Aktivní zálohy

...aneb "practice make perfect".
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Aktivní zálohy

Příspěvek od Fenring »

Zdravím, jak je to s aktivními zálohami, lze si udělat třeba jen základní výcvik? Máte někdo zkušenosti se základním výcvikem? Případně, jak probíhá?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od alibaba »

Na vojne a v civilu vzdy nejaky ten majurek ci pplk na mne rval ze zustanu zalozaken az do 60 let, nic jsem nerikal jen jsem si myslel jaky je to idiot...... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Karlos »

Alibabo: aktivní zálohy jsou něco jiného nez vojak v zaloze... vice se doctes zde: http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=5138
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Pokud máš za sebou ZVS, do Vyškova nemusíš, ale projít nemocnicí tuším jo. Pokud si ZVS neabsolvoval, musíš projít ÚVN a v případě úspěchu 6 tejdnů Vyšpointu. Pak zařazení k útvaru dle (vesměs) tvého výběru. Pak cvičení 1x-4x ročně, záleží u koho budeš.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Frank »

Mám pocit, že do Vyškova jdeš každopádně. Nevíte jestli zůstanou hodnosti z ZVS?
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Darth »

Kolem aktivních záloh se mění situace každou chvíli tak jako hodnosti v AČR.Kdo ví jestli ještě budou vůbec existovat.
Nevím jak je to teď,ale bylo to tak,že kdo má za sebou ZVS a prošel nemocnicí (kde většina zhořela),tak šel rovnou k jednotce a hodnost mu zůstala.Kdo neměl ZVS tak šel na "Rambokurz" do Vyškova a pak k jednotce.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Vzhledem k tomu, že podle nové reformy se má na AZ sázet mnohem víc než doteď, by jen tak zaniknout fakt neměly. Nicméně, realita je taková, že AZ je přesně taková, jako její velitel. Takže si to chce prostě vybrat jednotku.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Fabulous »

Správný rozpadlík u Aktivních záloh není ;) Protože až bude stát nasazovat Aktivní zálohy, tak my budeme mít víc starostí se zajištěním vlastních rodin :)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

To je to dilema mezi rozpadlictvím a touhou nesedět doma na zadku a čekat, jak to dopadne, kdyby už o něco šlo ;)
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Fenring »

Já spíš uvažuju aspekt "výcviku zdarma". Přeci jenom za kurzy se platí nemalé peníze a pokud někdo nebyl na vojně, tak by to mohlo chybět. ;)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od alibaba »

fabrik007 mas absolutni pravdu ,chceme prezit a ne pakatet nekde na vopici draze a vycvyk se premenuje spice za lovecku a neni to pakarna .....

http://www.youtube.com/watch?v=OBJadzkW ... re=related

Tohle jsou dobrovolnici a vycvik sikany je proto aby zvadli cele mentalne az jim nad hlavou budou letat kulky a granaty.....
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Pepe »

Aktivní zálohy končí výcvik slavnostní vojenskou přísahou. Mají vlastně poloviční výcvik co profíci. O AZ jsem jednu dobu hodně přemýšlel, určitě můžu doporučit, naučíte se spoustu zajímavých věcí (střelba ze sa58, topografie, spojovací...). A co se týče nasazení v době "průseru", tak je to asi tak jako s odevzdáváním zbraní :angel
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od revas »

No tak já o Aktivní záloze vážně uvažuji už asi 3/4 roku, (výcvik zdarma, pravidelná hra na válku aspoň 2x do roka, možnost dostat se k technice a zbraním ke kterým bych se asi v placeným kurzu za rozumný prachy nedostal), ale zatím mě zaměstnání nedovuje udělat si v roce čas tři týdny na cvičení, příští rok by to už mělo být s časem lepší takže bych to zkusil. Jen nevím jak projdu u doktora, zdraví mám dobrý problém žádnej, ale na vojně jsem byl jen 4 měsíce a pak jsem dostal haluzově modrou, takže jsem vlastně krypl se základním výcvikem :lol: , tak nevím jestli by mě vzali nebo ne :?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od alibaba »

