Plašiče myší a hlodavců

Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Cep »

Nic spolehlivého neznám, před lety nějak vymizeli ze zahrady, když jsme jim do cestiček (hodně jich měli pod pražci vyskladanými jako lavička) nasypali dusíkaté vápno. Už jsou zase zpátky a na bramborách se podepsali. Zkusím to zase aplikovat a uvidím.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Maric »

Někde jsem četl, že se pod brambory před výsadbou zakopává dostatečně hluboko králičí pletivo, ze kterého se vytvoří jakoby vana. To ale jde praktikovat na malém políčku, a ne při výsadbě do plochy například 5x15 metrů...
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Královák »

To je právě můj případ - léta jsem tak toleroval odebrání 1/4 ale 3/4 je prostě moc - a ti hajzlíci si ze všech opatření dělají srandu. NPK dávám každý rok, poprvé celkem účinné - pak už klesající tendence účinku.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Maric »

A co Fosfid hlinitý? Musí se sice dávat do nor, a ty pak zadeklovat ale fungovat by to mohlo. Navíc použití "bojového plynu" Fosfanu proti škůdcům je docela machrovina. :D
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Cep »

Proti NPK je dusíkaté vlákno jiné kafe. Na hnojení je lepší NPK (komplexnější), ale
"Dusíkaté vápno likviduje původce houbových chorob. Hubí a likviduje živočišné škůdce v půdě např. vajíčka slimáků apod. Likviduje klíčící plevele - podporuje přirozenou úrodnost půdy." Holt tak trochu žiravina.
Odpovědět