Aktivní zálohy

...aneb "practice make perfect".
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od muzzleloader »

Ach jo :-( Proc by nekdo v AZ pokladal zivot nekde na strednim vychode?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od sigmark »

EBE píše:Použitie záloh: nasadenie pri katastrofách, povodniach, požiaroch, či iných kalamitách, koordinčných akciách obrovských rozmerov a tak podobne.
jo a u nás seděly zálohy 4 dny na zadku při posledních záplavách, protože křivohubka Saša vykřikoval, že nemůže nasadit "vojsko", že by to bylo protiústavní..přitom zálohy byly první kdo byl připravený vyrazit. aspoň tady u nás.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od big bang »

muzzleloader to máš potom záväzok a keď príde rozkaz tak sa musí splniť :lol: disciplína musí byť :lol:

sigmark ale na potlačenie rebélie spoluobčanov proti korupčníkom, podvodníkom a zlodejom by ste boli nasadení hneď :lol:
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Big bangu, proč blbě kecáš a taháš sem nějaké politiky? Jestli jsi chtěl někoho nasrat, tak u mne se ti to povedlo. Když vám vichřice zpustošila Tatry, tak tam čeští záložaci jeli makat. Se svým nářadím, zadarmo a vzali si na to dovolenou. Jo a ještě Poláci, ti kvůli dřevu. Když tam přijeli boys ze slovenské armády tak prohlásili, že na to nie je ich robota. Ale o tom toto vlákno není. Je o českých aktivních zálohách a pokud máš o jejich fungování nějaké poznatky, rád si je přečtu.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od muzzleloader »

A ja kvuli tomuhle uz neodpovidal.Neslo by se to v podobnem duchu.Zacinam mit pocit,ze big bang prosel politickou skolou u alibabi :-)
Kazdopadne doufam,ze chystane zmeny ohledne AZ dopadnou dobre a budou aplikovane.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od big bang »

Carl von Clausewitz ,,Válka je pouze pokračování politiky jinými prostředky." :geek: :lol:

Osobne proti armáde, aktívnym zálohám alebo milícii nič nemám, mám len výhrady v tom že rozkaz dajú politici a vy to budete musieť splniť a to by som ja nemohol strieľať na spoluobčanov alebo nejakú prasárnu ukuchtenú vo Wošingtone alebo Bruseli, ísť na rozkaz riešiť do sveta, preto sa aj teraz preferuje profesionálna armáda na západe(že jako si vstúpil dobrovoľné a máš plat a pri vábení im natlačia kaleráby o slobode, demokracii, ... a potom americký hrdinovia pijú(navštevujú psychiatra) a sa samovraždia) :geek: :lol:

Big gang - tvé příspěvky začínají překračovat mez, kterou toto fórum ještě unese. Zanech Flame - netýká se to pouze a jedině tohoto příspěvku ale celého působení na fóru. MacGyver
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

big bang: Mohl by ses prosím, přestat vyjadřovat o věcech, kterým nerozumíš? Nebo, abych ti to usnadnil, jen ignoruj podobná témata jako je tohle. Tvoje příspěvky obecně nenesou žádnou informační hodnotu, jen balast. A to všude.
Děkuju
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od muzzleloader »

Pohybuje se nejaky skutecny prislusnik AZ?Pokud ano,tak z ktere jednotky?Jak je to s prubehy cviceni,k cemu se dostanou,a jak to probiha?
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od big bang »

Neviem aký Flame alebo čomu sa nerozumiem???, mňa len zaráža to nadšenie a keď mám na to pár poznámok tak som za zlého ale každý sa musí opýtať či sa niečo také nemôže stať aby potom dotyčného nehryzlo svedomie alebo keď už sa nebude dať cúvnuť tak bude chcieť cúvnuť ale vtedy to bude mať pre dotyčného osobné následky, ja viem že moje poznámky sa týkajú politiky ale myslím si že to k Armáde, Polícii a Aktívnym zálohám patrí aj keď si to niekto nechce pripustiť!!!
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od vlk972 »

Nejsem žádný odborník na armádu, na AZ už zvlášť ne. Ale ten koncept změn je celkem zajímavý - operativně i ekonomicky.
A ono Big bangem obávané nasazení proti občanům, spíš si myslím, že hrozí nasazení AZ v zájmu občanů, třeba při povodních. A to je určitě dobře, když je kam sáhnout. 5000 mužů sice není moc velká síla, ale na pomoc lidem v postižených oblastech to určitě stačí, zvlášť v kombinaci se složkami IZS to už bude hodně silná pomoc. A je jen dobře, že to bude složka podřízená rozkazu. Ono to totiž bude mnohem operativnější, než třeba dobrovolní hasiči. Ty nejde moc nutit k zásahům na druhém konci státu.
Já tomuhle nápadu fandím.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od vlk972 »

