Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od Lyster »

turista píše:K chybě SYS FAIL

http://www.soshine.com.cn/upfile/20188/ ... 242666.pdf

měli by ti to vyměnit tam, kde jsi koupil.
Nakonec jsem tomu výrobci napsal email. Tak uvidíme. Ještě jednou díky moc za info.
Jen doufám, že zprávu přeloženou CZ do AJ z google translatoru pochopí.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od tygrsdrakem »

@Lyster: Člověče, kolik máš těch článků? :shock: Já jsem teda jeskyňář a stejnak si vystačím se čtyřma sadama 4xAA a jednou AA do příruční čelovky. Krom toho nabíjím ještě dvě sady 3xAAA do PMR chůviček...

Technicky to dělám tak, že mám čtyřkanálovou nabíječku a po návratu z terénu jí postupně protáhnu všechno... použité kontrolovaně vybít a nabít, nepoužité jen dobít. Každou operaci zapíšu jedním číslem do kontrolního listu abych měl přehled. Takhle je každá sada dobitá tak jednou za měsíc a vybitá/nabitá min 3 - 4x do roka.

Časová náročnost jedné výměny (vyjmout nabitou sadu, vložit sadu k nabíjení) je i se zápisem do kontrolního listu max. půl minuty. Ráno vstanu, mrknu na nabíječku, vymněním, zapíšu, jdu do práce - a večer zas. Tak jenom nerozumím té časové náročnosti...
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od Lyster »

Výměnou a manipulací člověk moc času neztratí. Ale nerad nechávám nabíječky a podobné věci bez dozoru. Takže když nejsem doma, raději tyto věci vypojuji. A ne každý článek se nabije stejně s ostatníma. Takže občasná kontrola tam je.

Prostě spíš počítám ten nabíjecí čas.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od Lyster »

Dnes mi přišla z ebay jedna taková blbustka. Je to magnetická nabíječka Li-on akumulátorů (Nepoužívat AA, AAA atd baterie!!). Docela fajn pidi věcička. Po zapojení Li-on článku lze použít jako powerbanka (z druhé strany jak je samec USB, je i na druhé straně samice). Stála mě 144 Kč.
Přílohy
nabíječka.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od Bill Masen »

Já nejsem elektrikář, tak poprosím o radu. Chci pořídit powerbanku, kterou nabiju 1 x telefon 2700 mAh a dvakrát IQOS 2900 mAh. Jakou kapacitu by měla mít powerbanka?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od dracekvo »

cca 15000 ale opravdových, né čínských.
Což je zhruba velikost 6 buřtíků 2800mah.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od Hohepa »

lépe 20000 mAh ( 20Ah )
tam je cena kolem pětikila
15 Ah kolem čtyř stovek, to asi nemá cenu šetřit a vybíjet to bude trochu pod 60%.
Což je prý pro moderní aku ideální.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od Bill Masen »

Takže třeba tahle to dá? Na druhou stranu rezervu tam moc nechci, když by byla za cenu hmotnosti a rozměrů.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od DeadMan »

Klukovi jsem koupil tuhle https://m.alza.cz/adata-p20000d-power-b ... 52.htm?o=2

Sam mám od téhle značky 10500 už několik let a žádný problém.
You cannot kill me as I am already dead!
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od CombatMedic »

Někdo zkušenosti s AllPowers Monster? Příští měsíc ho budu nejspíš brát.
Skilled And Resolute
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od CombatMedic »

Tak zařízení je doma. Cesta ze Španělska trvala asi 4 dny a balík dovezlo zdarma GLS. Od výrobce nabito asi na 30 %. Přímo obchod Allpowewers nabízel několik kusů za 95$, oproti původní ceně cca 650$. Tuhle akci jsem bohužel nestihl. Takže jsem využil jiné (aktuální cena je cca 295$). Po uplatnění kupónů jsem se dostal někam na 270$.
Jediný, co zatím řeším, tak jakým způsobem budu nabíjet skrz koupenej solární panel (21w). Panel má outpu USB, ale Monster má input 12V (autozapalovač), DC a Anderson. U DC výrobce upozorňuje na používání jen jejich trafa. A kabel USB-Anderson jsem nikde nenašel. Takže zbývá jedině USB - 12V. Výkonější solární panely (50w+) mají již standardně přípojku Anderson.

