Zimní sklizeň

Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Zimní sklizeň

Příspěvek od Rafael »

Anebo i ostatní houby pěstovatelné na substrátech. Myslím, že světlo nepotřebují. Akorát mráz nesnesou.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Zimní sklizeň

Příspěvek od Patrol »

Žena vždy na jaře dělá všelijakou sadbu. Letos jsem jí ve spolupráci s Ježíškem nadělil LED lampičku se třemi rameny, která je na pěstování rostlin i bez slunce. Myslím, že by tak mohla něco urychlit a něco třeba pěstovat v truhlíku i přes zimu.
Zkoušel jste někdo něco takového? :?:
Já znám jen pár "huličů", co si takhle pěstovali marihuanu, ale neznám nikoho, kdo by to využíval na zeleninu, nebo bylinky.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Zimní sklizeň

Příspěvek od kuny »

Reďkovka zo záhrady. Ak ju nasadíte koncom augusta, tak ju môžete jesť celú zimu nezmrzne a pokojne si rastie ďalej. Používam reďkovku siatu Japana F1 od Semo Smržice.
Přílohy
IMG_20220129_115140_0.jpg
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Zimní sklizeň

Příspěvek od kuny »

A tu je ďalšia zelenina zo záhrady prichystaná na polievku (okrem reďkovky). Z pivnice pridám zemiaky, kareláb gigant a mrkvu. Teraz som robil vývar z kurčaťa, alebo prípade PA by som si vedel predstaviť použiť holuba a niečo na zahriatie je na stole.
Přílohy
IMG_20220129_115507_6.jpg
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Zimní sklizeň

Příspěvek od Cep »

Kdyby mrzlo, tak budeš ředkev dostávat z půdy těžko. Dělám ji druhým rokem, po tom prvním jsem ji ale trochu omezil ve prospěch zkoušené vodnice. Vyrostla hodně ještě před zimou, tak jsem ji raději vyryl, něco se mi do ní dalo a při skladování dřevnatí. Měl jsem ji s černou ředkví, giganty a červenou řeppou na prokvášení a na to je dobrá.
Odpovědět