Improvizovaný vařič dřívkáč

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od DeadMan »

Protože je to předražený krám?
You cannot kill me as I am already dead!
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od Stenny »

hulvath: Pro mě je třeba půvab dřívkáče v tom, že nepotřebuje nic navíc. Dřívkáč, který vyžaduje baterku, mi nesedí (a navíc hučí jako větrák).
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od Apokalyptik »

hulvath píše: 15.04.2020 0:52 Jak primitivni :) Naco, kdyz Condor Beroun vyrabi perfektni drivkac ?
To si robíš prdel???
Drievkáč na rozpadlíckom fóre na baterky ?
Skoro polkilový ?
Za 1300,- Kč ?

Alebo robíš v tej firme obchodného riaditeľa?
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od hulvath »

Baterky - je adapter na AA tuzkovy - a ty dostanes vzdy a vsude. Je moznost mit i nabijeci. Vyhoda dmychadla je ze to fakt hori - co u pasivniho drivkace neni vzdy jen tak. Vaha - mit teply zvanec za kazdych okolnosti stoji za par deka navic. Cena ? Jednorazova investice.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od Rafael »

Tak mě napadlo, nenašel jsem tady.
Dřívkáč jednorázový z plechovek, konzerv. Dají se nožem otevřít, jejích plech děrovat, krájet, vyřezávat..
A po vypálení, vyžíhání, použití, změknou a dají se lehce složit a odnést z přírody.
Podložit kamínky, z víček udělat rošty a tak.
Jen nějak vychytat přívod vzduchu a odvod spalin aby to mělo tah a hořelo to....
*
(Jen nápad od klábosnice, nezkoušel jsem to nikdy).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od Apokalyptik »

Prepáčte pán obchodný alebo marketingový riaditeľ z Condoru, nechcel som Vám kaziť kampaň.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od bivoj »

Rafael píše: 15.04.2020 22:21 Tak mě napadlo, nenašel jsem tady.
Dřívkáč jednorázový z plechovek, konzerv. Dají se nožem otevřít, jejích plech děrovat, krájet, vyřezávat..
Nenašel? Tvl to si děláš srandu ne? ;) Vždyť hned úplně první příspěvek tohoto vlákna, který ho založil, je přesně o tom, co píšeš... I včetně videí v tom odkazu!!!

Je vidět, že na fóru jsi ještě "greenhorn"... ;) (Nic ve zlém.)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od Rafael »

Ano, máš pravdu. Jsem nováček a asi ani i rozpadlík ne.
*
Na svou chabou obhajobu můžu uvést jen to, že jsem se čenichat snažil. A taky to, že videa, kvůli úspoře mobilních dat stahují jen velmi výjímečně.
*
Omlouvám se...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od bivoj »

V poho, ale teda, policejní hafan už asi nebudeš, stačilo začenichat v tomto vlákně... ;) Mimo jiné není to jen v tom prvním příspěvku, dřívkáče z konzerv jsou v něm ze začátku často. ;)

Sám jsem jej ale nikdy nepoužil ("dřívkáč" tak jak se myslí). Já, když už se teda nesměl udělat někde oheň, používal vždy skládací krabičkový liháč s kostkama tuhého lihu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od hulvath »

Apokalyptik píše: 15.04.2020 22:22 Prepáčte pán obchodný alebo marketingový riaditeľ z Condoru, nechcel som Vám kaziť kampaň.
Tak mnoho stesti az budes unaveny, hladovy a nasraty rozdelavat ohen (pripadne z vlhkeho dreva) v prirozenem tahu nizke misky nebo podobne konstrukce... Samovary ALB to je jina vec, tam to hori hezky i bez dmychadla protoze je tam kominovy efekt. Nelze vyhovet vsem pozadavkum v jednom zarizeni : Pro tvoji milovanou koncepci, kvuli ktere si schopen i urazet lidi z korupce ci komerce mluvi jednoduchost a nizka vaha - ale vykoupena mnohem vetsi nejistota a nepohodli. Kdo chce varit temer stejne pohodlne a jiste jako na palivovych varicich, ten sahne po dmychadlove koncepci.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od DeadMan »

