Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

...aneb "practice make perfect".
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Hledám dobrovolníky na odladění svého nového kurzu. Termín: sobota 2.10.2021

Zadání: Nasbírej a připrav k jídlu svou denní spotřebu kalorií. Za den. K dispozici máš všechno své technické zázemí, vybavení a nářadí, tj. kuchyň, elektřinu, plyn, auto, nože, lopatky, rýč, hrábě, žebřík a další nástroje - můžeš si i něco vypůjčit. Z rostlinných zdrojů, živočišné zdroje nejsou povoleny. Pomocníci nejsou povoleni, kibiců si vezmi kolik sneseš. Nutné vybavení je váha co váží na kila a nějaká váha s menší citlivostí, co umí zvážit nejmíň 1 až 10 gramů. Sbírat nesmíš na vlastní zahrádce to, co tam pěstuješ na jídlo (zeleninu, ovoce, třeba lískové oříšky, ostružiny), "plevele" a "okrasné" druhy z vlastní zahrádky povoleny. Ostružiny a lískáče jen z volné přírody. Parky a výsadby ve městech a obcích povoleny, nicméně obecní ovocný sad zakázán.
Kurz je dálkový. Ode mě dostaneš tabulku kalorických hodnot. Pomůžu ti se strategií, budu kontrolovat správné určení druhů, budu dávat tipy k efektivitě sběru a přípravě k jídlu, můžu tě směrovat na některé zdroje ve tvém okolí. Komunikace mail + telefon.

Potřebuju otestovat i počet účastníků, kterým jsem schopna dát plnohodnotnou podporu, takže beru dobrovolníky až do počtu 10. Řadit to budu podle času přihlášení. Počítám, že 10 bude možná příliš, takže ti poslední v pořadí možná dostanou menší podporu, zejména asi časově zpožděnou a možná taky že podpora bude velmi minimální, nevím, jak budu stíhat. Počítám že 4-5 lidí zvládnu bez většího problému a dál opravdu nevím, potřebuju to vyzkoušet. Dostanete kurz, za který si budu počítat tisíce a za to na oplátku ode všech (devátý a desátý dostane přinejmenším kalorické tabulky a možnost si o tom pokecat v dalších dnech) očekávám podrobnou zpětnou vazbu.

Dáš to nebo chcípneš hlady?
Přihlášky do SZ.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Germanik1 »

Kolik dní po sobě to bude pokračovat?
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Jeden den. 24 hodin. Sobota 2.10.2021.
Teď mě napadá, že nevím, jestli to dát od půlnoci do půlnoci anebo začít třeba ráno v šest.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Germanik1 »

Od půlnoci. Alespoň bude 6 hodin pryč, než se probudím 😆
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

První závazná přihláška.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Jak mi tak píšou začátečníci, tak přemýšlím, jak to udělat. Napřed jsem myslela, že pošlu předem seznam rostlin, ke kterým mám data, aby si každý mohl zmapovat zdroje ve svém okolí. Další verze je, udělat kurz dvoudenní, jeden den na zmapování zdrojů a stanovení strategie a druhý den naostro. Kurz by se tak protáhl na celý víkend. Co myslíte že je lepší?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Germanik1 »

Pošli výživovou tabulku a odkazy na herbář apod., tak 3 dny dopředu. A sběr ať všichni dokumentují foto. Kuchařku nám neraď, max u nutné úpravy poznámku
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Ale jistě že kuchařku ne, jen zcela nutné úpravy kvůli toxicitě. Ale po skončení dám asi nějaké tipy, co s nasbíraným, aby nepřišlo vniveč. Nepředpokládám, že to všechno sníte.
Dokumentace bude zcela nutná, abych zejména začátečníky odradila od zbytečných otrav. V ostrém běhu za peníze budou účastníci podepisovat drsné disclaimer ohledně odpovědnosti za vlastní otravu.

Zatím mám dvě varianty:
1. seznam kytek týden dopředu, kalorické tabulky a doladění strategie den předem
2. první den seznam kytek, kalorické tabulky a zmapování zdrojů a vytvoření strategie, druhý den naostro, protáhlo by se to na dva dny

Mimochodem, my dva nezávazně konverzujeme, nebo to zvažuješ?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Germanik1 »

Žiju v tom, že jsem ti poslal na sz přihlášku 🤗
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Germanik1 »

Jinak pro mne vhodnější 1.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Já bych do toho šla, ale nesedí mi bohužel termín. Ve dnech 1.-3.10. nemůžu. Nešlo by to posbírat, spočítat a poslat ti zpětnou vazbu např. o pár dní dříve nebo nasledující víkend? Byla bych klidně i ta desátá v pořadí.
Kdo je připraven, není překvapen.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Germanik: nemám od tebe SZ, ale stačí mi to takto, takže jsi druhý závazně přihlášený.
Jenny: rozmyslím si, zatím nevím, mám i jinou práci. Pokud budu mít málo lidí tak asi jo, ale nebudeš mít takovou podporu jako ostatní..
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Del-in »

Přihlašují se, prosím. :F :F :F
Vyhovuje mi spíš 1. varianta.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Del-in: OK, přijímám přihlášku. Nicméně pro komunikaci budu potřebovat ode všech přihlášených maily (do SZ), zatím to vypadá na variantu 1., takže už v sobotu budu rozesílat materiály.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Ivana: já bych to pojala jako bojovku s dětmi v přírodě, nastudovala bych si info od tebe, plus mám hodně literatury i doma (herbáře, atlas hub, atlas jedlých rostlin atd.). Nasbírám, nafotím, zvážím, propočítám, sníme opravdu jen to, co bezpečně známe. Podporu v reálném čase bych oželela, mohly bychom to případně zkonzultovat dodatečně. I tak by to byla velmi zajímavá zkušenost... tak to promysli a kdyžtak mi dej prosím vědět ;)
Kdo je připraven, není překvapen.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

No mám v plánu vyzkoušet něco podobného i pro skupiny, zejména rodinné, takže by se mi to hodilo spíš tam. To bude ale později.
Jo a houby zahrnuté nemám, nemám pro ně data, sbírám jen kytky.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Del-in »

Ok a polní pych je povolen :D ?
SZ s kontaktem odeslána.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Polní pych zakázán, to by bylo o něčem dost jiném. SZ ještě nedorazila.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Stenny »

Osobně preferuji variantu "týden předem materiály a jeden den práce."
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

V tuto chvíli mám čtyři závazné přihlášky. Vypadá to na variantu 1: materiály týden předem.
Odpovědět