Hry zdarma

Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Hdm »

Na Epicu
ARK: Survival Evolved
zdarma
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Pez »

Tvl.
To je neskutečné, že je to už 25 let. ☹️

Značka Fallout slaví 25 let, stáhněte si zdarma třetí díl s datadisky.

https://www.idnes.cz/hry/novinky/fallou ... ovinky_srp
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Hdm »

Na steamu
Warhammer: Vermintide 2
zdarma
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Serža »

na Ubisoftu je zdarma Splinter Cell
do 30.11.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Hry zdarma

Příspěvek od dracekvo »

zdarma na epic: STAR WARS™: Squadrons
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Grunt »

Není to až tak úplně hra (spíš mod, přesněji TC), ale vzhledem k tomu že jsem to tu ještě neviděl, tak doporučím:
Ashes:2063 + Ashes: Afterglow
Pokuď máte rádi staré střílečky (tzv. boomer shootery alias Doom, Duke, nevímco) a zároveň různé postapo hry typu Fallout a Stalker pak to asi ani nejde nezkusit:
Obrázek
Jde o modifikaci hry Doom, k provozu budete potřebovat GzDoom a pokud nechcete nic moc řešit tak zrovna doporučuju stáhnout Ashes: Stand Alone Version který obsahuje obě epizody, plus navíc vše co budete potřebovat ke spuštění (jak engine, tak WADy), takže stačí akorát rozbalit a spustit a rovnou hrát. Pokud dovedete ovládat staré střílečky typu Doom, tak asi není co vysvětlovat akorát pár doporučení:
  • Ovládání je víceméně standardní, akorát nezapomeňte že hra má navíc ještě jakýsi nůž či bajonet a lampičku bez které uvidíte v temných zákoutích úplné prd a je vcelku stěžejní pro hru. Určitě nezapomeňte nabindovat na nějaké klávesy.
  • V pokročilých nastaveních doporučuju zapnout Sector mode: Doom – emulace osvětlení z originálního Dooma, takže pěkně temné a ponuré pro navození skvělé atmosféry. Pixely v podobě textur jsou doufám samozřejmost.
  • Pokud hrajete na sluchátkách, rozhodně nezapomeňte zapnout v nastaveních zvuku HRTF, tzn. emulaci prostorového zvuku do sterea. Znovu pro zpestření atmosféry.
Minimální požadavky jsou karta schopná rozjet OpenGL 3.3 a vyšší, hardcore hráči můžou zkusit zapnout originální softwarový renderovač z Dooma (idTech1) a mohou se to pokusit rozjet na domácím topinkovači. Dle mého názoru to rozjede asi úplně každý kdo je schopen si přečíst toto fórum. Pokud by přecejen někdo problém měl, neváhejte mě kontaktovat SZ. O enginu něco málo vím, rád poradím.
No a ke hře samotné: Ashes: 2063 jsem znal už dřív (moc mě neoslovilo popravdě), druhá epizoda Ashes: Afterglow vyšla minulý rok, takže vcelku nová a dle mého názoru i lepší a důvod proč to zkusit. Začal bych spíš nevýhodama:
  • Absolutně vůbec nemusím emulaci RPGčka a RPG prvky, tedy městečko plné interaktivních NPC a psanými texty jako způsob komunikace. Je to taky místo kam jsem se dostal v první epizodě a pak to vypnul a dál už to nezkoumal. Bohužel je to herní trend a i když s tím nesouhlasím, máte-li to podobně jako já, doporučuju prostě tiše protrpět (přeskočit se úplně nedá) a prokousat se tím.
  • Motorku a obrovské lokace, obzvláště pak ve starém enginu kde prostě moc nevyniknou žádné detaily taky moc nemusím. Znovu jde prostě o herní trend. Bohužel.
  • Grafika ač hodnotím povedeně je v podobě sprajtů, takže pokud jste zvyklí na voxely neřku-li zrovna modely tak můžete být zklamaní, ale je to prostě daň za prostředky na vývoj.
Vše ostatní je naprosto pecka se skvělou atmosférou. A ještě menší upozornění: lokace v Afterglow jsou obrovské takže třeba první hub sranda na pár hodin určitě je (v případě plnění hledání tajných místností na 100% určitě i víc). Nezalekněte se. Obzvláště musím vypíchnout hudbu, kde se mi autor přesně trefil do chuti, takže pokud se líbí i vám určitě autora zasponzorujte ať ví že to dělá dobře.
Asi popřeju úspěšný lov na šroťáku. ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Hry zdarma