Tak tady mam neco jeste pro fabrik007 ....

http://www.youtube.com/watch?v=jQYQTFudrqc

Proti valecna pisnicka z roku 1984 a tenkrat vzniklo protivalecne hnuti ,ze mladez odmitala vojenskou pakarnu a nekteri odmitali se dotkout samopalu a hlavne na zapade byli lidi co si nedovedli predstavit ,ze by nekde meli nosit samopal a tak silne bylo protivalecne hnuti a tem mocipanum bylo jasne ze mladez nenazenou do nejake valky ,nebot je proste nikdo neposlechne a ja jsem byl v prvni rade a kolikrat nas devetak poslal zpet aby me cetar preucil ,ze abych rekl ze kazdeho zastrelim v tomto roce byly vymysleny derivitivy a tak mocipani se dohodli, ze bida mladeze prinuti je ,ze budou strilet po sobe a bida dnes suzuje Evropu .....jo to bylo soudruhu tohle a tohle music udelat a co na to ja soudruzi ,ze ja si lehnu na mez a nic nedelam a budu pocitat mraky ......
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od siegfried »

alibaba: ze mas neco proti statnim armadam, to celkem chapu, ale jakej mas nazor na skutecny soukromy zoldaky? To je moralne v poradku, ne? Jdou tam dobrovolne, vyberou si kam, proc, za co... to mi prijde v poradku. Jinak obecne k armade mam kladnej vztah, ale kdyz je to statni, tak mi to jako cokoliv statniho z principu vadi. Ale ne to, ze je to armada, ale to, ze je to financovany z dani a rizeny statem.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od JimmyJazz »

2 alibaba ( 22.06.2012 9:24) - to video je nahrane, viz popis videa. To, co tam vidis jsou rekruti, kteri paroduji instruktory. Mohu te ujistit, ze tohle by si opravdovi instruktori nedovolili pokud by chteli intruktory zustat. Aspon ne v USMC a aspon ne dnes (mysleno v 21. stoleti).
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Takže trochu oživím toto téma a tak nějak osvětlím ty nejasnosti:
- předpokladem přijetí je projít stejnými zdravotními testy a psychotesty jako k profíkům (žádné úlevy), fyzické testy se nekonají, s modrou knížkou nelze (jedině snad absolvovat přezkum),
- kdo neabsolvoval ZVS, užije si 6 (nebo 7) týdnů ve vyškovské akademii pořadového kroku,
- hodnosti záložákům zůstávají takové, jaké měli,
- lze jít na 3 týdenní cvičení ročně, ovšem jelikož armádě scházejí peníze, v posledních letech se cvičí zpravidla 1 týden za rok (s výjimkou 102. a 601., ti myslím cvičí častěji). Občas je nějaké třídenní specializační cvičení (spojař, chemik apod.),
- s Aktivními zálohami se údajně do budoucna počítá více než doposud (včetně možného nasazování do misí), v současné době se rozhoduje o další podobě. Zřejmě dojde k rozpuštění jednotek pod krajskými vojenskými velitelstvími a jejich přeřazení přímo k útvarům.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Jen bych poopravil, že fyzický testy máš v UVN stejně jako profíci. A víc cvičej i útvarový zálohy, tzn. Žatec a Přáslavice.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Podmínkami přijetí jsou pouze zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost a potřeba AČR. Zájemci o zařazení např. ke 102. nebo Rotě "Z" fyzické přezkoušení absolvují, ovšem u běžných jednotek jako jsou strážní prapory u jednotlivých KVV nikoli.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Možná se nechápem. V UVN musíš prokázat určitou fyzičku, aby si jí vůbec prošel (shyby,leh-sedy atd). Standartní přezkoušení, o kterým asi mluvíš ty, se pak ve službě na útvarech AZ většinou nedělá, to je fakt.
Odpovědět