Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od hrd »

Na klíče jsem si pořídil Fenix E05 SS, přišlo mi fajn mít místo duralu ocel.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Pez »

No jo, ta hliníková na klíčích trochu trpí ale osvědčilo se mi to asi nejvíc. Klíče mám u sebe, mimo domov, skoro stále. Taky jsem ji vybral, že mám na pistoli stejnou aku RCR123A. Snažím se nemít moc různých akumulátorů.
Líbí se mi na ní magnetický konektor pro nabíjení a magnet na zadní ploše pro přichycení ke kovu. Unese baterku i s klíči.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Dnes přišla z eBay svítilna Xiaomi nextool 2000 lumenů a na první pohled vypadá opravdu dobře, baterii lze nabít přes USB-C konektor. A za peníze něco kolem 800 určitě dost dobrá koupě.

https://www.youtube.com/watch?v=W9S0ETX7AFg&t=433s
Přílohy
IMG_20201021_115400.jpg
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Zapadlo »

něco ke klíčence : Olight X9R Marauder.
theshorelinemarket_2615_686019384.jpg
25.000 lumenů. A má i stroboskop :)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Odkaz na ní jsem dával už sem do vlákna o stránku nazpět. :). To už je dobrej vypalovač sítnice.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Právě jsem zjistil jednu nepříjemnost u svítilny Xioami Nextool, nevejdou se do ní li-on 26650 které mají ochrannou elektroniku (jsou asi jen o 1-2mm větší) ale už to prostě nejde zavřít. Takže třeba Baterie 26650 co mám doma od zn Fenix, Klarus nebo Manker tam nacpat nejdou. A stejnou baterii Nextool která ke svítilně byla 26550 jsem na ebay zvlášť ke koupi nenašel, což je docela smůla. Určitě bude plno jiných značek které tam půjdou, hlavně ty bez ochranné elektroniky, ale jak říkám, tohle je fakt blbý. Nevím proč to tělo nemohly udělat aspoň o 2-3mm větší, aby se tam vešly i tyto akumulátory. Ale zkusil jsem tam dát redukci na 18650 a ty se mi tam i s ochrannou elektronikou vešli, sice to šlo zavřít fest, ale vešly se. Tak při nejhorším to řešit takhle no. Fakt mě to mrzí, je to jinak fakt super svítilna za tu cenu.
Přílohy
IMG_20201021_160303.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

A ještě jeden zjištěný problém, který se týká opět akumulátorů. Soshine 26650 se do Xiomni protool vejde, ale svítilna nefunguje. :(
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od bivoj »

Když už tady probíráte ty nepraktický děla, tak co takových 100 000 Lumenů a dosvit skoro kilometr a půl?

IMALENT MS18 100000 lumens flashlight
https://www.imalentstore.com/collection ... 1617678418

(Na youtubu už najdete dostatek videí tohoto skutečného vypalovače sítnice, nějakých 25000L se může jít zahrabat... ;) )
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Fabulous »

Vymýšlíte nesmysly. Najděte si v Google LEP flashlight.

https://www.acebeam.com/lep-w10
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Dneska mi přišla NoName čelovka z Číny, viděl jsem na ní někde na youtube recenze a tak jsem si řekl, proč to nevyzkoušet. Za cca 13 dolarů je to fakt pecka... sice to nemá žádnou velkou voděodolnost, bude to tak na nějaký deštík, ale co se cena/výkon týče, je to fakt super.
Jen je lepší koupit bez akumulátoru a dokoupit nějaký kvalitnější, ten dodávaný prý nic nevydrží.

LED USB XML 2x L2 Headlight Waterproof Head Flashlight Torch Portable LED Head Lamp 18650 Rechargeable Outdoor Light Camping

https://www.aliexpress.com/item/3284231 ... web201603_

Viděl jsem na ní i CZ video někde na youtube, ale už bohužel nevím kde a nemohu najít ani žádné jiné, protože netuším co je to za značku. Ale když si dáte práci, tak podle obrázku jí někde určitě na youtube najdete.
Přílohy
Čelovka z Číny.jpg
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Piston »

