Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od dracekvo »

dracekvo píše:Tak sem si jen tak ze srandy pořídil Thorfire KL02.
Taková malinká sranda lucernička s jedním režimem. V noci pohodlně osvítí prostor kolem vám. Ideální světýlko třeba do stanu, které vůbec nic nezabere.
Dodatek:
Konečně sem se dokopal a do svítilny doplnil ke stávajícímu odporu ještě další odpor 10ohm a teď se mi to líbí. Lucernička svítí dostatečně a bere cca 100mA a vůbec se nehřeje. Nechal sem jí svítit hodinu a dobil jsem do baterie cca 110mAh.
Takže za mě spokojenost. Do stanu ideál. Jen vzhledem k absenci eletroniky by chtělo používat nabíjeci baterie s ochranným obvodem.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Zarozak »

Nedávno jsem dostal zbraňovou svítilnu Olight PL-mini,svítí,funguje to fakt nádherně na to,jak malé to je.Spínače vycházejí akorát pěkně na prst.Mám to na D compactu a sluší mu to,nepřečnívá obrys zbraně i přes to,že to má rychloupínák z boku je plochá stejně jako pistole.Jsou k tomu v balení dvě zarážky na glock a mil1913.Ta z glocka je moc malá oproti drážce na pistoli a svítilna by při výstřelech nejspíš putovata nějaký ten mm dopředu/dozadu.Ta mil 1913 je zase nějakou tu desetinu širší než drážka,takže bylo nutné samotnou zarážku trochu pošolíchat po jemném šmirglpapíru,aby byla v drážce pistole akorát a bez vůle.Takto to nemá chybu.Už jsem s tím vypráskal nějakou tu stovku ran na test a drží to hezky,ani se to nehne.Po střelbě se trošku začoudí sklíčko a přední část,jelikož je to zároveň s rámem,ale svítí dostatečně dobře i očouzená.Celkové zpracování velmi pěkné.Výdrž zatím netuším,furt to svítí zatím z krabice a ještě jsem to ani nenabíjel.

Broďácký kufřík šel lehce upravit aby vešla pistole i se světlem,ale narazil jsem na problém s pouzdrem.Neznáte nějakou levnou a osvědčenou variantu vnějšího pouzdra,kde by to vešlo?Kydex moc nechci
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od DeadMan »

Koukni do katalogu Dasty, ale nečekej nic estetického ani úplně praktického (jsou to spíše policejní univerzály).
You cannot kill me as I am already dead!
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od glock69 »

MARS má v katalogu univerzální stehenni, po domluvě upraví na opaskové...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od štaflík »

Nevíte někdo o (v ČR v prodávané či na ebayi do ČR dovážené) přiměřeně kvalitní montáži na baterku (resp. railík), na klasický kulatý M-4 nadpažbí.
Myslím tenhle bazmeg:
images (1).jpeg
images (1).jpeg (8.03 KiB) Zobrazeno 11101 x
Nebo totok:
Přílohy
SLiC_Thing_Sling_And_Light_Combo_Mount.jpg
SLiC_Thing_Sling_And_Light_Combo_Mount.jpg (86.82 KiB) Zobrazeno 11101 x
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Matěj »

Doporučili byste mi nějakou odolnou kvalitnější svítilnu na pušku? Klidně čínskou, pokid bude odolná a kvalitní. Cena není rozhodují
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od bivoj »

Pokd cena OPRAVDU není rozhodující, tak jdi do Surefire. Jsou to profi svítilny, které používá policie, speciální jednotky i armády po celém světě. Konkrétní model si musíš vybrat sám, já už tady raději nic doporučovat nebudu, abych se zase nedozvěděl různý moudra o tom, jak může stát svítilna víc jak dvě automatický pračky atp...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Matěj »

A doporučení některého konkrétního modulu přes zprávy možno? :)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od bivoj »

Hele, u takto drahých výrobků něco přímo doporučovat je vošajstlich - např. nepíšeš jestli využiješ (chceš) IR režim pro noční vidění, jestli chceš dálkový spínač (tj. jaké vlastně chceš na svítilně ovládání), kolik by měla mít max lumenů atp. Například s modelem M600 Ultra Scout určitě chybu neuděláš (ani s menším bratříčkem M300 Mini Scout - nicméně cena je +- stejná jako u dlouhé varianty takže smysl by to mělo pouze pokud bys chtěl z nějakého důvodu hodně kompaktní svítilnu a nevadila by ti kratší výdrž a nižší max výkon).

