P: Špičkové kompenzátory D-Force!

...aneb komerční inzeráty, obchodní sdělení a vše co nepatří do soukromé inzerce.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od FarmářJan »

- co se týče vzhledu, tak kvůli funkčnosti moc variant vymyslet nelze, takže vždy bude komp nějakému podobný.U patentového sporu by to neobstálo.
- na diskuzi na střelectví bylo dlouho, že kompíky od Jimiho nejsou a nebudou.Takže jaksi nevidím smysl stížnosti na 'okopírování' nedostupného modelu, kde nemá autor ani na pár kusů pro zájemce.
- DForce jsou z profi výroby od regulérní firmy, s doživotní zárukou, návodem, pěkným obalem, účtenkou a zdaněním. Oproti homemade výrobku velké plus.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od Fabulous »

Tak nejsem Jára Cimrman, abych prošlapával slepé uličky vědy :D Proto jsem nakoupil a osobně vyzkoušel řadu kompenzátorů, Jimiho nevyjímaje. Takže jsem snadno nalezl slabiny nebo výhody různých typů. Poučen jsem se spolu s konstruktérem pustil do vývoje, počítání, měření a zkoušení a nakonec z toho vzešly dva typy - Extrema a Rocket Jet. Každý z nich je lepší na jiný styl střelby.

Potom jsem konstruktérovi zadal úkol stvořit krásnou a funkční mrchu. Dal jsem mu k tomu jen tři podmínky - funkčnost, vnější průměr 32 mm a vzhled zhruba jako kompenzátor Miculek. No, a tak vznikl Gladiator :)

Mimochodem, konstruktér je Rus, který několik let pracoval pro Číňany. Proto Gladiator vypadá jako Stalinův robertek ;)

Takže ano, kompenzátory D-Force vypadají podobně jako řada ostatních. I když ani to není tak úplně pravda, protože přední zkosení pro snadnější obtékání zbytkových spalných plynů je náš vlastní, poměrně unikátní zlepšovák. Ovšem nejdůležitější je funkce a výkon kompenzátoru optimalizované pro náboj vz.43, což (neskromně řečeno) se nám podařilo dotáhnout k (téměř) dokonalosti a z energie spalných plynů vyždímat maximum a to maximum nasměrovat ve správný čas, správnou intenzitou a správným směrem.
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od hangys »

Gratulace a veliky dik Fabikovi - Gladiator je jednoduse brilantni kus HW. Opacna stranka veci je sice ta, ze primo svadi k rychlopalbe, naboje pak mizi pekelne rychle a spravce strelnice vas sjede ... ale tomu proste neslo odolat.

BTW rovnou na strelnici jsem dal "ochutnat" a nasledne kontakt hned trem kolegum.
Uživatelský avatar
lee555
Příspěvky: 22
Registrován: 15.05.2013 22:08
Pohlaví: muž

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od lee555 »

...tak sem pridam i me podekovani za dodani spickoveho Gladiatora. Touto cestou dekuji za veskere Fabikovo usili pri konstrukci a vyrobe kompiku - na nas ostatních zbyva uz jenom honosit jeho jmeno :-) Sqela práce chlape !!!
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od Stenny »

Napadá mě - jsou v plánu i nějaké kompy, které budou fungovat zčásti jako tlumič plamene? V nejprimitivnější verzi něco jako birdcage s průřezy jen směrem nahoru. Vadí mi, že u klasického kompenzátoru nevidím po prvním výstřelu za šera ani ň...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od Fabulous »

Všem: Děkuji moc za chválu. Jsem vážně v rozpacích :oops: Budu se snažit vymýšlet další doplňky, pokud budou mít alespoň nepatrný ekonomický smysl. Což je i námět pro čtenáře Rozpadu...

