Rybník

Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rybník

Příspěvek od Germanik1 »

Pokud nečekáš metrovou, tak žádný problém. Tříkilovou uděláš v poho. Nasypat jim občas kbelík rybiček odjinud není problém. A koupání se neboj, stejně tam lezeš 3-4 měsíce v roce. Nebo si pořiď barevného jesena a až se za 2 roky přemnoží, hoď pár štik. Až dojdou jeseni/nebudou videt/ sněz štiky a nasaď jeseny😆Prostě v poho. S
Udělám co musím
eadg
Příspěvky: 12
Registrován: 14.05.2014 22:22

Malý rybník bez povolení

Příspěvek od eadg »

Pokud Váš rybníček u domku nebo chaty prohlásíte za bazén, tak do 40m2, pokud bude 2m od hranice pozemku není třeba žádné povolování. Není to nic moc, ale je to bez papírové války. Hloubka v zákoně omezena není.

183/2000 § 79 (2) p) bazén do 40 m2 zastavěné plochy na zastavěném stavebním pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci v zastavěném území nebo v zastavitelné ploše umístěný v odstupové vzdálenosti nejméně 2 m od hranice pozemku, a jeho související technické zařízení,
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Rybník

Příspěvek od Královák »

No s tím bazénem bych moc neoperoval - záleží na jednotlivém kraji či ORP.
eadg
Příspěvky: 12
Registrován: 14.05.2014 22:22

Re: Rybník

Příspěvek od eadg »

Nějaká konkrétní zkušenost? nebo jste z oboru? (souhlasím, že pokud se budete dostatečně dlouho ptát na dostatečně velkém množství úřadů, dříve nebo později najdete někoho, kdo Vám to zakáže a pak mu budete muset doložit spoustu dalších papírů, aby Vám to zase povolil) Z hlediska zákona při běžném užívání a pokud Vás kvůli nějakému nesmyslu, nebo porušování jiných zákonů neudají sousedé, tak v tom problém nevidím. Co se týče chovu ryb, tak tomu nerozumím, šlo mi čistě o rybník-bazén.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rybník

Příspěvek od Germanik1 »

Když nepůjde rybník, ani bazén, určitě půjde požární nádrž
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Rybník

Příspěvek od Venet »

a čo okrasné záhradné jazierko?
Cogito, ergo armatum sum.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Rybník

Příspěvek od Královák »

Vodní dílo + všímaví sousedé se rovná řízení Vodoprávního úřadu.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rybník

Příspěvek od Germanik1 »

Co trik s oznámením opravy díla?
Udělám co musím
eadg
Příspěvky: 12
Registrován: 14.05.2014 22:22

Re: Rybník

Příspěvek od eadg »

Souhlasím a doplňuji - aby byl Váš bazén bez jakéhokoliv povolení musí být 2m od sousedního pozemku, musí mít plochu do 40m2 a nesmí být vodním dílem (obecně nesmíte nakládat s povrchovou, dešťovou a odpadní vodou, tj. napouštět z vodovodu a vypouštět odčerpáním, oficiálně,... podrobněji Zákon č. 254/2001 Sb.,HLAVA VIII,§ 55)

Požární nádrž je skvělá myšlenka a občas se na to podaří i sehnat dotaci, tj. šance pro podnikavé, ale opět jde o povolování a dodržování norem a režimu.

Má rada se týkala majitelů rodinných domů a chatařů, kteří chtějí pokusně v malém využít plánovaný malý bazén i k něčemu více než jen ke koupání.

Kdybych si stavěl jezírko-bazén-rybník já, tak bych se nezávazně poradil na stavebním úřadě s úředníkem kterému důvěřuji, protože zákony se mění a co je dnes povoleno, zítra být nemusí.

Co máte v bazénu a jestli Vám tam občas naprší, to asi nikdo řešit nebude... také souhlasím, že pokud máte aktivního a všeho schopného blba za souseda, nebo za úředníka, tak máte problém a podle vodního zákona Vám může zakázat i svedení okapu do květináče, nebo do bečky. Zákony jsou napsány tak, že je možné podle některých paragrafů zakázat cokoliv a také téměř všechno povolit, bohužel se rozpadá vnitřní logika textu a souběžně s tím i racionalita výkladu, pozitivně řečeno můžete všechno, pokud máte správné postavení, právníky, štěstí, nebo konexe, negativně řečeno, nic nejde a všechno je problém, ale to je už jiné téma.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Jason »

Ja jsem tedy z oboru (vodni hospodarstvi) ale uz par let se v tom aktivne nepohybuji. ALE co jsem kdy pomahal budovat nebo navrhovat nejaky rybnicek na zahrade, vzdy max na ohlaseni. Nikdy jsem s tim nenazil zadny problem.

A jeste mala poznamka - 40m2 vodni plochy nema smysl pro nejaky chov ryb nebo nejaka snaha o fungujici biotop (samozrejme s podporou filtrace atd ano) - to je spise okrasne jezirko, rozpadlicky nevyuzitelne.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Rybník

Příspěvek od cipis »

Jen technická, ty bazény se nesmí napouštět z vodovodu, to je už několik let zakázané snad všude. Že na to lidi serou, je věc druhá ... Nicméně korektní postup je si objednat cisternu.
eadg
Příspěvky: 12
Registrován: 14.05.2014 22:22

Re: Rybník

Příspěvek od eadg »

hergot chlapi :) souhlasím napouštění bazénu z vodovodního řádu je problém (ze studny meší, ale vlastně taky, protože určitě překročíte orientační denní povolený odběr a udavači číhají), omlouvám se za následující výlev, ale chtěl bych trochu posat kam nás stát zahnal ohledně vody... je to legranda...
chceš si vykopat díru a mít tam vodu? musíme ti to povolit, chceš tam chytat dešťovou vodu ze své střechy, ta voda je naše, musíš mít povolení, chceš si tam pouštět svou vodu koupenou z našeho vodovodu, no v žádném případě, musíš si ji koupit v cisterně a zaplatit, protože vodovod máš povolení užívat na něco jiného, chceš si tam pouštět koupenou vodu, kterou použiješ a jako svou odpadní vodu sám vyčistíš, ne, ne ta voda je naše, máš ji jen pronajtou na jednu činnost a musíš platit za to, že ji bereš i vypouštíš, takže to nesmíš obcházet a vyhnout se placení, dočasná bumážka na to, že si vybuduješ vlastnní čističku, bumážka na to, že budeš shrmažďovat-nakládat s vodou a bumážka na to, že s ní budeš zalévat, no a cyklus se uzavírá, když budeš chtí tu vodu na vlastním pozemku vsáknutou chtít znovu čerpat ze studny?....ne, ne ta voda je naše, takže.... povolení, umístění, kapacita a geologický posudek, ... Většinou se to zatím obejde jen s pravidelnými platbami za vodné a stočné a poplatky za dočasné povolení. No a i když děláme přesný opak a nutíme lidi vodu centralizovat jak to jde, překryjeme to nějakým krásným heslem, třeba sucho, zachování vody v krajině, atd.. hlavně, že už o Vás víme a až bude potřeba, přijdem si vybrat vyšší daně, nebo přijdem zařízení zakázat, nebo znárodnit, nebo zprivatizovat... prostě odebrat Vám co jste to vybudovali a užíváte a je jedno jak to nazveme,... třeba vygreendealovat, nebo zcovidovat ..:) takže všichni problémisti můžou být v klidu, vše je pokryté a nikdo nic nemůže...

Pokud se lidi chovají rozumně nejsou potřeba zákony, doktoři, inženýři, ani právníci, pokud blbnou jako my posledních 2000 let, žádný aparát nás nespasí. Pro ty co věří a jako správní rozpadlíci hledají světlo ve tmě,... nebojte se a postavte si v rozumném místě v rozumné velikosti bez povolení, nebo s povolením jezírko-bazén v souladu se zákony a pokud si nevíte rady poraďte se s projektantem, chovejte si tam v rozumné míře a podmínkách co chcete pokud to neodporuje zákonu, nechte tam v létě vykoupat s vlastními dětmi i děti Vašeho zlého souseda a děti úředníka stavebního úřadu, starosty a obecního drába, aby Vás nechali na pokoji a když jim na vánoce přihodíte ze známosti přebytečného kapříka, máte klid a třeba Vám potom taky pomůžou až budete potřebovat. Podotýkám vše je na vastní nebezpečí a na vlastní zodpovědnost, protože tak je to jedině správně.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rybník

Příspěvek od Germanik1 »

👍😆🌻🦆
Udělám co musím
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Rybník

Příspěvek od Královák »

Není žalobce, není soudce - to platí již pár století a platit bude
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Jason »

Tak jsem predevcirem vypustil do potoku na pozemku prvnich 60 duhaku na zkousku. Na toku mi vznikla krasna tunka - cirou nahodou se sesunul kus brehu (nekolik tun) do potoka (cirou nahodou kdyz jsem okolo jel bagrem). Tak jsme nasadili prvni testovaci vlastovky a zatim dneska uplne v pohode. Takze s kvalitou vody by nemel byt zadny problem a muze zase sjet dalsi kus brehu...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Odpovědět