Srážka se zvěří + legislativa

Odpovědět
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Srážka se zvěří + legislativa

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

řešíme v hospodě problém jak je to s pojistkou když trefím zvěř ( srnku či divočáka ) .

Zaplatí to pojištovna či kdo ?
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Srážka se zvěří + legislativa

Příspěvek od Count »

Klucí, koukejte i na Internet, ne jen do půllitrů. :-)

Za jakákoli domácí zvířata platí ze zákona případnou vzniklou škodu na vozidle jejich majitel. Pokud škoda vznikne střetem s lesním zvířetem, nikdo konkrétní za zvíře neodpovídá. Pokud tedy na vozidle vznikne tímto způsobem škoda, bude vám uhrazena jedině, pokud je "střet se zvěří" součástí pojištění Vašeho vozidla. Střet se zvěří je běžnou možností při volbě šíře havarijního pojištění. Výjimečně dnes již bývá také součástí povinného ručení.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Srážka se zvěří + legislativa

Příspěvek od Desouza »

jj .

Škoda způsobená zvěří a kdo jí hradí?

V první řadě rozhoduje otázka vlastnictví zvířete. Pokud má zvíře doložitelného vlastníka, je pro vás vše samozřejmě jednodušší. Např. V situaci, kdy vám skončí pes pod koly, je plně zodpovědný za vzniklou škodu jeho majitel a tedy i za veškeré možné náklady (ošetření psa atd.).

U volně žijící divoké zvěře, jde o tzv. národní bohatství, které nemá „oficiálního“ majitele. V okamžiku nehody se podle zákona stává zvěř majetkem mysliveckého sdružení.

Zraněné zvíře či lesní zvěř bychom neměli nakládat a odvážet sami pryč, nikdy nevíte co nemůže mít zvíře za nemoc a navíc se může chovat i agresivně.

U divoké zvěře, vám tento druh škody bohužel nikdo neproplatí, a tedy buď musíte mít havarijní pojištění s ochranou vůči střetu se zvěři (další varianta je ochrana při střetu s domácími a hospodářskými zvířaty) nebo si vše budete muset uhradit sami.

Ale stejně tomu nikdo nevěří . :)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Srážka se zvěří + legislativa

Příspěvek od Desouza »

Dík Counte .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Srážka se zvěří + legislativa

Příspěvek od dracekvo »

Desouza píše:jj .
Zraněné zvíře či lesní zvěř bychom neměli nakládat a odvážet sami pryč, nikdy nevíte co nemůže mít zvíře za nemoc a navíc se může chovat i agresivně.
S divokou zvěří v kufru bez papíru se dopouštíte pytláctví.

Hlavně nikdy zranéné zvíře nedorážet, nedej bože zbraní. Jediný kdo to může je myslivec. Ale toho než PČR sežene, tak vážně zraněné zvíře stejně většinou zdechne v bolestech samo. Je to silně na hlavu, ale je to tak.
fantomas
Příspěvky: 3
Registrován: 21.11.2013 11:34
Pohlaví: muž

Re: Srážka se zvěří + legislativa

Příspěvek od fantomas »

Pokud máme pojištění pro střet se zvěří, je také potřeba ihned na místě kontaktovat policii (dopravní nehoda, střet se zvěří). Jinak pojišťovna nezaplatí.
Také není dobré volat policii dodatečně. Jednalo by se o ujetí od nehody.
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Srážka se zvěří + legislativa

Příspěvek od Seldred »

dracekvo píše: Hlavně nikdy zranéné zvíře nedorážet, nedej bože zbraní. Jediný kdo to může je myslivec. Ale toho než PČR sežene, tak vážně zraněné zvíře stejně většinou zdechne v bolestech samo. Je to silně na hlavu, ale je to tak.
Nedorážet střelnou zbraní, osobně si ale nedovedu představit že bych nechal zvíře umírat v bolestech. Při každém sražení jsem zatím trápení ukončil, ale je fakt že jsem k tomu nikdy nevolal PČR. Samozřejmě se bavím o lesní zvěři, srazit psa se známkou nebo domácí zvíře tak rozhodně volat policii. Tam aspoň máte šanci že vám někdo škodu na autě zaplatí.

A pro odlehčení
Řidič volá na policii: "Jsem teď ve vesnici srazil 2 slepice, co mám dělat?"
Policajtovi se to nechce řešit a tak říká: "Tak je odtáhněte na kraj silnice ať je ostatní nerozjezdí a není zasraná silnice."
Po chvíli volá zase řidič:" Tak jsem je odtáhl a co mám udělat s jejich motorkou?"
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Odpovědět