Stenny: Už mi to pár lidí navrhovalo. Tlumič plamene, přímý kompenzátor, atd. Ale nejsem si jist právě ekonomikou výroby. Přeci jen vývoj a výroba nějakou tu kačku spolkne a musí se najít určité penzum lidí, kteří to koupí. Rád něco vyrobím, ale nemohu být bezedným sponzorem :P

Stačí mi vědět, že teleskopická pažba se zaplatí v řádu několika let :shock:
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od Artifex »

Teleskopku také mám v plánu v budoucnu vzít, akorát teď ty finance, tak aspoň snad přispěju...
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od hangys »

Pazbu vezmu jen co bude kratas. Gladiator prijde taky na nej, stejne jako (zatim virtualni) railove nadpazbi. No a na standardni kosu si svihnu nektery z ostatnich kompiku v nabidce, bajonetovy bazmek a ten pazbovy mezikus s railem nad kryt zaveru. Pokud tedy bude pasovat ke standardni sklopce (ktera se tim dostane presne na potrebnou delku).

Proste dobra prace se prodava sama.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force - již tři druhy!

Příspěvek od FarmářJan »

Mě právě kvalita zpracování kompenzátoru a jeho funkčnost přesvědčila k okamžité objednávce té pažby. (Druhá věc co mě o tom přesvědčila byla složenka na daň z nemovitosti, která mi ukázala, že si mám investovat i do něčeho užitečného a kde jsou ty prachy přímo. :D Za ten výměr bych měl kosu s plnou výbavou D-Force)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od Fabulous »

Aktualizace cen a modelové řady. Viz první příspěvek vlákna.

http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 340#p47697
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od Fabulous »

Novinka pro majitele ultrakraťasů: Nový Gladiator UT! Stejný výkon v kratším těle!
image.jpg
image.jpg
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od wlasow74 »

Tak dnes kurýr přivezl balíček od D-FORCE! Zatím mohu jen říci že obchod proběhl velmi rychle a ke vší spokojenosti. Musím pochválit za výrazně lepší cenu pro rozpadlíky a za stylový obal výrobku se kterým sem ani nepočítal. Gladiator III vypadá luxusně a už se těším až ho otestuju. Až bude moje Sa.vz.58 dotuňená tak se určitě pochlubím. :P
Přílohy
D-Force.JPG
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od hharo »

Mohu se optat na rozdíly mezi Gladiátorem 3 a 4?
Díky
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od wlasow74 »

Jestli mohu tak bych řekl jen ve vzhledu.Gladiator IV má takové uhlazenější tvary.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od Fabulous »

Jisté drobné rozdíly jsou, ale než to tu zase vypisovat, tak je lepší, když se mrkneš na www.tokarev.cz.

Z hlediska výkonu je G-III nepatrně slabší než G-IV.
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od Patrixon »

Velká pochvala Fabulousovi! Dnes mi dorazil nový kompenzátor D-Force Extrema Military. Nevím jestli jsem měl jen štěstí, ale šel bez jakýchkoliv úprav našroubovat hned do ideální polohy, přesně podle návodu. Ke zbrani pěkně ladí i vzhledově a dobře si rozumí i s originálním bodákem. Už se těším na ten krásný pocit při střelbě. Moc děkuji.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od cipis »

Krásný pocit ze střelby budou mít i vedle stojící střelci :D
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od Patrixon »

Tak to budu vybírat extra vstupné, příplatek za ofuk :-P
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od Prim »

Taky jsem využil vánoční akci, díky :yes A klobouk dolu - cena lidová, přitom provedení fakt na jedničku.
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: P: Špičkové kompenzátory D-Force!

Příspěvek od Patrixon »

Doplňuji další pochvalu a díky za kompenzátor D-Force Extrema Military. Měl jsem teď možnost ho na střelnici porovnat s novým kompíkem od Zendla a musím říct, že mi pocitově přišel o něco lepší. Bude to asi i tím, že oproti Zendlovi obsahuje i úsťovou brzdu. Ale střílení opravdu famózní.
Odpovědět