Sklizeň

čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Sklizeň

Příspěvek od čičmundík »

Tak když tedy letošní úrodu zrekapituluju od začátku:
ředkvičky - celkem normál
hrášek - celkem normál množství, ale strašně rychle odešel, sklízelo se v podstatě jen pár dní
okurky - katastrofa, i přes intenzivní zálivku je totálně sežehlo sluníčko
rajčata - letos mazec, bylo jich opravdu hodně. Cherry úplně v pohodě, normální rajčata trochu menší, ale vykompenzovalo to jejich velký množství
cukety - celkem normál
jahody - strašnej mazec, bylo jich opravdu hodně
třešně - trochu slabší, ale vysloveně katastrofa to nebyla
jablka - katastrofa. Jeden strom vůbec nic, druhej asi 4 jabka, třetí trochu něco. S loňskem absolutně neporovnatelný.
bylinky - těm se dík zálivce letos poměrně dařilo, nedostatkem netrpíme
topinambur - letos jsem začal experimentovat, hlízy tedy zatím nesklízím, nechávám je v zemi.
brambory - fakt špatný

Nicméně letošek mojí letitou studnu opravdu prověřil. Čerpal jsem z ní kolem 100 litrů denně a kupodivu celkem držela i v období největšího sucha. Byť v ní bylo setrvale tak o 70 cm vody míň, vždycky zase natelka na tu svojí "sníženou" hladinu.
Hlavně že je pivo v tlamě
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Sklizeň

Příspěvek od malajizva »

moje zkušenost je, že jabloně často rodí obrok. jeden rok silněji a jeden rok slabě. Nejvíc to dělá Průsvitné letní.
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Cep »

Zkušenost s rajčaty stejná, tolik jsme ještě nekečupovali.
Jablka ale naprosto výjímečná úroda. Potřeboval bych část odprodat...
clandestino
Příspěvky: 53
Registrován: 13.05.2011 19:26

Re: Sklizeň

Příspěvek od clandestino »

Obilí celkem dost, brambor na to počasí uspokojivě, zeleniny díky zavlažování spoustu, třešní hodně, švestek míň, hrušek a jablek hodně.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Sklizeň

Příspěvek od malajizva »

Rajčata v polském skleníku:
Ve sklenících jich firma každou sezónu sklidí 50 kilogramů z jednoho čtverečního metru.Jde o speciální polskou odrůdu. Fíha, to je dost :shock:
https://www.novinky.cz/zahranicni/41454 ... budou.html
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Cep »

Hm, že by 2 úrody ročně? A ve skleníkových podmínkách to ženou hodně vysoko?
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Sklizeň

Příspěvek od scavenger »

Jsou to odrůdy, které pěstují pomocí hydroponie a rostou hodně do výšky, tak pojem m2 trochu pak ztrácí smysl, když máš rostlinu vysokou třeba 8m
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklizeň

Příspěvek od Lyster »

Právě jsem dovečeřel jedno rajče :lol:. Nevíte někdo, co to je za odrůdu? Je to rajče ze zahrádky. Dostal jsem ho, ale zapoměl jsem se zeptat co to je zač. :)

Ale bylo fakt dobrý.
Přílohy
rajčata.jpg
20161002_195145.jpg
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Sklizeň

Příspěvek od Michal S. »

Pokud má spodek do špičky (ne dokulata jako ostatní rajčata), tak by to mohlo být Býčí srdce.
Je hodně dužnaté, málo semínek a méně šťávy.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Sklizeň

Příspěvek od Hdm »

Kamarádka je má taky, říká jim Goliáš. Jestli to je jejich pravé jméno nevím.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Cep »

Něco takového jsem měl loni - ze semínek z Lídlu nebo Alberta. Prý snad nějaká stará francouzská odrůda.
Býčí srdce to ale IMHO není, to vypadá podle SEMO jinak: http://www.semo.cz/homegardencz/foto.ph ... g/3234.jpg
Z odrůd SEMO je tomu nejblíže HOMESTEAD, nejspíše to ale bude "Big Rainbow" : http://semeniste.cz/rajcata/319-rajce-t ... 10-ks.html
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Sklizeň

Příspěvek od JirkaK »

Tak jsem provedl další sklizeň fíků. Jinakje sklízím průběžně, jak dozrávají. :D
Přílohy
IMG_9441.JPG
IMG_9439.JPG
IMG_9442.JPG
Uživatelský avatar
Vladuch
Příspěvky: 7
Registrován: 06.12.2015 18:09
Pohlaví: muž

Re: Sklizeň

Příspěvek od Vladuch »

Ako znášajú tvoje figovniky zimu ? Mne ten môj každú zimu mráz poničí, kvôli tomu neskoro vyháňa listy a plody mu nestihnú dozrieť.
First Sgt. Edward Welsh: We're living in a world that's blowing itself to hell as fast as everybody can arrange it.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Sklizeň

Příspěvek od JirkaK »

Fíky jsem vysadil ve dvou lokalitách. Lokality jsou od sebe cca 3km. Jedna je na zahradě na kraji města a druhá je v centru v řadové zástavbě. Rozdíl v růstu je markantní. Na zahradě na kraji města mi nedozrají a v řadovce sklízím již průběžně od konce srpna. Na záhradě mi pravidelně také vymrzají, ale v řadovce se jim daří. Na fotce 27.10.jsem sklidil cca 7 kg. Méně dozrále stačí ponechat v teple a za 2-3 dny dojdou. Chůť výrazná a sladká. I když sklízené koncem léta jsou sladší. Tento podzim chybí víc sluníčka. Růst dřeva je velký ale zimovzdornost je slabší. V suchu je potřeba zalívat. Dřevo je mělké. Ochranu na zimu nedělám žádnou.
Odpovědět