https://imgur.com/XalF6ZJ
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od hrd »

Nenašel jsem lepší místo, tak dávám se, ačkoliv nejde o solární, ale nabíječku do sítě.
Objevil jsem v Alze ve slevě model, co se mi líbí - používám už několik let podobnou na AA/AAA, ale tahle umí i CR123 a 18650. Je možné namixovat různé baterie, i dobíjet liché počty baterií. A má displej.
Nejsem na to vůbec odborník, tak doufám, že mě někdo nepoučí, že jsem se nechal napálit, pokud ne, může se třeba hodit někomu dalšímu.
https://www.alza.cz/voltcraft-cc-2-pro- ... 221964.htm
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od mahroch »

Do pozornosti : nova 100W prenosna solarni nabijecka - https://www.shtfblog.com/rockpals-100w- ... ls-review/
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od Janko Burka »

Ano, dostat 20 W za beznych podminek z toho je realnych.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od tom384 »

Nevim cemu rikas bezne podminky. Mam solarni panel velikosti zhruba ty jedny desky a pri 18V dava 1.3A kdyz je namirenej kolmo na slunicko. Takze tohle tech 100W pravdepodobne da, jen je to predrazeny jak svina. Ja za ten jeden panel dal 25$. Na druhou stranu je super jak je to maly a lehky. Teoreticky by to treba dokazalo za den dobit elektrokolo s 500wh baterkou na kterym bez vetsi namahy ujedes 100km.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od marabu »

Pokud je to Pmax oficielně uváděné výrobcem, tak dosáhneš cca 0.8*Pmax při letním plném slunci v ČR, když je ten panel nakloněný kolmo na slunce horizontálně i vertikálně. Jinak s tou plochou to taky na 100W nevidím, mám panely asi 105x54 které jsou 100W. Ty jsou plochou větší a nemají tam ty hluché segmenty na skládání. Ta cena je $400 je taky dost, ale u těchto komplet sestav v hadru to tak je dražší. Ale za tu cenu je tam asi i nějaká power banka. Každopádně pokud si to nějak poskládáš sám nebude to tak hezký, ale bude to o dost levnější.
Mrkni třeba na https://m.aliexpress.com/wholesale/cam ... panel.html a https://m.heureka.cz/solarni-nabijecky ... 0nabijecka na co to chceš používat?
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od tom384 »

Tady jsou nejaky uzivatelsky skusenosti:

https://www.amazon.com/Rockpals-Foldabl ... B07FH85FW9

V krátkosti, borec co ma dva pise ze z obou vytah maximalne 186W coz je peknych 93W na jeden kousek. Typicky mu z toho leze 85W +- 2,5W. 400Wh baterie se da dobit za 5h.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od tom384 »

Solarni nabijecka 100W za rozumnou cenu.

https://www.aliexpress.com/item/3297304 ... web201603_
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od mahroch »

zajimave ..... v recenzich pod produktem jsou docela rozdilne zkusenosti, nekdo supr, nekdo z toho dostane jen 60-70W za slunecneho dne apod.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Přenosné nabiječky (solární, dynamo atd...)

Příspěvek od tom384 »

I z ty znackovy, 3x drazssi, 100W nabijecky z linku o par postu vyse leze obvykle 85W. Obecne jsou solary dost zavisle na nastaveni pracovniho bodu. Kdyz z nej zdimas vetsi proud nez optimalni, tak mu prudce klesa ucinnost. Nevim jestli je to pripad tech recenzi. Muze to byt i nekvalitni vyroba. U cinnana nikdo nevi.
Odpovědět