Jsi absolutně mimo :ne
You cannot kill me as I am already dead!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od viktor »

tak nejak se zabejvam spalocima zarizenima profesne docela dlouho.. obecne zasady a pravidla nejde obechcat stejne jako většinu fyz. zakonu.
- inprovozivane drivkace, v podstete nejaky "kos" na palivo s prislusnym rostem proste usetri palivo a nedelas takovej bordel kolem jako kdybys delal ohniste
- profi drivkace se od vyse uvedene skupiny lisi nekdy tim ze mají tvz sekundarni vzduch a tak proste lepe horejm ci respektive spalujou
obe vyse uvedene skupiny fungujou za predpokladu kvalitniho a suchého paliva. Proste po nekolikadennim poradnem desti mas moznosti dost omezene. Nicmene takovy dest je u nas asi tak stejne bezny jako poradny snih. :-) Když mam sebou drivkac tak i většinou trochu paliva, stejne ho moc nepotrebujes.
- drivkace s ventilátorem jsou na tom se spalovanim samozrejme lepe. Nicmene není to zadarmo, je to vetsi, tezssi, ma to baterky, motor atd..a zas o tolik lepsi to zas není, jo je to rychlejsi a zvaldne i trochu mokre drivi ale huli to, spini nadobi stejne jako většina drivkacu. Takze není fakt lepsi do "palivove nouze" malej plynak ? :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od hulvath »

Konecne jeden chytrej tady :) Jde o to cemu das vice priority. "Vecny" zdroj paliva v okoli ( a dobijeci baterky) je dobry treba pro vypravu na Yukon :) a maly plynak kdyz vis ze za par dni se zastavis v mestecku a koupis novou kartusi. Ja nam v batohu slozeny pliskovy pasivni drivkac pro nejnouzovejsi situaci, a v nouzi, treba na uteku, bych motorovy drivkac odhodil.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od viktor »

protože jsem "prisel" o předchozí dva modely "polinkacu" udelal jsem si treti :D zakladem byla mensi plynova lahev na PB made by kovosrot a armovaci pruty.. pak vrtačka, svářečka a asi pul dne práce, na foto se opaluje zbytek puvodni barvy, pak bude finalni opracovani a nastrik cernou vypalovaci barvou na kamna.
Tahnout to sebou na mensi putovani je naprosta pitomina, ale pro pripad ze nekde stravite na srubu s bandou kamaradu kde bude fungovat od rano do noci ( jako předchozí dva modely ) pro pripravu prevazne horke vody ( grog ) uplne idealni :D :D
viktor
Přílohy
1 - kopie.JPG
1 - kopie.JPG (62.84 KiB) Zobrazeno 4399 x
2 - kopie.JPG
2 - kopie.JPG (38.85 KiB) Zobrazeno 4399 x
3 - kopie.JPG
3 - kopie.JPG (32 KiB) Zobrazeno 4399 x
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od marabu »

Pěkná petlička :) to už jsi si mohl rovnou udělat ze 3 lahví nad sebou lázeňská kamna :)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od viktor »

další domaci dilna, materiál kovosrot, cele tzo trvalo vyrobit asi 2 hodiny vcetne kafe a vůbec, nohy jsu trubky delce cca 1m, rost je roksor, prpste draty do betonu, je to stabilni a funguje. a není to moc hezky ani prenosny, tak to snad nikdo neukradne, vzdalenost mezi zavesem když je na to kotlik je dost velka ze se pod kotlik vejde ještě panev... není to sice improvozavny drivkac ale asi to sem patri jako něco na prijemnejsi vareni na ohni..
viktor
Přílohy
IMG_2428 - kopie.JPG
IMG_2428 - kopie.JPG (75.43 KiB) Zobrazeno 3743 x
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od Zapadlo »

Viktore, nemúžeš to sem dát ve větším rozlišení ? To stojí za pokus.
Jde mi hlavně o ty prvky uchycení roštu na trojnoze.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od viktor »

tady mas detail to bude asi lepsi, rost je svaren z betonářských dratu o prumeru cca 6 mm, nebo proste drat co najdes, proste svaris dva draty vedle sebe tak v delce 30mm pak to vrazis do sveraku a a cele to ohnes a nasledne rozehnes. Tak udelas zakladni trokjuhelnik. Rohy rostu jsou zastrkany do kratkych trubek z kterých je taky zakladni trojnožka.
cus Viktor
Přílohy
IMG_2430 - kopie.JPG
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od Zapadlo »

dík, takhle mi to stačí.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Improvizovaný vařič dřívkáč

Příspěvek od sigurd »

Pochválim sa aj ja mojím prenosným skladacím roštom na varenie:rozmery 40x25cm(výška 20cm),hmotnosť s obalom 500g.Materiál titanová pásovina 10x4mm.
R1.jpg
R2.jpg
R3.jpg
R4.jpg
Zaťažením zhora a zohriatím sa segmenty uzamknú vo vybraniach a držia ako zvarené...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Odpovědět