Zase tak obrovskej výběr modelů u těch Surefire není. Pokud máš neomezený rozpočet, klidně můžeš jít do M952V Millennium...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Alstratt »

Moje predchozi byla Steiner Mk5 ale dosvit nebyl nejak zas tak rozdilny vzhledem k tomu ze Steiner stal vice a nenabizel skoro nic navic. Tedka uz nejakou dobu zustavam u SRT7GT od Nitecore. Libi se mi na tom ze dosvit je podobny jak MK5 shruba a muzes mit k tomu taky switch. Ma to vice modu sviceni, kvalita zpracovani dobra a mohu si uplne jednoduse a rychle regulovat dosvit otocenim prstence na svitilne je to jednodussi a rychlejsi nez pres tlacitka co maji jine svitilny. Spolecne kdyz si k tomu dokoupis MAWL pokud bys chtel pouzivat u vas nocni tak budes mit docela super kombinaci. Je to na 1x 18650 nebo 2x CR123. Mas v tom bile, R+G+B, UV, stroboskop, policejni majak a signalni majak. Prepinani modu je serazene dobre takze prechazis plynule od slabsiho k silnejsimu svetlu u bileho svetla tak postupne od UV az po modre. Cena je si myslim docela dobra lepsi nez ma konkurence. Mas na to navic ruzne blbustky k dispozici ke koupi. Kvalita je dobra ale nevim zda srovnatelne se znackama Streamlight nebo Surefire kvalitou. Na otocny prstenec stelovani svitu si zvyknes rychle a oblibis si ho. Muze to mit maximalne nevyhodu pri nejakem nesikovnem padu ze by ti to rozstelovalo svit ale to si hned nastavis zpatky, jen mozne riziko kdyz ti to spadne a svitis slabsim modem a pri padu to spadne zrovna nesikovne je asi sance ze ti to pretoci na neco silnejsiho apod. Policejni blikacku na tom asi nevyuzijes, zelenou a modoru taky asi moc ne, ale mas tu moznost. Kdyz si k tomu sezenes este kabel micro usb - usb a baterie od nich co maji sobe micro usb tak ti nabijeni ani nic nezabere. Myslim si ze neco vydrzi, me zatim drzi ale pochopitelne najdes i jine co vydrzi asi vice s jinyma parametrama a cenama. Ma to i poutka tak si to muzes povesit na neco. Pokud nehledas nekolik modu a ruznych blbinek na to a chces neco osvedceneho a tez kvalitniho tak udelas asi vazne lip necim od Streamlight/Surefire to je uz osvedcene ale priprav se na vyssi ceny. Mam i Streamlight na pistol a spokojenost

https://www.eurolamp.cz/nitecore-srt7gt ... 0-lm-450-m SRT7GT
https://www.eurolamp.cz/tlakovy-spinac- ... tela-254mm Switch RSW1
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Matěj »

Díky. Zatím jsem ve stádiu výběru, svítilnu na pušce jsem nikdy neměl, tak se vůbec rozkoukávám co koupit
Jednu mám na pistoli, ale to spíš tak navíc.. Říkám si sice, že nechci na tom šetřit, jak jsem ostatně sal, ale 20k za M952V Millennium je už asi moc, ne, že by na to člověk neměl, kdyby to moc chtěl, ale už mi to přijde moc na to moje "tréninkové využití".
Ohledně toho, že jsem nenapsal, jaký hledám výkon, tak říkal jsem si, že u této svítilny čím víc tím lépe nebo ne? Dálkový spínač určitě. IR sice zatím nevyužiju, ale na druhou stranu třeba do budoucna ano, takže ano.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Bill Masen »

Potřeboval bych doplnit už poztrácené a rozbité čelovky. Původní zdroj vyschl. Chci jich tak 5, takže něco obyč levnýho. Na ebay jic je sice spousta,ale jsou na 3xAAA baterie. Já je chci na 2xAA. Nemáte nějaký tip?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od kregan »

Osobně používám k plné spokojenosti Fenix. O levných čelovkách na 2AA nevím. Na 1AA dělá Emos a na 3AA Yate. Pokud chceš něco spotřebního mrkni i na Decathlon. Sice nejsou na AA baterky, ale stojej pár korun a svítěj dobře.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Bill Masen »

