Solární ohřev vody

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Číkus
Příspěvky: 29
Registrován: 21.09.2023 16:58
Pohlaví: muž

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od Číkus »

Průmyslový provoz ne, ale jedna osoba na homeoffice pořád, druhá tak půl na půl. Tak se moc neušetří třeba splachováním v práci místo doma.

Ale koukal jsem, že spotřebu okolo 150 l/os/den jsme měli i předtím v bytě, tak jsme asi v spotřebě vody nadprůměrní.

Zdá se, že nikde nic neprotéká, jsem zvědav, co se spotřebou udělá to splachování dešťovou vodou.
drigon
VIP
Příspěvky: 2978
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od drigon »

Záchod nám jednou protékal takovým způsobem, že to na hladině vody v míse vůbec nebylo vidět. Byla naprosto klidná. Nakonec jsem protékání vody odhalil tak, že jsem k zadní straně mísy přitiskl zmuchlaný toaletní papír. A ejhle, začal nasávat vodu protékající plochým pramínkem a během chvilky byl kompletně nasáklý vodou (voda tekla po zadní straně mísy velmi tenkým plochým pramínkem. Proto neudělala klasický "pramínek" na hladině vody v míse ale rozplynula se ve vodě do ztracena).
Koukej tak, aby jsi viděl.
Číkus
Příspěvky: 29
Registrován: 21.09.2023 16:58
Pohlaví: muž

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od Číkus »

JOBU píše: 15.01.2024 10:49 No ten pekelný stroj by ma zaujímal...
tady
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od JOBU »

:yes
Číkus
Příspěvky: 29
Registrován: 21.09.2023 16:58
Pohlaví: muž

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od Číkus »

Na konci března zprovozněno splachování dešťovou vodou, spotřeba vody z řádu za duben vychází na cca 200 l/den. S tím už jsem asi spokojen.

Elektrický bojler je už několik měsíců odpojen od elektřiny, když svítí slunce, fototermika stíhá ohřívat, když ne, je stejně potřeba zatopit a tak se voda ohřívá dřevem.
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od JOBU »

Vodu más uloženú v čom? Filtruješ ju?
Číkus
Příspěvky: 29
Registrován: 21.09.2023 16:58
Pohlaví: muž

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od Číkus »

IBC nádrže, filtruji.
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od JOBU »

A nešpiní ti to nádržku vo wc?
Číkus
Příspěvky: 29
Registrován: 21.09.2023 16:58
Pohlaví: muž

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od Číkus »

Špiní. Ale nijak extra mi to nevadí. Pokud to začne dělat nějaké potíže, vyčistím.
Joe Azbest
Příspěvky: 920
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od Joe Azbest »

Do IBC kontejneru jsem strčil tohle: https://www.upravvodu.cz/ponorna-uv-lampa-40w-d1050-htm
Mám to sice taky jen jako užitkovou vodu (ale i na praní a sprchování), ale teď se v tom alespoň nic nemnoží. Voda je nádherně čistá a svinstvo se usazuje dole. Z malého čerpadla na 12V jsem si udělal vysavač a jednou za čas to odsaju. Vlnová délka UV-C lampy by neměla poškozovat IBC (ten je citlivý na trochu jinou vln.délku) ale dlouhodobě tomu moc nevěřím. Pokud rupne, tak budu muset udělat nádrž nerezovou. Uvidíme, čas to prověří.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Solární ohřev vody

Příspěvek od cipis »

Prosím tě, a jak to tam máš strčené? Přes stěnu IBC to neprojde? Kvůli očím malých dětí ...
Odpovědět