Sklizeň

michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od michal »

cunas píše:Všechno až na kukuřici. Ta jediná byla "loupená" z pole. Jinak to je všechno ze stromů mezi polema na "území nikoho" ;)
Tak tebe bych teda za souseda mít nechtěl.
Gloch
Příspěvky: 68
Registrován: 09.04.2012 23:23

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od Gloch »

Václaf píše:Tak brambory hrůza,jsou to takové malé kuličky a moc jich není. Zatím ze čtyř 10-ti metrových řádků 1/3 20-ti litrového kýble :sad
Co jsi měl za sadbu? Jestli to bylo na čerstvě zoraném a ještě pohnojenem - a za předpokladu, že jsi to i okopával - tak zbývá jedině kvalita sadby.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od Václaf »

odrůda nevím,jedna ze tří byla nějaká Adéla,pohnojeno zatím nebylo,čerstvě zrytá louka.
Hatamoto
Příspěvky: 44
Registrován: 09.11.2012 9:59

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od Hatamoto »

Zdravím,
docela by mě zajímala letošní úroda. Předpokládám, že se tu mnoho z Vás věnuje zahrádkám a polím. Pro radost si hraju s kukuřicí, fazolem a rozhodil jsem trochu prosa...

Kukuřice je naprosto pryč a těch pár klasů snad nestojí ani za řeč. Loni jsem toho měl mnohem více i s polovičním polem...
Fazole - dost rostlin se v růstu zastavilo a prostě neplodí. Fazole jsou často suchem zcela rozpraskané (v polívce však budou dobré). Žádná velká sláva to není, ale je toho víc, než se poslalo do země...
Přístí rok přidám ke kukuřici a fazoli jejich "třetí sestru", měl jsem to udělat už letos - určitě by se snížil výpar a pole by bylo vůči vedrům více odolné...

Proso nic nedělá - úroda 0.

Jinak plody ovocných stromů (ale i jiných rostlin) opadávají mnohem drív než dozrají, jsou seschlé (u nás zejména švestky)...
Prozatím teda nic moc.. Jsem zvědav jak na tom bude brambor, až se vyhrábne a úroda ořechů.
Docela mě zajímá, jaká rostlina se dokázala vyrovnat letošním vedrům nejlépe a má největší úrodu?
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od MPSMacek »

S pěstováním začínám, takže na kompostu, kam jsem navozil tak 10 vozejků starého hnoje, slámy, sena... rostou pěkné dýně a rajčata - zalívání minimum, jen na jaře jsem tam načerpal 2 ICB kontenery (2000l) a ta hmota to teď vydává...
Před 10 lety zasazené třešně letos poprvé nádherně zaplodili, špendlíky neuvěřitelně obalené, ale na většině stromů to usychá. Jahody na jaře zasazené na nově zbudovaném záhoně se rozjeli taky fajně a pěkně zaplodily.. záhon z cca 10cm dřeva, pak 20 kompostu a navrch 10cm slámy - zalívaný za celou dobu asi 4x, teď už mi dochází voda, tak slabší kousky začínají schnout :cry:
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od herman »

Fazole na plody, letos je to pro mne pasé. Lusky seschly a plody pár mm. Fazolky na lusky, to není problém, řekl bych, že sklizeň na dva roky. Již jsou v mražáku, rajčata a papriky: sklenic leča je taky dostatečná zásoba. Letos jsme nesadili nakládačky, ale zavařených je jich taky dost. Jahodovou marméládu a vůbec kompoty, to je doména mé drahé choti, tudíž je jich asi taky dost. Takže čekám již jen na to své Tomtato http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=4400 A jinak, díky vysokým teplotám se mi zastavilo kvašení vína. Takže čekám na pokles teploty a na restart - i když ta kvalita to již asi nebude.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od Count »

U nás pěkně rostou rajčata, práve dozrávají. Stejně tak cukety, ale obojí vyžaduje zálivku a zásoba dešťovky pomalu končí. Hrách vyrostl pěkně, ale velmi rychle přezrál a uschnul. Co šlo jsme použili a máme nasazenou druhou sklizeň, nicméně nemá tak bujný růst. To co jde dolů a to tak že moc, jsou jablka. Pod stromy jsou jich hromady, většinou nezralých. Těšil jsem se na moštování, před vedry to vypadalo nadějně, ale teď bude s bídou pár litrů. A nebo spíš nasuším křížaly.

