Rybník

Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Count »

Tlesk, tlesk. :clap
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Rybník

Příspěvek od Václaf »

:yes jen dotaz,měl jsem v plánu něco podobného. Mám na louce u ovcí také potůček a napájel jsem z něj ovce,do té doby než dostali průjem. Splavuje se do něj totiž vše,co jezevci (JZD)naserou do polí. Takže pro ovce nevhodná voda,ale co kachny nebo ryby,také jsou náchylné na dnešní půdní hnojiva?
Čechy čechům !!!!!
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Cep »

Hodně hnojiv ve vodě -> hodně sinic -> málo kyslíku pro ryby?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Baca »

Vaclav, este viac ako ovce :-( Ryby - telesne vady, kacky - kontaminovane maso (dusicnany a podobne).
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Rybník

Příspěvek od dracekvo »

Hlavně co s tou rybou. Ona v té vodě žije celej život. Nechtěl bych to pak jíst. Možná tak před tím udělat 2-3 měnší jezírka plné rostlin, aby to pořádně pročistily.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Rybník

Příspěvek od Patrol »

Nad rybníkem je svah, kde začíná les(můj),nad ním skály a zase les. Okolo rybníka jsou jen moje pozemky, takže kontaminace hrozí leda deštěm, mýma okolo se pasoucíma ovcema, který z rybníčku občas pijou, nebo divokejma kachnama, který serou hlavně na tom mole :lol: . Když mi hospodář měřil kvalitu vody, tak říkal, že tam můžu mít klidně i pstruhy. :yes
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Baca »

NA sinice ci ine riasy by mozno pomohlo nasadit do rybnicka nieco co riasy zerie. Mozno Korytko Rybnicne :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Rybník

Příspěvek od kregan »

Na sinice a řasy, co rostou po splachu hnojiv z polí nezabere nic. Řeši sem to několik let. Jediný řešení je nasadit ryby, kterejm to nevadí. Osobně bych se je jíst nebál, ale to je spíš o subjektivnim pocitu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Baca »

tie lasturniky si NAOZAJ vyskusal ?? :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od the.marek »

Václave, leda jako estetický doplněk výběhu... :mrgreen:. Je ovšem otázka, jestli ti to za to stojí, protože postavit si na černo rybník je asi jako postavit si na černo barák... :mrgreen: :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Rybník

Příspěvek od kregan »

Baca píše:tie lasturniky si NAOZAJ vyskusal ?? :-)
V těhle mrchách se moc nevyznám, ale plovatek bahenních tam bylo tolik, že se skoro nevešly.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Baca »

To su slimaky, ale korytko je skebla. To su filtre na riasy :-D su schopne ich vyzrat aj z bahna a piesku :-)
Prežiť !!!
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Cep »

Proč je jen nenasadí na brněnské přehradě? :?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Baca »

Vyzaduju naozaj chemicky cistu vodu :-( V beznej povrchovke nepreziju. Skusali to chvilu na Sirave. Ta tiez strasne trpi na sinice, ale korytka na lokalite vykapali do mesiaca. V rybnicku ako ma Patrol by prezit a fungovat mohli. IMHO je to prisne chraneny druh, ale kacicky ho dokazu preniest v peri a na nohach (teda jeho sekundarnu larvalnu fazu) :-) Inak dospele jedince maju kacicky velmi rady :-D

Ale teraz mi napada, ak by bola voda aj v zime tepla pomohli by aj Ancistrusy :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Rybník

Příspěvek od Václaf »

the.marek píše:Václave, leda jako estetický doplněk výběhu... :mrgreen:. Je ovšem otázka, jestli ti to za to stojí, protože postavit si na černo rybník je asi jako postavit si na černo barák... :mrgreen: :mrgreen:
Ale kdepak,já mám hotovej a schválenej projekt,ale když je ta voda občas (často) jedovatá,tak na to jebu. Vodu bečkám vozím v kubíkoffce ve starém nissanu :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od the.marek »

Aha, tak to jo. Ale dobře děláš... :yes
Do těch sraček z polí bych nešel ani Sawyerem...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Rybník

Příspěvek od Kapo »

Václaf píše::yes jen dotaz,měl jsem v plánu něco podobného. Mám na louce u ovcí také potůček a napájel jsem z něj ovce,do té doby než dostali průjem. Splavuje se do něj totiž vše,co jezevci (JZD)naserou do polí. Takže pro ovce nevhodná voda,ale co kachny nebo ryby,také jsou náchylné na dnešní půdní hnojiva?
Ak by som chcel strašne moc taký rybníček /a to teda chcem/ tak by som to riešil v tomto prípade tak, že pred vpust do rybníčka by som urobil jazierko-koreňovú čističku. V podstate niečo ako sa používa pri koreňových čističkách, kde sa čistí splašková voda z domovej kanalizácie.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Rybník

Příspěvek od Baca »

Pri splachovanej chemii a hnojivach ti korenovka velmi nepomoze. Aj do korenovej cisticky musis vypustat viac menej biosajrajt. Tvrda chemia ti ju odrovna.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Rybník

Příspěvek od Kapo »

Koreňovka zvládne aj dáku chémiu. Ale všetko je o koncentrácii a druhu onej chémie, prietoku vody, velkosti koreňovky....
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Rybník

Příspěvek od Václaf »

Já nevím čím hnojej,ale hnojej po zasetí celkem často. Jako by chtěli měsíc po zasetí už sklízet. :rofl
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět