Ovce, ovečky

Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Jo tak,aby si nešukal děti. Té v poho. Von se zaládoval ječmenem na panským a sežrali jsme ho,takže si tu syn šuká segry a mámu.... :rofl :rofl :rofl :rofl
To je ta spořivost,přeci nebudu kupovat berana,když mi tu nějaký zbyl,zbytek se sežral.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

:rofl Super :-D Ak budes mat stastie, buduci rok budes mat jahnata stonozky :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Kdepak,to se vytluče,zůstanou jen ty nepříbuzné holky s tím beránkem :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Jasne, ale je aj tak fajn mat styry stehna a styry plecka :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Tak už se to valí,včera dva beránci,dnes tři ovečky z toho od té megery samozřejmě jednu krmím z flašky páč ji odkopla. Tak uvidíme zítra,ale na ROZPADnutí tam je ještě pět offcí :clap :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Gratulujem :-) Nech sa ti to koti v poriadku :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Díky,zatím až na tu jednu lahef to zvládají sami. Ještě musím ohlídat jednu mladou,v loni prvorodička a tahali jsme jehničku ven rukama,tak snad letos odrodí bez pomoci. jinak už to vidím na pekáči,to zas bude mastná držka :rofl :rofl :rofl :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

Gratuluju Václafe, to u nás první bahnění letos přežila 1/3, rodila před týdnem asi předčasně a 2 jehňata byla zabalená v placentě, nebyly ani olízané, pak jedny dobrý dvojčata a teď zase z trojčat 1 zabalený v placentě, taktéž neočištěné, ostatní se mají k světu a čekám ještě 6 bahnění. Z toho ta jedna je jak sud, ta má snad čtyřčata. Už aby byli všechny venku a skotačily před okny, to je pak hned veseleji u srdce a nehledě na to že se člověk těší už na tu baštu :rofl
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Nechci přehnaně radit,ale mé začátky byli,že jsem se jim do toho pořád motal a nadělal jsem víc škody nežli užitku,netvrdím,že je to Tvůj případ. Teď je nechávám na pokoji,jen se dívám jestli je mámy neodhánějí,u téhle bečky jsem se nezklamal,dělá to pravidelně (Romanovka). Sice po krmení z láhve je to takovej mrzák menší nežli ostatní,ale pár kilo masa na tom je.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

No, Romanovka ruska pizda, nic od nej necakaj dobreho. Je to snad najdebilnejsie plemeno ake som mal tu cest poznat.

AK najdes este zive jahna v placente a matka sa k nemu nema ani ked ju izolujes od ostatnych, skus tie pohodence pridat k inej ovci. Musis to jahna vydrhnut ocistit. Vsetky matky vsak musia byt s mladymi oddelene od seba v samostatnych kotercoch. Ono sa vo vacsine pripadov siroty ujme ina ovca ktora ma dost mlieka. Vacsinou su to starsie ovce ktore uz mali aspon tri vrhy :-) AK vidis, ze sa k sirote ovca ma, ze ho neodhana, skus to jahna zobrat a otri ho o ovci zadok (rodidla). Chyti troska macochinho pachu a zvysis mu sancu na osvojenie :-)

Vaclafe, nejaka ta stonozka nebola ?? ;-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

Všechny bahnili když jsem byl v práci takže jsem se toho neúčastnil. Většinou je to stejně překvápko ráno že běhaj nová jehňata v sadu. Na flašce neudržujeme, buď adoptuje jiná ovce nebo udám někomu kdo se s tím bude piplat. Odmítání u nás bylo akorát u prvorodiček a to aj tak celkem výjimečně. Mám malé děcka doma a dělám na směny, to by ženská sama opravdu nedávala udržovat na flašce jehně z kterého stejně nic pořádného nevyroste. Jelikož to mám jen jako sekačky a nejsou pro mě zdrojem výrazných příjmů, tak je nechávám žít docela bez zásahů (když se teda nepočítá odčervení, ostříhání, paznehty a přikrmování).
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Seldred »

[quote="Baca"] AK najdes este zive jahna v placente quote]

To je právě to, já je najdu vždycky až ráno mrtvé, bahní na pastvě cca 2ha takže většinou ani nevím že nějaká bahní. Většinou je to větší jehně to mrtvé, pravděpodobně porodí trojčata a než porodí to poslední tak to první se udusí v placentě a ona ho už jako mrtvé ani neočistí. Trik s otíráním jehňat o rodidla ovce znám, ale naštěstí jsem jej zatím nepotřeboval. Mám ve stádu asi 7letou Kamerunku (dostal jsem ji od kamaráda který rušil chov) a ta coby nejmenší ovce je neskutečně dobrá máma, každej rok odchová minimálně 2 svoje a každý cizí jehně který hledá mámu jde zkontrolovat a ohlídá ho. Ideální do stáda, ta u mě umře stářím protože si svou starostí i o cizí jehňata předplatila spokojenej důchod.
Jinak ovce mám zatím 6 rokem a v maximu to mělo 15 ovcí, beran a 4 kozy + mraky mladého přes léto, docela hezky se na ně kouká ;)
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Bača: stonožky nejsou,je to f poho :beer tak tam letím s flašou,tak uvidíme kolik dalších se narodilo
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od MPSMacek »

Tak u mě už to také začalo, včera dva beránci, ale ta megera když rodila to první, tak snad o tom ani nevěděla, chodila s ostatníma po sadu, koukala hlava s jednou packou... kdybych se tam neobjevil, tak byl asi problém... když jsem ho tahal ven, tak už mrně dýchalo... Jak bylo venku, tak se ho hned ujala a je to starostlivá máma... no a druhý vylítlo ven samo, když jsem na 10 min zmizel. Je to druhorodička, u prvního to bylo taky naprd, takže u ní to asi lepší už nebude :( A zrovna taková pěkná...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Kamerunka = zopar krat som sa tymto plemenom stretol, pracovne sme to volali jebnuta koza :-D ale je nutne uznat ze su to na chov vdacne ovecky. Ak im nie je prilis velka zima dokazu nemozne. Ako kazde nepreslachtene plemeno. Pre mna su najlepsie plemena na chov u nas CIgaja a Valaska. Vlna nic moc, ale na domace pouzitie, ak si niekto robi trebars plst, ci spriada, staci. Maso priemerne, ale obe plemena su skvele mliekarky. Na chov neprilis narocne, zozere to skor vsetko to co aj koza, takze ani s prikrmovanim v zime to nie je katastrofa :-D Zdravotna vydrz tiez fajn, nie su velmi nachylne na ochorenia, paznehty snad raz za rok ak maju dost pohybu. Skratka ak by som znova po 30tich rokoch siel do chovu tak tieto dve plemena.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od MPSMacek »

Já mám suffoltky a dle zbarvení jehňat jsou řízlí asi romanovkou někdy v minulích generacích. Vybíral jsem masný plemeno a tyhle navíc byli z hodně divokýho chovu, takže nepotřebujou ani střechu nad hlavou, v přístřešku mi spějí akorát, když se něco narodí, jinak ho ignorujou. A musím říct, že masíčko mají výborný, nedávno jsem vraždil dvouletýho berana (začal trkat zmetek jeden rozmazlenej) a byl jsem překvapenej kvalitou masa - minimální ovčí (pa)chuť, tučnej byl dost, ale prorostlý maso bylo jenom na bocích, jinak mňam.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Václaf »

Tak zatím žádné další přírůstky a naše odstrčená ,,Lahvinka,, se má také čile k světu,chlastá jako zběsilá :clap
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Patrol »

Tak u nás zatím dvojčata beránci a jeden sólo, kterýho jsem musel tahat. Po porodu vše OK pil běhal, ale kupodivu třetí den jsem ho ráno našel studenýho. No tak zatím ti dva a ještě čekám na dvě bahnění.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od Baca »

Ten tuhy baranok, mal osratu rit ? Teda aj vymesoval ?? Mohol mat zapchu (vobec si nerobim srandu). Sem tam sa to stava a kedze to nikdy nepoznas mas uhyn.
Prežiť !!!
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Ovce , ovečky

Příspěvek od michal »

Gratuluju Václafe, to u nás první bahnění letos přežila 1/3, rodila před týdnem asi předčasně a 2 jehňata byla zabalená v placentě, nebyly ani olízané.....

Když se toto stane ( narodí se v obalu a ovce se nemá k protržení), tak nesmíš váhat a musíš co nejrychleji obal protrhnout, jinak se to jehně v tom vaku napije a utopí se.
Ve stádě vždy musíš mít nepříbuzného berana protože jinak se ti narodí (stonožky zrovna ne) ale hermafroditi (ovce s frndou a zarostlou koulí v břiše, např.), která se chová jako beran ale nebude mít mladé ( nebo může mít jinou poruchu, např. špatně vyvinutý nějaký orgán).
Odpovědět