Střelecký den s Českou zbrojovkou

...aneb "practice make perfect".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Karlos »

Pozvánka na střelecký den s Českou zbrojovkou

Řehák & Řehák pořádá střelecký den s CZUB

Za přítomnosti zástupců České zbrojovky Uherský Brod.

Všichni účastníci si můžou vyzkoušet praktickou střelbu z celého výrobního programu- pistole,kulovnice,brokovnice a další.

Ke střelbě budou i nejnovější zbraně z vojenského programu CZ- 805 Bren,CZ EVO 3 …
Kdy………………………….. 22.9.2012 od 09.00 do asi 16:00
Kde…………………………..Střelnice Luková- www.strelnicelukova.cz 49°52'37.746"N, 16°35'32.905"E

http://www.czub.cz/cz/news/novinky/564- ... ovkou.aspx
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Fabulous »

Tak kdo pojede? Je to tuším Čolkův kraj, tak bychom to mohli nějak spojit s rodinným setkáním?
obrázek-2.JPG
Rendo
Příspěvky: 201
Registrován: 15.07.2012 20:03
Pohlaví: muž
Bydliště: Svitavy

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Rendo »

Mám v plánu se tam ukázat, ale sám nevím jak mi to situace dovolí. Dlouho jsem na žádné předváděčce nebyl a zrovna 805ku bych si rád vyzkoušel a udělal si na ni vlastní názor.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Karlos »

Nezjišťoval jste někdo zda bude možno (byť to nepředpokládám) vyzkoušet i střelbu dávkou?
Rendo
Příspěvky: 201
Registrován: 15.07.2012 20:03
Pohlaví: muž
Bydliště: Svitavy

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Rendo »

Nevidím důvod proč by nemělo být možné střílet dávkou.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Karlos »

Tak třeba na předváděčce v Hovoranech nebylo...
Rendo
Příspěvky: 201
Registrován: 15.07.2012 20:03
Pohlaví: muž
Bydliště: Svitavy

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Rendo »

To Karlos
A uvedli nějaký důvod proč není možný střílet dávkou? Někde kde se předvádí zbraně typu 8O5 nebo nový škorp je to docela nepochopitelný. Že je omezení na střelnicích co se výkonu zbraně týče to chápu (u nás je to 5000J), ale aby vadila střelba dávkou? Před několika lety když u nás měli předváděčku Řeháci s MPI tak tam měli i samopal na 9mm Luger a to pro něj byl asi dobrý byznys, protože si to chtěl každý vyzkoušet a té vystřílené munice bylo kvanta. Samozřejmě munice se musela koupit u nich jak jinak.

Jinak bych byl docela zklamán kdyby nebyla možnost vyzkoušet střelbu dávkou zrovna u těchto zbraní.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Karlos »

Střelnice musí být na střelbu dávkou schválena.
Uživatelský avatar
alex bratt
Příspěvky: 28
Registrován: 25.09.2012 13:58

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od alex bratt »

Střeleckém dnu s ČZ UB jsem byl a musim rict - skvele! Jel jsem sice az z Prahy, ale stalo to za to (spojil jsem to jeste s necim jinym). Krome velice pekne strelnice s mnoha zajimavymi moznost - napriklad moznost strelby na pohyblivy terc - hlavne dostupna nabidka zbrani CZ. Od brokovnic, pres malorazky az po kratke zbrane a vojensky program CZ-805 Bren a CZ-EVO 3. Byl jsem tam sice skoro tri hodiny, ale k brokovnicove ani malorazkove casti jsem se ani nedostal :) Vrcholem byla, krome moznosti vyzkouset novy Bren a Skorpion, take urcite moznost strelby davkou z kosy, stareho skorpiona a Sa 24.
Nemam s dlouhyma prilis zkusenosti, ale Bren mi sednul - choval se nezaludne, zpetny raz mensi nez jsem cekal a i ta vetsi hmotnost, ktere jsem se bal mi nevadila. Jeho spolehlivost myslim ukazalo to, ze tam byl jeden kus, ktery strilel temer v kuse od rana az do cca ctyr do odpoledne. Co jsem slysel tak bez zavad, jen ho odpoledne pry cca po hodine/dvou odnaseli na cca 10 minut vychladnout - nevim jestli ho tam necim polejvali nebo co, ale pak zase bez prestavky jel ;)
Evo pekny, ale celkem me prekvapilo, ze se pri strelbe znatelne zvedalo... vic nez bych cekal.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od DeadMan »

To je sice fajn ale o kvalitě Brenu to nic nevypovídá (civil + jedna zbraň + "laboratorní podmínky" + vystřelené množství? atd.)
Uživatelský avatar
alex bratt
Příspěvky: 28
Registrován: 25.09.2012 13:58

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od alex bratt »

DeadMan píše:To je sice fajn ale o kvalitě Brenu to nic nevypovídá (civil + jedna zbraň + "laboratorní podmínky" + vystřelené množství? atd.)
Ja myslim, ze neco to o kvalite rika. Samozrejme nikdo nerika, ze to byl nejaky dlouhodobry laboratorni test, nebo snad nejaky extremni pokus ve stylu "znic to", ale prece jenom kdyz jedna zbran strili s nekolika par minutovyma prestavkama cca 7 hodin bez vetsich problemu (bez záseku min 2 hod vic nepotvrzeno a bez zavady to potvrzeno) tak to ukazuje, ze neco vydrzi. Pokud to odhadnu tak cca 25 naboju za 5 minut, X 12 x 7 hodin rekněme vystrelit 2000 v podstate v kuse neni uplne jednoduche. Staci si vzpomenout jak by v porovnani obstala treba M60, ktery se enorme prehrivala hlaven... (Vim uplne jina kategie i stari zbrane, jen priklad co me napadl)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od DeadMan »

Pokud znáš někoho kdo byl v Afgánistánu tak ti jistě potvrdí že to opravdu nic neznamená to co tu píšeš ;)

Jinak ty laboratorní podmínky byly myšleny tak že ve skutečnosti (bláto, písek, mráz atd.) to dostane větší záhul než někde na střelnici

Navíc vojáci se k té zbrani chovají trochu jinak než slečinka na palebné čáře protože voják sebou sekne o zem plazí se prodírá bordelem atd. atd. a ta zbraň dostává opravdu do těla protože oni nemají čas se ohlížet na to aby si ji někde nepoškrábali

navíc pochybuju že tam bylo za ten den vystřeleno alespoň 10tis nábojů což už začíná být zajímavé a o něčem vypovídá ale spíš to chce víc jak 10tis
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Střelecký den s Českou zbrojovkou

Příspěvek od Pepe »

Při poslední návštěvě střelnice: 8 BRENů, z toho na 5ti závada při střelbách v leže/kleku. Celkem každý vystřelil 27nábojů (3/6,3/6,3/6 - jednotlivě, dvourannou dávkou). Já osobně s ním žádný problém ještě neměl, možná mám dobrý kus :F
Odpovědět