Jasně, sám mám starou HL30. Měl jsem nakoupený čelovky husky na jednu AA a protože u nich kamarádka dělala, měl jsem je za 2 stovky. Za tu Emos chtějí 600 Kč, to je moc. Chtěl jsem se vyhnout AAA, ale asi vezmu ty z eBay.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od hrd »

Nějaký tip na jednoduchou montáž na baterku na rail, co by se dala utahovat rukou?
Nemusí to být nutně páka, ale aby nebyl k tomu potřeba šroubovák.
Mám tuhle https://www.vltor.com/shop/ar/mounts/sm-ei-scout-mount/, ale bohužel v ní baterka "cestuje", přítlak na ni není dost silný. Zkoušel jsem dále třeba tuhle https://www.kronium.cz/montaz-pro-sviti ... d_128.html (jen tu část vlevo na lištu, na hlaveň to nedávám), ale buď se na liště povoluje anebo při silnějším dotažení na ní dělá stopy.
Nechci off-setovou montáž nebo nějak příliš vytrčenou ven. Dík za případnou radu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Fabulous »

Používám plastové modely od Fab Defense a fungují velmi dobře.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od bivoj »

Tak tak. Viz: https://zahal.org/all-categories/rifle- ... er-mounts/
Mají je ve třech rozměrech dle průměru (0.75'', 1'' a 1.25'') tak je třeba vybrat tu správnou velikost.
Poznámka - rozhodně se nehodí na lasery, neboť montáž je quick release (na tlačítko) a na railu má určitou malou vůli. Ale na baterku bez problémů.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od hrd »

Diky, tak jsem navstivil prodejnu FAB Defense a nakonec si vybral ne FAB, ale IMI TLM, uvidime, jestli vydrzi i pri strelbe.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od hrd »

A na druhou pušku jsem vzal FAB PLS. Fakt je, že obě montáže jsou skutečně poněkud volné, na plastové liště Magpul jen minimálně, na hliníkové už znatelně. Doufám, že se ta vůle neprojeví odrbáním těch montáží nebo dokonce že to nebude upadávat ze zbraně, uvidíme.
IMI má dva šrouby držící baterku a ještě vroubování vnitřku, ale zase pouze jeden příčný výstupek, co drží montáž na liště. FAB je má dva, ale hladký vnitřek a pouze jeden šroub, co přidržuje baterku.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvek od Lyster »

Minulý týden mi přišla taková "malá kapsední" žárovková Maglite 6 D Cell (136 lumenů) . :lol:
Je to fakt monstrum. Na ebay jsem si ještě k tomu objednal upgrade LED kit na 1000 lumenů za cca 900+ cca 300 poštovné z UK. Ten je naprosto parádní a z bludičky je hned naprosto super dostatečně výkonná svítilna.
K tomu ještě takový ozubenější kryt reflektoru taky asi za 500, to už bych příště asi nedokupoval, za ty peníze, ale není špatný.
A ještě jsem měl v plánu k tomu objednat rozbíječ oken na zadní stranu svítilny, jenže chybička se vloudila a objednal jsem verzi na Malgile 2xAAA. Takže budu muset po výplatě objednat znovu.

Samozřejmě ještě plánuji přišlušenství jako držák na stěnu a barevné filtry, a také držák na opasek. Ale zase až po výplatě.

Také jsem si koupil redukce na baterie z 2ks AA baterií na D baterie, hodně užitečná věcička, ale zatím tam mám klasické buřty. Ta váha kolem 1500g i s bateriema je fakt husto kruto přísná, už jsem mi podařilo se s tím praštit do ucha, když jsem s tím dělal hovadiny. Kam se hrabe teleskopiský obušek, i když tohle je vážně spíš palcát.

Na rovinu říkám, že kdybych si předem spočítal kolik mě toto bude stát, tak už si to v životě nekoupím znovu. Ještě bych potřeboval kvalitní D nabíjecí baterie a k tomu nějakou nabíječku, většina dnešních nabíječek je tak max do velikosti C baterií. Ale časem to dokoupím, ať to mám vše komplet.
Koupil jsem si to všehcno prostě pro radost. Jiný racionální důvod ke koupi asi není. Ale je to SUPER!
Přílohy
Maglite 1.jpg
MAGLITE 2.jpg
mAGLITE 3.jpg
Odpovědět