Big bang: nasazení AČR proti občanům ČR je protiústavní. Aby se to mohlo stát, musí se buď dohodnout vláda a nebo dojít k vojenskému puči. To se sice může stát všude, ale u nás to je hodně nepravděpodobné. Nasadit armádu do akce na území ČR je tak složité, že třeba získat jejich pomoc pro dopravní policii je skoro nemožné.
Na potírání nepokojů má stát policii, tu by asi použil. A buď by to zvládla, nebo by bylo pozdě i na armádu. Ono uvést armádu do bojové pohotovosti totiž zabere nějaký ten čas.

A ano, je tu cítit nadšení pro AČR a AZ a to je dobře. V pořádku je i to, že s tím řada lidí nesouhlasí.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od goral »

Nasazeni neni protiustavni. Cast armady cvici soucinnost s policii pro pripad krizovych situaci. Pocita se s hlidkama jeden policista a dva vojaci (s paskou policie). Zazil jsem na toto tema proskoleni. Bylo sice v rychlosti ale v souladu s policjenimi predpisy - kdy a jak zatykat, jak pouzit donucovaci prostredky atd atd.

Zaloh se to zatim netyka, ale cekam ze bude.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

muzzleloader píše:Pohybuje se nejaky skutecny prislusnik AZ?...
Nejlepší bude, když si najdeš stránky jednotky aktivních záloh, ke které bys podle svého bydliště patřil, a směřoval dotaz přímo tam. Obsah výcviku je sice daný ale úroveň se může lišit. Ty stránky si dělají záložky samy a najdeš tam fotky ze cvičení, články atd.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od muzzleloader »

Tak jsem napsal dotaz primo na AZ pesi rotu v Plzni a ti me poslali na KVV,kde uz jsem jednou byl a nic jsem se tam nedozvedel :-( Klasika
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Tak mrkni třeba na stránky zlínských AZ. Jsou tam nějaké články ze cvičení a fotogalerie do roku 2010.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Pepe »

Podle toho co náš učily na kurzu patří AČR mezi "ostatní složky IZS" - pomoc při povodních nebo třeba tak jak píše goral.

EDIT: tohle by se mohlo týkat i AZ - http://www.mvcr.cz/clanek/ostatni-slozky-izs.aspx
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Reccol »

Problém je v tom, že nasazení armády, tím pádem i AZ musí schválit vláda - takže nasazení v rámci IZS by opravdu zabralo dloouhou dobu, než by připustili, že to standartní složky nezvládaj.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od sigmark »

o tom netřeba spekulovat. tohle bylo vidět při záplavách před dvěma lety. než aby se nouzově sešli, tak všichni v parlamentě zle pičovali z čeho to zaplatěj, a lidi spolu s hasiči si zatím víceméně pomohli sami
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od miculas »

Záložáci jsou kvůli tomuto dost nasraní. Při povodních si jich spousta vzala dovolenou a jeli pomáhat.
Bakly
Příspěvky: 8
Registrován: 13.06.2013 5:53
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Bakly »

No,vojnu jsem si odkroutil, odmala jsem se na ni těšil,ale zklamala mne ta pakárna.A tím nemyslím poplachy nebo dupání,ale spíše stav naší army.Ten nedostatek peněz,který byl na každém kroku,a neskutečný šlendrián a zlodějiny ze strany některých OZ.Servis v parku,kde mi místo opravy ukradly stěrače na mé Tatrovce,zaplacené povinné ručení na nepoužívané vleky v NZ,místo na auta s kterými jsme plnily službu,atd.Prostě hrůza,těch pár ran z kosy mi sice zlepšilo náladu,ale hořká pachuť zůstala.Teď už mám rodinu,celkem dobrou práci,trochu pupek,tak o tomto spolku už neuvažuji.Zaopatřil jsem se spíše soukromě: Kosu (tactical 4v) mám ve skříňi,mundůr jsem si odkoupil na památku,bohužel obléknu už jen ten modrej baret :cry: , tak jsem pořídil ohoz z Armyshop (téměř jako originál),nějaké součástky, atd.,prostě jedu sám za sebe.A za rodinu samozřejmě. 8-)
Odpovědět