Zlepšováky pro zahrádkáře

Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od miculas »

Plyn nebrat. Na vlastní oči jsem viděl zrušenou zídku, když pod ni akční údržbáři foukli "trochu" plynu, aby zlikvidovali potkany. Podobně chtěl týpek "protáhnout" nějakou silnější výbuškou odpad k septiku a měl fasádu od hoven.
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Etranger »

Mě se osvědčil o věcech za hranicí dobrého vkusu i zákona mlčet. Téma plyn na krtky považuji tímto za uzavřené. MacGyver
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Fabulous »

Ať mi nikdo nevykládá, že je krtek samotář. Z jedné díry vylezli tři za sebou.

A potvrzuji na vlastní oka, že rána vedle něj ho šokem zabije :)
Gervais
Příspěvky: 166
Registrován: 03.02.2014 20:07

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Gervais »

Vychytávka co lze provozovat bez benzinu apod.:

https://www.youtube.com/watch?v=3LUI9fBDyZs
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od bacil »

TO je jenom sranda, fungovat to může jenom na pletí a mělké okopávání (což tam v podstatě ukazuje), ne na orání. Na orání jednou radlicí je potřeba tak jedné koňské síly (povšimněte si, že zhruba tento výkon mají i elektrické pidifrézy).
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 328
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Majkl Night »

A nebo sílu deseti lidí.
https://www.facebook.com/video.php?v=901973396513923

I toto je možnost orání v hard PA bez benzínu či zvířat.
Dikobraz
Příspěvky: 45
Registrován: 01.09.2014 21:37

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Dikobraz »

Na krtka jedině megatřesk nebo jiná petarda. Ono stačí párkrát vystřelit expanzní pistolí do díry. Pokud je blízko, tak chcípne, pokud je daleko, tak uteče. KOmbinace tlakové vlny a smradu se mu nelíbí.

Nicméně krtiny jsou dobrý zdroj kvalitní hlíny do květináčů a na bylinkové zahrady atd. Stačí je posbírat a člověk nemusí kopat :lol:
clandestino
Příspěvky: 53
Registrován: 13.05.2011 19:26

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od clandestino »

Na krtky stačí dobrá kočka. Loni jich natahala pět a zbytek roku byl pokoj. Uvidím, jak to bude vypadat letos.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od herman »

My kdysi, za dob mého dětství doma chovali psa plemene německý jagdteriér. Jakákoliv škodná (krtek, hryzci..etc) na zahradě neměla šanci. Jen občas při norování udělal více škody, než vzpomínaná havěť. :lol:
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Lena
Příspěvky: 18
Registrován: 30.05.2013 11:40

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Lena »

Kočkoury mám dva, psa erdelteriéra a všichni tři krtky úplně ignorují, zahradu mám každou zimu poddolovanou - moji krtci si evidentně z mých zvířat nic nedělají a jediný boj, který se mi osvědčuje je biologická válka. Krtince seříznu, vydolovanou hlínu na záhony a do děr nacpu psí a kočičí exkrementy a ušlapu. Každé jaro krtky takto vytlačím za hranice pozemku, letos je krtinců minimálně stovka, zítra jdu na to.
Johan
Příspěvky: 53
Registrován: 08.04.2015 10:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Opavsko

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Johan »

Zajímavý systém pěstování "zeleniny" za oknem. https://www.youtube.com/watch?v=y6FqmCeOymc
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Count »

Že se ještě vrátím ke krtkům, zkusil jsem na ně kde co. Vibrační odpuzovače, akustické odpuzovače, stavěl jsem do nor odchytové pasti a nepomohlo nic. Ryli, ryli a ryli. Krtek je sice chráněný, ale jeho ochrana končí tam, kde začíná zdraví mé rodiny. Poté co si dcera na zahradě, v jedné z jím vyhloubených děr vyvrtnula kotník, jsem poslechl rady pratchýně, na noc zakempoval a čekal. Občas prosvítil zahradu a jakmile se začala dělat hromádka, vzal jsem ho po vzoru ruských SPECNAZ přes hlavu polní lopatkou. Už tři roky je klid.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Jirka318
Příspěvky: 3
Registrován: 14.04.2016 18:59

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Jirka318 »

Ahoj rozpadlíci! Zajímalo by mě, jestli si někdo z vás stavěl solární sušičku na ovoce, po případě jak jste s ní spokojeni?
(Prohledal jsem fórum důkladně a solární sušičku tu nenašel. Tak doufám, že neřeším téma, které už je tu dávno probrané.)

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od dracekvo »

Count píše:Že se ještě vrátím ke krtkům, zkusil jsem na ně kde co. Vibrační odpuzovače, akustické odpuzovače, stavěl jsem do nor odchytové pasti a nepomohlo nic. Ryli, ryli a ryli. Krtek je sice chráněný, ale jeho ochrana končí tam, kde začíná zdraví mé rodiny. Poté co si dcera na zahradě, v jedné z jím vyhloubených děr vyvrtnula kotník, jsem poslechl rady pratchýně, na noc zakempoval a čekal. Občas prosvítil zahradu a jakmile se začala dělat hromádka, vzal jsem ho po vzoru ruských SPECNAZ přes hlavu polní lopatkou. Už tři roky je klid.
Já ho chytnul trošku humálněji. Čekat až se bude dělat hromádka a pak za něj bodnou rejč. Nemůže zdrhnout a stačí ho dalším rejčem vydolovat ven a odvézt někam na louku za vesnici. Jen člověk musí bejt fakt trpělivej a tichej. Ač se to nezdá, tak v zemi je pekelně rychlej. Takto odlovit se mi ho povedlo asi na třetí pokus.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Lyster »

Farmářský robot automaticky sází, pleje i zalévá. Sklízet musíte sami
http://hobby.idnes.cz/farmbot-automatic ... -dilna_bma
Odpovědět