This War of Mine

Odpovědět
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

This War of Mine

Příspěvek od hangys »

Rozpad ve městě. Celá hra se vejde na jedno CD, přesto (právě proto) je pekelně hratelná.

http://www.youtube.com/watch?v=gotK5DLdVvI

http://www.11bitstudios.com/games/16/this-war-of-mine
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: This War of Mine

Příspěvek od micheldecoucy »

Tak to vypada moc zajimave! Asi po dlouhy dobe nainstaluju Steam ... :D
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: This War of Mine

Příspěvek od Ludo »

naco steam ked mozes mat DRM-free verziu z GOGu
http://www.gog.com/game/this_war_of_mine
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: This War of Mine

Příspěvek od micheldecoucy »

YES! Tam jsem se uplne zapomel podivat (ale jeste jsem to jinde nekoupil)! Diky! :)
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: This War of Mine

Příspěvek od Dagobert »

Konečně jsem se k tomu dostal. Docela obtížná věc a i když je to "jenom hra", je to docela dost poučné. Sice se to tak nějak opakuje a spousta věcí by šla udělat jinak, ale hodně sugestivně z toho dýchá atmosféra bezútěšnosti přežívání ve válečné zóně. Doporučuju, ale připravte si pevné nervy a hodně času. Jo a najděte si, kam hra dává autosave a ten si před těžšími akcemi zálohujte bokem, protože normální ukládání ve hře neexistuje. Sice je to tak schválně, aby ta atmosféra a obtížnost byly drsné, ale opravdu je frustrující, když jeden člen skupiny nepřežije přestřelku jen kvůli tomu, že jednou blbě kliknete, a pak se vám zbytek grupy v depresi zasebevraždí. :(
Druid
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2016 10:46
Pohlaví: muž

Re: This War of Mine

Příspěvek od Druid »

https://www.youtube.com/watch?v=UgMviRzhkks

Dohrál jsem ji už několikrát a pořád mě baví. Různé charaktery ve skupině přeživších nutí k různému přístupu ke hře. Ve skupině rozhodně potěší kuchař, obchodník a někdo kdo toho dost unese. Pokud dostanete jinou skupinu je hra o to zajímavější. Nejjednoduší mechanika spočívající v prodeji pálenky je asi největší jistota ale je zajímavé zkoušet to jinak a pro osobní výzvu. Chce to hrát trošku pocitově protože pokud začnete vraždit a krást vše co se dá není hra přílišnou výzvou. Jde o to řešit morální dilema: "Vezmu těm dvoum staříkům jejich jídlo a nechám je tu umřít nebo se vrátím domů s prázdnou a zkusím se podívat jinde." Řekl bych že jedna z mála her která jeví SHTF situaci vcelku reálně a zanechá díky své atmosféře i slušnou dávku pocitů.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: This War of Mine

Příspěvek od __sXe__ »

Prispejem aj ja. Hra to je veľmi zaujímavá a na človeka dopadá tak trochu depresia, pretože tá atmosféra k danej téme pasuje ako riť na šerbeľ. Ešte k tomu, keď si tam viete vytvoriť postavy s vašou fotkou, menom a takmer svojim príbehom.
Čo sa týka možností hry, je ich tam pravdupovediac celkom dosť.

Jediná vec, čo mi vadí na tej hre je, že aj napriek tomu, že hra Vám ponúka možnosti ( okradnúť starcov, neokradnúť ? ) tak vy ich vo väčšine okradnete, pretože oni budú žiť ďalej - prijal by som skôr interakciu - zoberiem im jedlo, oni zomrú a podobne.

A teraz pred nedávnom vyšiel nejaký update, datadisk, ktorý pridáva niečo nové, len škoda že na tento datadisk nie je CZ verzia.
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: This War of Mine

Příspěvek od jbem »

Na Steamu je teď This War of Mine v zimní akci za 3,79€ místo původních 18,99€.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: This War of Mine

Příspěvek od Dagobert »

__sXe__ píše:A teraz pred nedávnom vyšiel nejaký update, datadisk, ktorý pridáva niečo nové, len škoda že na tento datadisk nie je CZ verzia.
Přidává děti do skupiny.
Odpovědět