Domaci elektrarny a elektrocentraly.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Venet

Re: Domaci elektrarny a elektrocentraly.

Příspěvek od Venet »

Len doplním že Aspen (je aj 2 - dvojtakt do motopíl) je synteticky vyrobený "benzín" a nesmrdí pri "horení" ako benzín. Takže výhodné do kroviňákov a píl (Ten do dvojtaktov) hlavne v lete kde tie výpary človek musí čuchať. Smrdí to hmm, asi ako uvarená voda z mláky
A môže v pohode stáť dlhú dobu v mašine.
Cogito, ergo armatum sum.
kubamk
Pohlaví: muž

Příspěvek od kubamk »

https://www.ebay.com/itm/High-Power-Dyn ... SwTYZeS1Aa

Ahoj, objevil sem todle dynamo. Docela mne to zaujalo, máte někdo s tím zkušenost?
bacil

Příspěvek od bacil »

Dej si to do youtube a uvidíš, jeslti to potřebuješ.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
viktor

Příspěvek od viktor »

dobra odpověď, většina lidi nemá moc meritko jak moc velky je obsah energie v palivech pokud ji mame nahradit lidskou silou. Nekde jsem cetli z cca 4 l benzinu dokážou nahradit mesicni praci statneho muze. Podle me to priblizne odpovida. Co se tyka vyroby el.energie ruznymi klikotoci tak občas poradal asi CEZ ruzne akce kde si mohl našlapat nejake ty kWh :-) na kole ( tymova práce )
rucni zdroj del´jme tomu jako silne nouzovy zdroj není spatny ale na dlouho to fakt není
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JOBU

Příspěvek od JOBU »

Keď už ručný generátor, tak zháňaj radšej ruské E-348M (6V/3A), alebo PZU-5M (12V/3A). A k tomu obyčajný čínsky modul na USB, alebo stabilizátor napätia. Nabiješ telefon, tablet či autobatériu, napojíš s tým vysielačku, naložíš oheň, proste kopu využitia... Kolečka všetky kovové, pohybuje sa iba magnet, žiadne uhlíky a zberače, iba tri diody, tlačítko a merák. Len tá váha je trošku vyššia, zato je to nezničiteľná vec. Sem tam sa objaví na inzerátoch, alebo na ebayu...
Přílohy
SDC17753.JPG
Rafael

Příspěvek od Rafael »

Přesně nevím v jakých jednotkách byly výsledky mých vyšetření napsány.
(Byl jsem vždy rád, že jsem to měl za sebou, uznán živým a schopným dosavadního zaměstnáni...).

Jen si tak matně vzpomínám, že to bylo v jednotkách W, (asi wattů).
A že jsem byl po tom vyšetření, něco mezi rotopedem a cyklistickým kolem úplně zničen a pak ještě daleko víc z těch výsledných hodnot...
*
*
A teď možná něco OT, relevantní odkazy, forum o tom už není, ale kdysi mě hodně v debatách zaujalo, hodně překvapilo, možná mylně, ale přece jen odborníkům trochu, nebo hodně věřím.
Jak kde a co samozřejmě...
*
Největší energetický potenciál nemají věci typu TNT, nitroglycerinu, Semtexu apod., ale benzín.
*
Benzín...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
kubamk

Příspěvek od kubamk »

JOBU díky za info, jdu se po tom podívat. Je to v podstatě na doma.
Odpovědět