Otestuj a poděl se zkušenostmi. Jen bych rád věděl, zda ten akumulátor má deklarovanou kapacitu, nebo ne. Kamarád tak kdysi z hecu testoval různé akumulátory z Aliexpresu a výsledky byly v průměru tak poloviční.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Tak ono ani není co nějak testovat, já jsem si taky objednal bez akumulátoru, takže používám značkové. Vypadá to, že se tam vejde i verze s ochrannou elektronikou (možná i zn Fenix s USB konektorem, ale to nemám vyzkoušené, ale pružina co drží baterii na místě je docela flexibiní, takže by si i tento 18650 alu mohl vejít.) Popruh je naprosto skvělý, kvalitativně bych ho klidně přirovnal k čelovkám Fenix. A za ty prachy prostě svítí čelovka opravdu dobře. Typuju těch 800 - 1000LM reálně že dá. Nabíjení pomocí micro USB taky vypadá že funguje (konektor je schovaný za šroubovacím závitem). Několik režimů výkonu, stroboskop a SOS. Takže za mě asi vážně nemám co vytknout

Jediné jak už jsem psal, ta voděodolnost nebude žádná valná, typuju tak IPX6 (na konec jsem našel údaj na aliexpressu a mají tam taky udáno IPX6, moc bych se na to nepsoléhal). Ale nějaký déšť by to zvládnout mělo.
Do rybníka s tím neskákejte, když i když v jednom videu jí namáčí v umyvadle a přežila.. :)

Tady jsem našel na youtube dvě videa, někde mají tuto čelovku pod značkou BORUiT.

Jinak co se udávané kapaciti u baterie, která je na aliexpressu nabízená jako 5000 mAh, tak bude určitě hloupost... maximální co znám mají tak 3500 - 4000mAh (viz třeba právě Fenix.) tohle bude mí reálně tak 3000mAh a ne 5000mAh co je na ní napsáno. Takovou relálnou kapacitou prostě 18650 nedisponují. Proto se teď hodně rozmáhají 21700 které jsou jen o pár mm větší než 18650 a těch 5000mAh je u nich reálných

https://www.youtube.com/watch?v=6EyGNkF5Xr8
https://www.youtube.com/watch?v=zYv9y2WBvY0
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Čím víc si s tou čelovkou hraju, tím víc je mi jasné, že u jednoho kusu asi nezůstane... aspoň je nebudu muset stále přehazovat z jednoho batohu do druhého. :) Zatím jsem z ní fakt nadšený.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Trochu mi to nedalo a rozhodl jsem se ještě vyzkoušet BORUiT B50 XM-L2
https://www.aliexpress.com/item/4000109 ... web201603_

Měla by se do ní vměstnat jak 18650 tak i Li-on 21700 (jen nevím jestli s ochrannou elektronikou) a nouzově je tam i redukce na 3x AAA baterie, i když to bude mít výkon tak kolem 300LM max hádám. Ale i tak redukce v balení potěší.


Až dorazí tak opět poreferuji. :)

Samozřejmě těch 6000LM v tomto odkazu to nemá ani v křeči. Někde jinde jsem našel 1200LM, ale má to už moderní USB-C konektor, tak takový bonus. No uvidíme.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Tak čelovka BORUiT B50 XM-L2 (1200 lumenů) dnes dorazila. První dojmy byly, že je už vážně velká a těžká. Oproti té menší výše recenzované BORUiT D25 se to s komfortem nošení nedá asi srovnat.
I když díky tříbodovému popruhu na hlavě sedí celkem dobře. Ale prostě na hlavě o ní víte. Měl jsem jí na sobě asi hodinu vkuse, jako po chvíli si člověk zvykne, ale stále o ní ví a při pohybu hlavou je ta tíha na čele fakt na prd.

Výhody oproti BORUiT D25 je v tom, že do ní lze použít i akumulátor 21700, tak i menší 18650, dokonce je k ní přidána i redukce na 3xAAA baterie (bohužel redukce nepasuje do té menší BORUiT D25, je moc velká.), má také na jedné straně celkem silný magnet, takže se dá vyndat z hlavového popruhu a na něco kovového připnout, nebo je v balení dokonce i klips.

Má stejně řešení nabíjení jako ta menší, ale na rozdíl od ní je zde už nový USB+C konektor...

