Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Hohepa »

K české klasice VAR 2 se prodává redukce na 2kilovku
https://www.google.cz/#q=redukce+var+2&tbm=shop
Var-2-redukce.jpg
Var-2-redukce.jpg (20 KiB) Zobrazeno 10983 x
Domnívám se že by to na tu tvou bombu mělo jít.
Var__redukce_na__4f49e5bad6fca.jpg
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od kregan »

Přesně něco takovýho bych potřeboval, akorát na Campingaz, kterej má bajonetový nasazování.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Hohepa »

Sorry nevšim jsem si, že to je bajonet a ne závit.
Ptal jsem se kolegy co dřív prodával ve outdoor sportu a také o ničem neví.
Redukce campingaz bomba - coleman vařič existuje , obráceně jsem také nic nenašel.
I tak ta obrácená redukce stojí 360,- kč a Vařič Meva Solo 570,- kč
a je přímo konstrukčně určený na dvoukilovou bombu.
varic_solo1.jpg
varic_solo1.jpg (26.26 KiB) Zobrazeno 10952 x
Nebude to jednodušší, levnější a bezpečnější koupit druhý vařič ? ;)
Edit teď jsem koukal dá se sehnat od 421.- kč to je teoretický rozdíl 60 korun.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od kregan »

Asi to tak nakonec dopadne.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od sigmark »

bajonety jsou na ústupu. kup si šroubovací a VARovou redukci. vyjde to nejlevněji
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Hohepa »

Meva Solo jsem měl v obchodě několikrát v ruce a dost jsem váhal (a pořád váhán) zda ho nevzít do strategických zásob.
Oproti turisťákům je to bételnej kus kovu co snese i hrubší zacházení a rozhodně bych se nebál na něj postavit i dvacetilitrovej hrnec, narozdíl od těch odlechčenejch turistickejch tintítek.
Mám snad třicet let turist meva verzi KRAB
varic-krab-meva.jpg
varic-krab-meva.jpg (34.63 KiB) Zobrazeno 10853 x
Je to nezničitelnej vařič s kterým se dá i vraždit (Vltavskej masakr plynovým vařičem :lol: )
Teda na nošení to moc není , za komančů moc výběr nebyl, ale na vodě do lodi furt slouží.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Joezbrna »

sigmark píše:bajonety jsou na ústupu. kup si šroubovací a VARovou redukci. vyjde to nejlevněji
Bajonety byly údajně na ústupu už před 20 lety, kdy jsem kupoval svůj první. A pořád je to 50:50. 8-)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Terminated Account »

kregan píše:Nevíte, jestli jde sehnat redukce, kterou by se klasickej kempingovej vařič určenej pro tuhle bombu
https://www.mall.cz/lahve-naplne/campin ... s?v=173005
dal připojit na PB 2kg láhev
(tuhle http://www.super-naradi.cz/Plynova-lahe ... a-d806.htm )
Nic takového na českém ani evropském trhu není. Bajonety jsou rozšířené od v USA a v zemích na západ a jih od nás. Tyto země mají úplně jiný systém větších PB než je náš.

Existuje ale redukce z bajonetu na závit http://www.sunshop.cz/edelrid-redukce-p ... t-zavit--/ , která se hodí na cestování, kdy nevíte zcela přesně jaký typ bomby bude v cílové destinaci k dispozici. (Beru v potaz letecký přesun, kdy nejde spoléhat na vlastní zásoby). Stejně je ale jednodušší vlastnit dva vařiče. Dnešní modely mají super výkon při minimální hmotnosti. Hmotnost redukce je téměř stejná jako samostatný druhý vařič.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Joezbrna »

Primus dělá vařiče (model s přívlastkem Duo), který je na závit i na bajonet. Uvažuju o něm, ještě jsem to v ruce neměl...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Terminated Account »

Ten se už nevyrábí. Podle mě a asi i podle ukončení nabídky to byla slepá ulička. Plynové vařiče Primus nedoporučuji. Posledních cca 8 let je to slepá ulička. Všichni rozumní prodejci je přestali prodávat, protože reklamací bylo neúnosně mnoho. Je to značkový vařič, který ale dosahuje kvalit no name čínských šuntů. Samý plast, vypadávající kolíky, upadávající špatně zapertlovaný hořák jsou nejběžnější neduhy. Jsou to v terénu neopravitelné nebo těžko opravitelné věci. Je to škoda, protože například tělo vařičů nejvyšší třídy je provedeno naprosto skvěle. Zbytek stojí za nic. Mrtvých Primusů jsem viděl bezkonkurečně nejvíce.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od kregan »

Než mít dva plynový, to bych radši koupil jeden benzíňák.
Vařič používám jednou, dvakrát do roka, tak se mi do něj nevyplatí investovat. Pokud bych ho používal častěji, určitě by se vyplatil benzínovej.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Chorche »

já už to tu psal několikrát, vůbec netušim proč řešíte takový kraviny jako redukce na kartuše, když se dá koupit benzíňák na natural kerej koupíte u každý pumpy :) Já používam benzíňák asi 10 let a nic jinýho bych uš nechtěl.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Baca »

MAm taky hruby dojem, ze na klasicke tlakove benzinove letlampy existoval nastavec na varenie. Ale to su take chabe aspomienky na 70te roky ked so to ako decko niekde videl u nejakej partie strecharov klampiarov. Netusim ci to bol samodomo vyrobok, alebo tovarensky bazmek. :-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Chorche »

to bude zasírat ešusy... a navíc letlampa je poněkud neskladná :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od goral »

Chorche píše:já už to tu psal několikrát, vůbec netušim proč řešíte takový kraviny jako redukce na kartuše, když se dá koupit benzíňák na natural kerej koupíte u každý pumpy :) Já používam benzíňák asi 10 let a nic jinýho bych uš nechtěl.
benzinak je fajn, ale ma taky hromady nevyhod, takze chapu, ze borci resi kraviny ;)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Chorche »

a co má prosimtě za nevýhody ? Já zatim na žádnou nenarazil :)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od goral »

Na kratke akce je vetsi a tezssi nez plynak, hur se transportuje, je z nej pomerne hodne spiny, vari pomaleji, kompletace je pomalejsi, neda se prepravovat kloudnym zpusobem letadlem.
Nerikam ze je spatny, ale kazdy ma svy urceni.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od viktor »

plynaky jsem zavhrhnul, sycej, pokud je horak odolny vetru je zaroven pomerne bodovy a vubec.. uznavam ze ma plyn sve vyhody
benzin, supr pokud je to rozumny vyric, je to drazssi v nakupu ale ma sve velke prednosti
posledni dobou tj asi 5 let davam prednost tekutemu lihu kdo si prubne trangii uz nerad meni
cena je nizssi nez u benzinu celeho setu a srovnatelna s celym setem u plynu
viktor
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od viktor »

Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Nádoby na vaření, ešusy, vařiče

Příspěvek od Baca »

Na kratke ci dlhe. Naco furt zo sebou vlacit aj palivo ?? Nestacil by varic maly plechovy ala rocket stove ?? Na drevo ci iny suchy material ?? JA viem, v klube "lesteneho nadobi" nebude popularny, lebo bude spinit echa :twisted: ale pre mna je podstatne nevlacit na hrbe o dalsie kilo viac ako je nutne :-) Ine je vysokohorska tura s nadmorskou vyskou viac ako 4000 m tam uz je plynak asi nejalepsou variantou :-)
Odpovědět