvá to hodně dlouho...
tady je celkem srozumitelný návod ;)
http://www.mynokia.cz/mapy-a-navigace/v ... -a-rychle/

a jestli možu doporučit tak je to sports tracker + mapy (http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/) které se tam dají nahrát pomocí mobile atlas creator, sice je to program na sledování trasy, ale zobrazuje na mapách bod kde se človek zrovna je a když du pěšky, víc vědět nepotřebuju :)
http://www.mynokia.cz/mapy-a-navigace/sports-tracker-2/
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: GPS navigace

Příspěvek od golfík »

......tady přece nejde o stahování map ;)
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: GPS navigace

Příspěvek od B89 »

jen sem chtěl poradit jak dostat mapy do telefonu přes kabel z pc, aby se to nemuselo pak při používání neustále stahovat od operátora, a platit nehorázné prachy. Já když sem měl nový telefon, tak tam třeba mapy celé čr nebyly...
taky mám 5800XM ;)
phoque
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2011 11:52

Re: GPS navigace

Příspěvek od phoque »

golfík píše:
phoque píše: Nevím co máš za telefon ale na Nokii E52 a E72 to funguje bez problémů, mapy jsou zdarma.
Mám Nokii 5800 XM Navi,aktualizace map mám taky zdarma,no to je sice hezký,ale ztahování dat už né a jelikož si neplatím žádný internet.tarif tak stahování je proto dost drahý. ;)
Jsem staršího ročníku a tyhle všelijaké funkce v mobilu a možnosti internetu přestávám pomalu a jistě chápat :oops: :oops: :lol:
Nějak si asi nerozumíme...

Mapy od Nokie, které se stáhnou a nahrají do telefonu přes Ovi Maps jsou zdarma. Hlasová navigace k mapám je zdarma. Pokud telefon podporuje GPS, tzn. s největší pravděpodobností má zabudovanou A-GPS (Assisted-GPS), dá se vypnout stahování upřesnujících dat (pomáhají lokalizaci přes pozici BTS) přes internetové připojení, a i bez něj GPS v telefonu funguje, sice má pomalejší náběh a méně přesné stanovení polohy než čistokrevné stroje, ale funguje bez problémů.
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: GPS navigace

Příspěvek od golfík »

phoque píše:
Mapy od Nokie, které se stáhnou a nahrají do telefonu přes Ovi Maps jsou zdarma. Hlasová navigace k mapám je zdarma. Pokud telefon podporuje GPS, tzn. s největší pravděpodobností má zabudovanou A-GPS (Assisted-GPS), dá se vypnout stahování upřesnujících dat (pomáhají lokalizaci přes pozici BTS) přes internetové připojení, a i bez něj GPS v telefonu funguje, sice má pomalejší náběh a méně přesné stanovení polohy než čistokrevné stroje, ale funguje bez problémů.
Dívej,asi si určitě rozumíme,při koupi již jmenovaného telefonu,tenkrát slibovali,že aktualizace map je zdarma,ale jakmile po nich pojedu,tak začnu platit za ztahování aktuálních dat.Ano,to vše jsem pochopil při prvního i druhého vyučtování,no ale ouhle,přestal jsem být ten osel na stahování dat,tak najednou ani po třičtvrtě roku nemají potřebu aktualizovat u mě nové mapy. ;) ....Je to ne-jeden velký klam,jako všechny jejich prima nabídky. ;)
romaker
Příspěvky: 9
Registrován: 15.04.2011 19:03

Re: GPS navigace

Příspěvek od romaker »

Moja Nokia N95 a HTC Desire funguje ako plnohodnotné GPS zariadenie , nepotrebuje pripojenie na NET .
V HTC mám nahraté na SD karte nav. softy iGo a Sygic, Garmin , NDRIVE , a podľa potreby ich využívam .
Sú dostupné mapy aj exotických krajín, stačí ich nahrať na kartu a testovať, či vyhovuje.

Prístup na mobilnú sieť vyžaduje orig. NOKIA MAPS, ak sa nahrajú mapy na kartu , už mobilný net netreba.

Mám aj auto 3ročnú navigaciu MIO, ale podpora od výrobcu skončila po roku a mapa Slovenska je o ničom, podobne to bolo aj u iGO .
Viete niekto niečo o navigácií na moriach ?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: GPS navigace

Příspěvek od alibaba »

KarolinaSt

Re: GPS navigace

Příspěvek od KarolinaSt »

Ahoj, můžete mi doporučit nějakou navigaci pro tátu na Vánoce? Nemám tušení jakou značku a podobně.Outlet
Naposledy upravil(a) KarolinaSt dne 13.12.2011 6:39, celkem upraveno 1 x.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: GPS navigace

Příspěvek od Maximus »

Potřebuješ GPS do auta nebo do přírody? Pokud do auta, tak bych volil Garmin případně Tomtom. Ultralevným noname výrobkům v této oblasti bych se opravdu raději vyhnul.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: GPS navigace

Příspěvek od marish »

Tak já mám v autě garmin. Nejvíc mě přesvědčily výsledky recenzí ve znění, pokud chcete navigaci, pouze navigaci, zvolte garmin. Zkrátka si na tom nepustíte film, neřekne vám, kde je nejpravděpodobněji zácpa a nežene vás proto po všech čertech, ale jako standardní navigace funguje.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: GPS navigace

Příspěvek od JimmyJazz »

Pridavam se s doporucenim ohledne Garminu. Vlastnim nuvi 1340T. Predtim jsem pouzival TomTom XXL a musim rict, ze Garmin mi prijde lepsi. Nejen, ze ma mapy pro vice zemi, podporuje rezim chuze ci jizdy na kole, ale ma i slot na pametove karty. Tudiz sebou clovek muze tahnout mapy pro temer cely civilizovany svet.
KarolinaSt

Re: GPS navigace

Příspěvek od KarolinaSt »

OK, díky za radu. Podívám se tedy po Garmin. :hand
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: GPS navigace

Příspěvek od alive »

Garmin legend. Jednoducha, monochrom, spolehliva,vydrz baterii: dve tuzkovy. Na aukru kolem tisicivky.
KarolinaSt píše:OK, díky za radu. Podívám se tedy po Garmin. :hand
pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: GPS navigace

Příspěvek od pirat »

to uz bych si radeji trochu priplatil a vzal foretrex 301 ci 401...funkce stejne, rozmer vyrazne mensi...je to takovej bobek, kterej budto lze nosit jako hodinky, nebo na riditkach misto tachometru na kole, nebo pro lepsi prijem na popruhu od batohu...mel jsem 201 ale mela nejaky delsi odezvy (spatnej kus, kamaradum sly prima), tak jsem si polepsil na 301 a emuzu si vynachvalit...vyznamne rychlejsi nalezeni po zapnuti, vyznamne lepsi prijem a ty funkce...na nemapovou GPS uplne vse, co bezny clovek potrebuje
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: GPS navigace

Příspěvek od JimmyJazz »

Jelikoz jsem nikdy 'nemapovy' gps pristroj nepouzival tak se laicky zeptam: K cemu to je? Na papirovych mapach, pokud vim, presne souradnice nejsou a k urceni svetovych stran a prevyseni mi staci kompas a obyc turisticka mapa.
KarolinaSt

Re: GPS navigace

Příspěvek od KarolinaSt »

To už jsme se dostali někam jinam ne? Taky nechapu k čemu to slouží?
Odpovědět