Teleskopická pažba D-Force G3 pro Sa58

...aneb komerční inzeráty, obchodní sdělení a vše co nepatří do soukromé inzerce.
Exent
Příspěvky: 23
Registrován: 10.05.2012 22:36

Re: Teleskopická pažba Sa58 - společný nákup

Příspěvek od Exent »

Uplynul už nějakej co mám teleskopickou pažbu, tak k ní něco napíšu. S Fabulousem opět bezproblémová domluva, pažba přišla pečlivě zabalená, hned jsem se pustil do montáže. Docela se divím že tolik lidí nezvládlo montáž s originálním šroubkem, já si do něj pilkou vyřezal ještě jednu drážku pro jistotu, kdyby se mi ta původní strhla a pažbu jsem rozdělal, právě proto, abych měl místo na šroubovák - žádnej problém. Po dotáhnutí a zalepení šroubu jsem se divil proč mi nejde oddělat plechovej kryt závěru, ale stačilo ho kousek odbrousit a všechno bylo v pořádku. K pažbě mám taky kompenzátor, sice jsem si osoustružil držák mušky, aby kompík dosedl v ose, ale nemyslím že je to nutnost. Je super že je pažba oboustranná, předtím jsem měl sklopku a u ní mě kloub sklopky občas bouchl do huby (jsem levák), tady se mi to ještě nestalo.
K pocitům ze střelby: Nemám v plánu kolimátor, takže jsem měl obavu, jestli uvidím na mechanický mířidla, ale nemám s tím žádnej problém, dokonce i s peltorama optime III se nějak poskládám, ovšem nutno dodat že mám úzkou hlavu. Teď to hlavní, z kosy se stala úplně jiná zbraň, doslova koťátko a kdo ji vzal na střelnici do ruky, pochvaluje si ji. Jenom bych vytkl Fabulousovi, že by mohl posílat podložky pod kompenzátor, je to taková prkotina a ani jsem je nepotřeboval. Ikdyž teď si teď říkám že bych chtěl za ty prachy co to stálo fakt moc. Za mě spokojenost :yes

Ještě sem hodím obrázek, když už jsem v tom :) .
Přílohy
IMAG0663.jpg
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Teleskopická pažba Sa58 - společný nákup

Příspěvek od Karlos »

Exent píše:Jenom bych vytkl Fabulousovi, že by mohl posílat podložky pod kompenzátor, je to taková prkotina ...
Ale Fabik ke kompikum podložky přikládá.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopická pažba Sa58 - společný nákup

Příspěvek od Fabulous »

Jojo, podložky v ceně jsou, ale prvni kusy je měly zalepené v lepicí pásce a stávalo se, že byly přehlédnuty při vybalování. Každopádně je mohu poslat i dodatečně.
Exent
Příspěvky: 23
Registrován: 10.05.2012 22:36

Re: Teleskopická pažba Sa58 - společný nákup

Příspěvek od Exent »

V tom případě se omlouvám za mystifikaci, je docela možný že jsem je v záchvatu euforie hodil do koše.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Teleskopická pažba Sa58 - společný nákup

Příspěvek od Terminated Account »

Rozhodně jsi nebyl jediný :)
Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 55
Registrován: 25.05.2014 10:15
Pohlaví: muž
Bydliště: ČB

Re: Teleskopická pažba D-Force G3 pro Sa58

Příspěvek od MouseSentinel »

Asi jsem to nějak přehlédl, ale kolik vlastně tahle pažba váží? A k upevnění se používá šroub z origo sklopky?
Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 55
Registrován: 25.05.2014 10:15
Pohlaví: muž
Bydliště: ČB

Re: Teleskopická pažba D-Force G3 pro Sa58

Příspěvek od MouseSentinel »

Tak jsem dnes konečně vyzkoušel pažbu na střelnici. A jako každá věc má své pro a proti. Předně bych asi zmínil, že pře střelbě pažba lehce povolila a vaklala. To ale není chyba pažby samotné, ale šoubu origo sklopky, kterým je pažba uchycena ke zbrani. Tento problém jsem vyřešil použitím šroubu s vnitřním šestihranem. Dále jedna podstatná vada. A to ta, že od té kovové tyče mi při teplotě na střelnici něco málo nad nulou mrzla tvář :lol: Ale tak s tím se dalo počítat vzhledem k materiálu ;) A také se projevila na zbrani vyšší hmotnost, docela se pronese. Zároveň jsem měl při rychlém zasazení do ramene problém se zalícením. Ale to je spíš o zvyku. Tohle asi vyřeším posazením kolimátoru na nadpažbí. A jinak velké plus je uspořádání v ose hlavně, zbraň se značně uklidnila při střelbě s kompenzátorem (mám Zendla) a stalo se z ní doslova hravé miminko. Takže abych to shrnul. Pažba je objemná a těžká. Pevná mířidla jsou poměrně nízko, takže trochu horší zalícení. Je lepší dokoupit šroub s vnitřním šestihranem, aby pevně držela a nepovolovala. Na druhou stranu flinta je díky inline uspořádání klidná a snadno kontrolovatelná.
Přílohy
WP_20150225_002_compressed.jpg
WP_20150225_001_compressed.jpg
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Teleskopická pažba D-Force G3 pro Sa58

Příspěvek od RobertK »

Ahoj, chtěl bych se zeptat kdo má tuhle pažbu jak jste sní spokojeni po letech provozu ? A druhý dotaz dala by se teoreticky přizpůsobit i na UZI ?
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uziňák
Příspěvky: 3
Registrován: 05.10.2017 12:45
Bydliště: Jižní Morava

Re: Teleskopická pažba D-Force G3 pro Sa58

Příspěvek od Uziňák »

Ahoj, připojuji se k Robertově dotazu s vážným zájmem a jistě by nás bylo více... ;)
Odpovědět