Zlepšováky pro zahrádkáře

Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Fabulous »

Tak tohle je nápad za milion! Žádní zemní škůdci, žádné ztráty hlíny, žádné odplavování živin. Absolutní jednoduchost a nenáročnost na prostor. Proč mě tak jednoduchý nápad nenapadl prvního? :(
P5260011.jpg
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od MRAK »

protože je to píčovina
a navíc je to hnusný
já bych to doma nechtěl

představ si, místo toho otřesnýho igelitu třeba truhlík .....
funkce stejná, estetika úplně někde jinde
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od dracekvo »

Snad to mají zespoda proděravěné.
Jinak doporučuju se poptat v nějaké pekárně nebo tak. Nám se podařilo sehnat větší množství kbelíků od povidel.
Pěstujeme v tom všechno možné. A protože jsou s víčkem, mají i haldu dalších použití.

Obrázek
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Centurion »

Mraku :lol:
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od felix5 »

proč lidi vlastnící zahradu nepoužívaj kompost místo kupovaný hlíny ?
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Fjord »

Asi proto že jsou líní? :mrgreen:
Kompost běžně používám, letos jsem navezla 20koleček cca 10letýho kompostu na zahrádku a zelenina roste jako z vody. Jen kapku jedna věc mi vadila, že se tam daří žížalám a následně tedy krtci mi zlikvidovali záhonek s petrželí - projeli to jako tunelem a semínka pak nevzešla. Porád je to boj s kdečím - slimáci, krtci, hraboši - no musí se toho nasít vždycky víc, aby se napásli i ostatní. :mrgreen:
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od dracekvo »

OT. Zkoušel někdo na krtky ty solární vybrátory?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Fabulous »

Zkoušel... 50 na 50. První sezónu bez krtků a pak si asi zvykli...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od dracekvo »

Tak nějak jsem si to myslel, že si zvyknou.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Centurion »

Nevim do jaké hloubky jsou krtci schopní jít, ale u mě se přestali vyskytovat když jsem obehnal zahradu plotem s betonovýma základama půl metru pod zemí. Asi nejsou schopni to podhrabat.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od MrPorter »

U nás na chalupě krtci ty vibrátory s klidem ignorují, případně i ten parchant demonstrativně udělá gesto a vyrobí tři krtince hned vedle toho :) Co už jim ale vadí je v poslední době častější sekání trávy (klasika Husqvarna 4-takt s pojezdem), to už pod tím trávníkem vzdali a vynahrazují si to o kousek dál ve svahu kde se tolik neseká.

OT: Co by na ně asi fungovalo 100% je thumper ze hry Half-Life 2, nechce se do toho nějakej kutil pustit? :twisted:
petr.polivka.1
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2013 11:07

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od petr.polivka.1 »

Tak to je teda fakt pecka:-D take it easy:-D prostě se potvrzuje, že v jednoduchosti je krása
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od mischanek »

..nevim, kam to presne umisit, tak to dam sem:

v tomhle clanku - http://leva-net.webnode.cz/products/pod ... a-ljadova/ - a v diskuzi pod nim, jsem nasel dost zajimavych zkusenosti a postrehu (pro me novych) - treba to nehoko stejne zaujme jako me..
Kralicek
Příspěvky: 63
Registrován: 17.09.2012 23:24
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha a chalupa

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Kralicek »

Solární plašiče krtků - u nás fungoval výborně, měli jsme jeden větší, sice dražší, ale spolehlivost 100%. Pak odešel, stejný neměli, koupili jsme dva menší a naprd, krtek si vesele ryl. Po dvou letech jsme zase sehnali velký a 1000 m čtvercových zase bez krtka.
Ty igeliťáky tak možná místo truhlíků na vypěstování sadby. Ale jinak nevidím využití, kromě pěstování plísně, škůdci tam vlezou stejně jak na záhon.
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od kubo4747 »

Na krtkov sú najlepšie delobuchy... Najlepšie ich je vyjebať do vzduchu megatreskami alebo kľudne aj niečim silnejším.
zepr
Příspěvky: 21
Registrován: 18.09.2013 20:56

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od zepr »

Mně se osvědčila obyčejná .22LR,chce to trochu trpělivosti,nejlépe po sedmé ráno,je to jejich doba.Lehká noha když začne rýt a lauf až ke zvedající se hromádce,zatím to žádný nerozchodil,stačí jen ten tlak hlíny po výstřelu,krtek moc nepotřebuje.Takže v sobotu ráno kafe na zahradu a nepomůžou mu ani kalhotky s velkejma kapsama :lol:
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Majkl Night »

Jest přikázáno od pána "Boha", že krtka nezabiješ. Tak pozor na to. ;-)
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od drigon »

Stejně tak je možno na krtka použít plyn z bomby. Stačí nafunět do díry a pak zapálit. Jeden z kontrolorů v práci to před několika lety udělal. Krtka tím sice zrušil, ale zároveň mu to "přerylo" kus trávník. Takže nejspíš nepoužívat celou bombu. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Baca »

Na plyn BACHA. Skusili sme to na vojne na potkany na prasacaku. AKosi nam nedoslo, ze tych dier tam bude hafo a poddolovany bude cely barak. Diery boli samozrejme aj vnutri pri prasatach. Napustali sme to asi desat minut a po odpaleni barak nadskocil, svine zacali rycat a nakoniec sme zistili, ze sme ich zopar pripiekli este zaziva (nastastie im iba trocha opalilo chlpy, nic vazne). Prasacak bol od kasina 3.5 km a susedia neboli doma, takze ziadny postih. Najkrajsie bolo na druhy den najst na zahradke nasho veliaceho dostojnika podstatne mnozstvo vyrazenej redkvicky a cibulky zo zahonov. Zapichovali sme ich do zeme asi hodinu :-D
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zlepšováky pro zahrádkáře

Příspěvek od Hohepa »

Spolehlivě fungoval jezevčík (fena) . Na jaře dva tři krtky ulovila a ty potvory se přestěhovali metr za plot k sousedovi.
Neomylně poznali kde končil její revír. :lol:
Odpovědět