Příspěvek od dracekvo »

Jo, zapoměl jsem napsat.
Na epic je každý den nějaká hra zdarma. Ale na vyzvednutí je vždy čas pouze do 17:00. Takže kontrolovat každý den.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Hdm »

Dnes - Epic, všechny tři "starý" Fallouti.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Grunt »

Hdm píše: 22.12.2022 17:25Dnes
A co třeba včera?:
Obrázek
Obrázek
Duke se vrátil ze záhrobí, protože Amerika (potažmo zatím jen Las Vegas) potřebuje očividně zase zachránit. Tentokráte už asi řeknu kde se dá sehnat: MODDB.
Prostě Vánoce. Třeba to někomu udělá radost.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Radek07 »

Nuke je pecka - moje první 3D opravdová hra :)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Grunt »

Radek07: Spíš 2.5D hra. První opravdu 3D Duke měl být Duke Nukem 4, alias Duke Nukem Forever ;) A to skutečně je.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Hry zdarma

Příspěvek od dracekvo »

Dnes AAA titul Death Stranding.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Hry zdarma

Příspěvek od dracekvo »

Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Hry zdarma

Příspěvek od dracekvo »

Metro: Last Light Complete Edition na steam zdarma

https://store.steampowered.com/app/4316 ... e_Edition/
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Serža »

no, mám REDUX verzi z Epicu už :-)
ale na Epicu je aktuálně zdarma Death Stranding
https://youtu.be/piIgkJWDuQg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry zdarma

Příspěvek od Serža »

Fallout New Vegas ultimate edition (tedy se všemi čtyřmi expansion packy) zdarma na Epicu
do 1.6.!
se mi to v Library už pěkně nasbíralo :-)
Přílohy
Screenshot 2023-05-27 013948.jpg
Screenshot 2023-05-27 013948.jpg (33.57 KiB) Zobrazeno 3137 x
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Hry zdarma

Příspěvek od dracekvo »

Nedavno jsem si chtěl zahrát fallout 3 a nepovedlo se mi ho na win10 slušně rozběhat v češtině.
Vyzkoušel jsem asi dva návody a pak to vzdal.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hry zdarma

Příspěvek od bivoj »

Fallout je v herním světě něco jako Terminátor ve filmovém. Jednička byla vynikající a dvojka pak byla totální masterpiece, postavený na universu jedničky. Trojka a dále už byly jen čím dál tím větší sračky.

Zatím co z jedničky a dvojky Falloutu si pamatuji celkem obstojně celou dějovou linii i většinu questů, tak z jeho následovníků, byť jsem je také všechny hrál, si už nepamatuji skoro nic. (Stejně to mám s těmi Terminátory.)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Hry zdarma

Příspěvek od M M »

Dovolim si nesuhlasit. Fallout New Vegas s expansion packami je proste bomba. Jednotlive postavy, ich pribehy, prostredie, proste neskutocne som si to uzil. Clovek obcas musi privriet oci nad niektorymi vecami (by som ocakaval ze po niekolkych desatrociach obnovovania nebude napr. ambasada NCR v Las Vegas v budove plnej rumoviska ;) ), prejduc to X krat uvital by som obcas pri niektorych veciach viac 'sedych' moznosti volby - aj ked ich je tam fakt dost.
Ked tomu clovek prepaci slabiny, ponori sa do toho ... stoji to za to. Presiel som to kedysi aj na hardcore :mrgreen: .
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hry zdarma

Příspěvek od bivoj »

Taky ale na New Vegas tuším dělali lidi z týmu prvních dvou Falloutů.

Nicméně 3D tu hru změnilo, a i když je NV asi to "nej" z 3D Falloutů, geniality dvojky IMHO nedosahuje.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět