Petrolej

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Petrolej

Příspěvek od Count »

Horuji za plech, pokud je v suchu a na "prkně". Jinak hdpe. Taky mám všechno plechy a jen dva 5l na přelévání jsou z plastu. A určitě popsat vč. data nalití / čepování.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Petrolej

Příspěvek od TomSmith »

HDPE lehce získáte v neustávajícm množství od svých poloviček, aviváže a tekuté prací prostředky jsou většinou HDPE.
Pokud žena šetří a kupuje velká balení, tak i objem nádob vyhovuje ;)
floridan79
Příspěvky: 2
Registrován: 09.02.2014 12:14
Pohlaví: muž

Re: Petrolej

Příspěvek od floridan79 »

Pracoval jsem donedavna v nemocnici kde je i oddeleni pro ledvinare.. Dialyza. Kazdy 2 dny lidi dojdou, pripojej je na masinou a prozenou jim krev skrz a jdou za 4h domu. A ta kapalina co jim tu krev cisti se tam dovazi v 5L prusvitnejch kanystrech a po pouziti se skladujou ve sklepe a kazdej tyden se vymenujou za plne... Takze kazdej tejden tam nastradaj asi 500 kanystru. Firma co nam dovazi nove ty stare ovsem nepouziva znova, ale vozi je k likvidaci. Jsou urcite vhodne na vodu ale myslim ze i na naftu by sky pouzit, mel jsem v tom i benzin do motorovy pily a kanystrt se nerozpustil. Ty koncentraty co v tom jsou jsou lehce zasadite nebo kysele. Po uschnuti nechavaji krystalky soli rozpustitelne ve vode takze i cisteni je jednoduche. Budou to mit v kazde nemocnici kde maji i dialyzu. A jsou na sebe stokovatelne takze klidne 5ks na sebe lze dat a nezborti se. Pro ucely skladovani kapalin docela dobre si myslim.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Petrolej

Příspěvek od dracekvo »

Mohl by jsi to vyfotit?
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Petrolej

Příspěvek od RobertK »

taky bych měl zájem.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Odpovědět