hotové solární systémy

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

hotové solární systémy

Příspěvek od Ibex »

nevěděl jsem, do jakého vlákna zařadit tento druh produktu, tak jsem založil vlákno nové - když tak prosím o přesunutí do.... patřičných míst.
Myslím, že by tento solární systém mohl mít docela potenciál, třeba pro takové, jako já. Je to hotové, jen navěsit na místo a hotovo. Určitě by to hromada rozpadlíků vyrobila sama, ale to není můj případ. Sice jsem kutil, vyrobím ledacos, ale elektřina u mě končí zašroubováním žárovky...
Podle mě je to docela využitelné na osvětlení domu/bytu/dílny... + nabíječka na drobné eletro

http://www.ecoprodukt.cz/e/2309
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: hotové solární systémy

Příspěvek od xb.h »

v amaterskych podminkach toto postavis za ani ne polovicni cenu. Stalo by za to si neco malo nacist, na pripojeni regulatoru a akumulatoru k solarnimu panelu nejsou potreba zadne extra znalosti. Dulezite vlastne je jen dodrzet polaritu a vedet, ze nejdriv pripojis regulator k akumulatoru a pak az panel a panel musi byt na 12V system....v pripade pouziti LED zarovek te nemusi trapit nejake maximalni proudy regulatoru. ale pokd mas penize navic tak je toto resenim....
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: hotové solární systémy

Příspěvek od dracekvo »

Zbytečně předražený a ten 15W panel ani nevyrobí dost elektriky aby při trošku horším počasí bylo možné svítit těma ledkama.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: hotové solární systémy

Příspěvek od RobertK »

Hm tohle by mohlo být zajímavé ale spíš jako doplněk solarni grid http://www.ekobydleni.eu/solarni-elektr ... e-gridfree
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Odpovědět