Jen co mě mrzí, tak tam mohla být nějaká červená LED dioda, to nemá ani jedna z nich. Což je myslím škoda.

Takže komu nevadí těžší čelovka na hlavě, tak za cenu něco kolem 400-500 Kč asi mohu doporučit. Já osobně budu spíš používat tu lehčí verzi.

PS: Menší dodatek, ta menší verze D25 lze také vyndat z hlavového držáku ale nemá magnet, a klips u ní v balení nebyl (tedy jestli jsem jej omylem nevyhodil) Klip z té větší na tu menší nasadit jde, ale nedrží moc dobře, je krapet větší.
Přílohy
Čelovka.jpg
Čelovka 5.jpg
Čelovka 3.jpg
Čelovka 4.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Lidičky, musím uznat, že jsem asi našel nejuniverzálnější LED čelovku EMOS na 3x AAA baterie, za neskutečné peníze (249 Kč). V bílém světle má maximálně 330 lumenů, pak několik nižších stupňů včetně blikání a potom červené a zelené světlo (výkon v těchto barevných režimech neznámý, ale svítí dobře.). Jako bonus na tom je zadní červená svítilna /blikačka na CR 2032.
Za ty peníze neseženete v ČR asi univerzálnější svítilnu. Mohu jen a jen doporučit!
Samozřejmě vodoodělnost maximálně nějaký deštík IPX44, ale asi ne každý uživatel se plánuje s čelovkou jít koupat že?
Vážně mě hrozně překvapila a za tu cenu je to opravdu neskutečná koupě!

Na fotkách možná vypadá, že je hodně "tlustá" ale není. A na hlavně sedí dobře. Hmotnost je 81g. A v balení jsou i tři háčky na připevnění třeba na pracovní přilbu.
Přílohy
IMG_20210124_003502.jpg
IMG_20210124_003447.jpg
IMG_20210124_003431.jpg
IMG_20210124_010949.jpg
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Proba »

Tenhle model přesně nemám, ale mám předchozí. Po nějaké době se na vychodí polohovač a je ...... Ale je fakt, že svítí pěkně. Já za ni před několika roky dával 600,-
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od bacil »

Borci, mohli byste udělat ještě fotku světelného pole? Su zvyklý na krásný světelný kruh s minimálními změnami jasu a se zoomem. Bohužel se ta má už nevyrábí. Ale líbil by se mi obdélník do stran. Jinak fyzika nepustí, takže 1000lm z jedné 18650 moc nepočítejte. řekněme tak 200 aby to tu baterku brzo nezničilo.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Tři různé režimy svícení bílého světla.
Přílohy
IMG_20210124_014650.jpg
IMG_20210124_014631.jpg
IMG_20210124_014614.jpg
tom384
Příspěvky: 459
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od tom384 »

Lyster píše: 07.01.2021 18:45 Tak čelovka BORUiT B50 XM-L2 (1200 lumenů) dnes dorazila...
Tak to je monstrozni celovka :D . Mel jsem Zebru, Sparka a Nitecore na 18650 a nakonec jsem tyhle velky celovky opustil. Problem je hlavne jejich hmotnost ktera je pri rychlym pohybu dost otravna a navic jsem zjistil ze mi vykon vetsi nez cca 500lm v celovce nic moc neprinasi. Nemam pocit ze bych videl dal, ani ze bych rozeznal vic detailu. Proto ted preferuju celovku max na jednu tuzkovku nebo 16350ku s optikou. Reflektor je podle me na prd, protoze vytvari ostry hot spot ktery ti pri pohybu poskakuje po krajine a pusobi rusive. Druha vec je ze kdyz potrebuju studovat mapu tak mi vypaluje kolecko uprostred a kraje mapy nevidim. Ideal je podle me mala celovka s reflektorem a dosvitem cca 30m, CRI alspon 85. Taky je potreba aby mela hlinikove telo. Uzavirat vykonnou ledku do plastu je cesta do pekla, nebo prinejmensim do kremikoveho nebe.

Bacil: Z jedny 18650 (z nekterych specialnich) se da v extremu tahat i 30A takze cca dokaze usvitit i 10 000lm. Omezeni vetsinou neni v baterii, ale v schonosti baterky uchladit vykon.
Odpovědět