A už se těším, až vedro poleví a začnu s pivem. Divoký chmel je díky vedru pryč, ale mám v mrazáku granulovaný. Ovšem stát u plotny mně nikdo nepřinutí. Takže holt se musím spokojit s lahvovým. :|
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od Václaf »

Jahody,třešně,švestky letos slušný,cibule vcelku také,ale rajčata mi letos jdou naprosto nejhůře. Jablka také opadávají nezralá a krabatá. Uvidím jak hrušky,ty zatím drží na stromech.
Čechy čechům !!!!!
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od step »

Letos to bude bída
jablka - padají
švestky - už spadly všechny, těch je obzvláště škoda
rybíz seschl celý
fazole - přestal jsem je zalévat, neboť nebylo čím
hrách - uschnul
rajčata - cherry jsou v pohodě, velká rajčata se krabatí a sesychají
musím se spolehnout na importované výpěstky
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Sklizeň 2013

Příspěvek od Václaf »

Možná bych z názvu vymazal rok a dal tam neutrální ,,letošní,, :beer :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Sklizeň

Příspěvek od malajizva »

ještě bych dodal, že borůvky totálně seschly :cry:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 328
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Sklizeň

Příspěvek od Majkl Night »

Toto léto je opravdu minimum vody na zalévání. Takže na stromy se nedostalo a podle toho vypadají. Jedna švestka to asi vzdala úplně a dvě nové hrušky už padly za vlast a jedna tři roky stará jabloň taky uschla.
Čeho bylo letos dost jsou meruňky a mirabelky (špendlíky), ze zeleniny, stačí mi šest konví denně k okurkům a pořád nevím co s nima dělat. To samé rajčata a papriky, nestíháme jest. Brambory zatím vypadají dobře a to nedostali žádnou vodu navíc.

Do budoucna budu muset nějak pořašit novou studnu, ale zatím je to nad mé finanční možnosti. Z té stávající, když jsou sucha vyždímám maximálně 150 litrů za den a to čerpám natřikrát. Na jaře a na podzim problémy nebývají to můžu čerpat imrvére a voda dotíká stejně rychle jak jede čerpadlo, ale léto mě ničí.
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Sklizeň

Příspěvek od JirkaK »

Majkl Night- Možná by stačilo studnu jen vyčistit a prohloubit a to by zas nebyl takový ranec.

Jinak úroda, takový průměr. Ale nemít studnu a soustavně nezalívat, tak snad nic nesklidím.
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Lupus »

Letos je to všelijaké. Brambory už jsem sklidil a navzdory suchu to nebyla špatná úroda, i když byla o cca měsíc dřív než jindy. Přitom na brambory se se zálivkou fakt muselo zapomenout. Porost topinambur je míň bujný než minulý rok, ale ty to umějí dohnat, pokud jim v září doprší. Co to udělá s hlízami se teprve uvidí. Letos je nadúroda cuket a rajčata jedou taky, ale okurky seschly dřív i navzdory intenzivní zálivce, takže spíš mírný podprůměr, co do úrody. Jablek mám hodně a samozřejmě padají, ale to padají při každém nástupu nadúrody. Jestli ale plody dorostou, nebo bude jen hafo malých jablíček taky záleží na tom, jak bude září zavodněné. A zelí se letos taky daří hezky.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Cep »

Lupus píše:...... ale okurky seschly dřív i navzdory intenzivní zálivce, takže spíš mírný podprůměr, co do úrody. .....
Zohlednil jsi možnost plísně bramborové na okurkách? I když bylo sucho a tlak nebyl velký, tak parkrát se to stříknout kuprikolem hodilo.
Cca polovinu okurek mám ale už taky pryč ...
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Lupus »

plísní to letos nebylo, ale poznámka trefná :-)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklizeň

Příspěvek od Lyster »

Neni nad to, si doma vypěstovat jedovatou cuketu. Jestli to neni fake, tak je to docela síla.

http://zpravy.idnes.cz/seniora-v-nemeck ... anicni_san
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od paja »

ono je to blbost žrát něco co je hořké když to hořké být nemá...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklizeň

Příspěvek od Lyster »

paja píše:ono je to blbost žrát něco co je hořké když to hořké být nemá...
No jo, to se lehce řekne, ale zkuste říct manželce, že ten cuketový nákyp co udělala je hnusnej, že ho nebudete jíst. To je taky skoro rozsudek smrti. :D (Berte to jako žert.)

Co se stalo je tragédie a nechci jí nějak zlehčovat.
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Lupus »

Spousta lidí má ten přístup "to je škoda vyhodit". Třeba mý babičce to nevysvětlíš, že když je hořká okurka, tak to nejde "přeléčit" ostřejším nálevem do salátu ...
Odpovědět