Plašiče myší a hlodavců

Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Kapo »

Odděleno z Zásoby myší a hryzců. Karlos.
Dáda píše:... tzv. Myšoplaš, který vydává vysokofrekvenční tóny. Kupoval jsem jej s nedůvěrou, ale je perfektní....
Prosím ťa aká značka, kde to majú, či dáka fotka ? Ja som vyskúšal tri kusy, / všetky,čo tu u nás mali/ a myši si s kludom chodili okolo, a aj po myšoplašovi, tak som ich vždy vrátil...
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Dáda »

Kapo píše:
Dáda píše:... tzv. Myšoplaš, který vydává vysokofrekvenční tóny. Kupoval jsem jej s nedůvěrou, ale je perfektní....
Prosím ťa aká značka, kde to majú, či dáka fotka ? Ja som vyskúšal tri kusy, / všetky,čo tu u nás mali/ a myši si s kludom chodili okolo, a aj po myšoplašovi, tak som ich vždy vrátil...
Musím se podívat na přístroj nebo najít fakturu. Zároveň prosím administrátora, aby se vložil do diskuze a dal mi vědět, zda mohu přímo odpovědět v tématu, abych nedostal důtku za nepovolenou reklamu. Zatím pouze obecně: kupoval jsem jej na základě telefonické objednávky a jestli se dobře pamatuji, stál i s transformátorem kolem 700,- Kč. Běží už rok non stop na transformátor, spotřeba elektřiny je minimální, chrání přízemí a podkroví malého srubu o půdorysu 5x5 m. V kolně za srubem a v uloženém dřevu pod přesahy střechy myši jsou, vevnitř nic. Tip jsme dostali od naší švagrové, která si jím už podstatně déle než my chrání zahradní výpěstky uložené ve stavební buňce.
Naposledy upravil(a) Dáda dne 01.11.2014 8:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Fabulous »

Ano, můžeš dát odkaz.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Dáda »

Fabulous píše:Ano, můžeš dát odkaz.
K Myšoplaši:
Srub v posledních osmi letech používáme jako hospodářské zázemí. Než jsme objevili Myšoplaš, likvidoval jsem myši malými pastičkami s návnadou špeku, ve finále pěti. Počet chycených myší od září do jara překračoval 30.
Náš Myšoplaš má označení OdH1 slyšitelný, Ultrazvukový odháněč drobných hlodavců a jiných škůdců. Má odhánět myši, kuny, krysy, lasičky a potkany. Testoval jsem jej tak, že jsem vedle něj umístil pastičku s návnadou. Špek je tam dodnes. Přístroj je krabička o rozměrech: d175xš30xv90mm, transformátor (adaptér) je obvyklého typu jako u modemu pro pevnou telefonní linku a počítač.
Výrobcem je FORMAT 1 s.r.o., Mlýnská č.p.304, č.or. 84, 683 52 Křenovice u Brna, tel.544 223 668, fax 544 223 996,
e-mail: format1@format1.cz, www.format1.cz
Tímto se omlouvám za mystifikaci v předchozím sdělení, kterou jsem opravil. Webové stránky tedy mají. Na nich lze nalézt, že zasílají i na Slovensko a mají tam také řadu prodejců.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Hdm »

Sice tam píšou, že to psům nevadí, ale kdyby byla nějaká osobní zkušenost byl bych radši. Nechci ty naše rarachy trápit ;-)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od kregan »

Mám tenhle a je to fakt síla (OdH1 supermax)
http://www.srovnanicen.cz/q/OdH1%20-%20 ... F/?min=712
Kuna za stropní izolace zmizela do týdne a ségře o patro níž začal šílet křeček. Prodavač řikal, že si to pořizujou i provozovatelé samoobsluh, aby se jim před vchodem nezdržovali bezdomovci a pokuřující mládež. Ač je ten zvuk na hranici slyšitelnosti, je podprahově silně nepříjemnej. Psovi by to asi taky vadilo.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od MrPorter »

Nemáte někdo zkušenosti i s těma (ultra)zvukovejma plašičema na krtky, třeba přímo od těch Format 1? Zkoušel jsem akorát takovej ten zapichovací hrot na baterky a z toho si krtek vyloženě dělal srandu, dal krtince hned vedle toho.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od bacil »

PET flaška bez víčka nastříhaná jako savonius, zapíchnout do zeně tlustý ocelový drát, na to ten rotor z flašky, takhle jich dejte několik a krtek se odstěhuje k sousedům.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od JirkaK »

Taky jsem je nadělal z PET flašek a nic. Krtek kolem nich ryl vesele dál. Zkoušel jsem je vyplavit vodou. Několik kubíků vody a zase nic. Tak jsem koupil originál jed na krtky v kartuši (300 ml cena do 200 Kč), tyčkou jsem nadělal díry do jeho chodeb a jed tam natlačil a byl klid.
Elektrickým plašičům se krtek vysmíval.

Nejhorší bylo, že pokud nepřesvědčíš sousedy, že musejí z krtka bojovat, tak se do uvolněného prostoru nastěhuje krtek z další generace a začínáš boj znova.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Dáda »

Se Savoniovým rotorem z pet-lahví mám stejnou zkušenost. Krtek udělá krtinu přímo vedle roxoru, na kterém láhev rotuje. Rovněž různé typy solárních plašičů byly k ničemu jak na krtky tak na hryzce. Už jsem rezignoval, krtka nazývám po "baťovsku" pane spolupracovníku a vytlačenou hlínu z krtin používám tam, kde je třeba.
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Pepasnek »

Náš myšoplaš byl na prd :ne Něco by vyplašil jen když bych s ním mlátil o stěnu!
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Seldred »

Asi před 2 roky jsem si nechal dovézt na zahradu asi 10 vleček suti na výškové srovnání terénu. Spolu se sutí mi však byli dovezeni i potkani, kteří se okamžitě začali dost aktivně činit. Trávit jsem je nechtěl kvůli psům, kteří sice sem tam nějakého ulovili, ale vzhledem k možnosti potkanů se v suti skrýt a vesele si tunelařit se jim nedařilo je vyhubit. Pořídil jsem si dýmovnici na krtky a stačila jediná a bylo po problému. Po zapálení a zastrčení do díry, kterou ucpete se plyn začne šířit chodbami a po kontaktu se zemní vlhkostí se začne rozpadat na jiný plyn, který je těžší než vzduch a proto v norách zůstane několik dní a celou dobu je pro hlodavce prudce jedovatý. Pro lidi na povrchu bezpečné a mrtví potkani zůstávají v podzemí, tudíž se ani psi neměli jak se otrávit. Cena kolem 50 Kč je perfektní a opravdu mi stačila jen jedna.

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=BRO ... tAodFVcAEQ

U nás to prodávají kolem 50Kč v zahrádkářských potřebách.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Dáda »

To Hdm:
Desetiletý, dobře slyšící německý ovčák doprovází naši švagrovou bez váhání do stavební buňky, kde píská myšoplaš a na pískání nijak nereaguje.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Hohepa »

Desetiletý, dobře slyšící německý ovčák?
Ono nejde o to, že špatně slyší paničku,
jde o to, že se mu snižuje nejvyšší slyšitelná frekvence,
stejně jako u lidí.
Jako 15 letý svazarmovec jsem slyšel skoro 17 kHz.
Zkoušeli jsme to ve svazarmu na tónovém generátoru při výcviku morse.
Teď, zatím co mladej hlásil velmi nepříjemný zvuk u ultrazvukového "plašiče dětí"
( před "ženským" oddělením v Domažlické nemocnici ), tak já jsem ho sotva vnímal.

Konec koncům i ten pes je jenom člověk. akorát neumí mluvit.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od MrPorter »

Moje zkušenost s Format1 Odh1 tichý - celkem k ničemu. Umístěný v kamenném sklepě, píská tak že ho občas i slyším (cca 17kHz), a myši si vesele běhají dál...do nastražených pastí. Takže můžu leda tak špekulovat, že by to bez něj bylo třeba ještě horší.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od bacil »

Uhnízděného hlodavce žádný plašič nevyžene, ty musite vyhladit. Ale bude odpuzovat nově příchozí, aby se tam nezabydlovali.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od MrPorter »

Tak aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, oprava hodnocení Odh1 tichý - je to tak jak psal bacil, během prvních pár týdnů se vychytali do pastí poslední starousedlíci a teď už se téměř nic nechytí, takže asi to opravdu dlouhodobě funguje.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Dáda »

Nic není definitivní! V loňských podzimních příspěvcích jsem chválil myšoplaš OdH1, slyšitelný. Přestože je ve srubu permanentně zapnutý, objevily se tam v letošním září myši (okousaná uskladněná jablka, hlasitá stavba hnízda v koutě odlehlém od myšoplaše, a to za bílého dne). Nasadil jsem tedy klasiku - malé pastičky s nalíčeným špekem a odchytil 4 myši. Tím to zatím bohudík skončilo. Samozřejmě si lámu hlavu, proč celý rok nic, a najednou myši. Jedna z možností je ta, že si na stálé pískání myšoplaše zvykly, druhá pak ta, že po dvou mírných zimách se chystá opět normální krušnohorská zima a myši hledaly důkladný úkryt, bez ohledu na zvuk, který je jim nepříjemný. Abych to ukončil optimisticky, tak by myšoplaš mohl fungovat i jako přístroj na dlouhodobou předpověď počasí: když se v objektu objeví myši přes jeho pískání, bude zima tuhá.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od bacil »

Nee, občas se najde hluchá myš, přišla k vám už naprcaná. Tlačí se dovnitř jako každé září/říjen. O prázdninách jsem udělal nové plašítko s procesorem na půdu, před asi 2 týdny tam byla jedna hluchá, už není slyšet (je to tam promořeno jedem a jedovatými zbytky myších zdechlin, do týdne je po nich). Jinak by to tam byl děsnej koncert.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Plašiče myší a hlodavců

Příspěvek od Královák »

Potřeboval bych nějakou osvědčenou metodu na hryzce. Nyní po vybírání brambor jsem zjistil, že mě připravili o 3/4 úrody. Vyzkoušel jsem větrníky z petek, plechové plašiče, pryšec, křen, kočky apod. - zatím bez úspěchu.
Odpovědět