Aktivní zálohy

...aneb "practice make perfect".
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Karlos »

Bakly píše:Ten nedostatek peněz,který byl na každém kroku...
A přitom těch peněz do armády teče neskutečné množství... ale ve výsledku nikde nic není... :twisted:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Maximus »

Přesně tak, moooc jsem chtěl jako kluk do armády - sice jako vojenský doktor, ale i proto jsem hrdě odmítl možnost zařídit si modrou knížku. Pak až na povrch začaly vyplouvat všechny ty špíny a bída (kamikadze padáky od Kalouska, absolutní nekoncepčnost, megarozkádačky, ...), tak jsem změnil názor a raději z toho původního záměru vstoupit do armády úplně vycouval.

Podle mne ani aktivní zálohy nejsou úplně ideálním řešením pro každého "patriota". Jako celkem rozumné se mi jeví "neoficiální" klub nadšenců v rámci nějakého menšího regionu na úrovni max. okresu, kteří pojmou army výcvik, střelectví, survival,... jako jedno ze svých velkých hobby a nějaký čas během celého roku tomu opravdu věnují - optimálně pod vedením nějakých solidních instruktorů. Byl by to dobrý základ lokální domobrany v případě horších PA scénářů.

V případě nějakého kolapsu "hobbíkům" nehrozí, že v případě PA kolapsu budou přesunuti na hlídání zájmů paplášů na úkor ochrany vlastní rodiny a své komunity.

Tím neříkám, že členství v AZ nemá zase jiné výhody ;).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Karlos »

Jak je to vůbec se zajištěním rodin příslušníků AZ v případě že budou povoláni? Počítá armáda s nějakou výpomocí (třeba potravinové příděly apod.) nebo prostě živitel rodiny do služby a matka s dětmi ať se postará jak umí?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od goral »

Zcela jiste za B
FryderykChopin
Příspěvky: 11
Registrován: 14.07.2015 17:01
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od FryderykChopin »

Omlouvám se že resuscituji dva roky staré téma, ale nové mi nějak nejde založit - chtěl jsem se zeptat, změnilo se něco co se týče aktivních záloh? Slyšel jsem že si teď AZ budou moct ponechat vlastní zbraň, tak mě to zajímá o to víc. Tedy - dejme tomu že budu v aktivní záloze a třeba by nás někdo napadl - jaké by mi hrozily postihy, kdybych jakožto aktivní záloha stáhl ocas mezi nohy a odmítl narukovat? Chápu že zbabělci tam nemají co dělat, ale jde mi hlavně o ten výcvik (popř. nově i tu zbraň), při povodních bych taky rád pomohl, ale jít třeba někam do ciziny nechat na sebe střílet, na to bych neměl.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od the.marek »

Zbraň si rozhodně nechat nemůžeš a ani o tom nebyla nikdy řeč...:-D.
Jediné o čem se mluvilo bylo, že budou mít záložáci jednu svoji zbraň, kterou budou mít při cvičeních apod. a která bude samozřejmě uložená někde ve skladu pod zámkem na posádce, jako všechny zbraně. A že jim prostě do ruky nevrazí někdo pokaždý nějakou jinou. Myslíš, že příslušníci AČR si tahaj Breny domů? :roll:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Desouza »

jaké by mi hrozily postihy, kdybych jakožto aktivní záloha stáhl ocas mezi nohy a odmítl narukovat?
Kromě celoživotní hanby asi nic ..
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Fenring »

§ 372
Nenastoupení služby v ozbrojených silách
Kdo na základě řádně mu doručeného povolávacího rozkazu nenastoupí za nouzového stavu službu v ozbrojených silách do 24 hodin po uplynutí lhůty stanovené v takovém povolávacím rozkaze, ač mu v tom nebránila žádná zákonem předpokládaná překážka, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
FryderykChopin
Příspěvky: 11
Registrován: 14.07.2015 17:01
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od FryderykChopin »

Díky za odpovědi.
Fenring píše:§ 372
Nenastoupení služby v ozbrojených silách
Kdo na základě řádně mu doručeného povolávacího rozkazu nenastoupí za nouzového stavu službu v ozbrojených silách do 24 hodin po uplynutí lhůty stanovené v takovém povolávacím rozkaze, ač mu v tom nebránila žádná zákonem předpokládaná překážka, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
Takže pokud bych měl zájem pouze o ten výcvik, nejlepší by bylo odstoupit od dohody o zařazení do záloh hned po výcviku, chápu to správně?
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od JenDAG »

A nebylo by lepsi, aby sis ten vycvik sam zaplatil v soukromem sektoru, nez abychom ti to platili mi vsichi danovy poplatnici?
FryderykChopin
Příspěvky: 11
Registrován: 14.07.2015 17:01
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od FryderykChopin »

JenDAG píše:A nebylo by lepsi, aby sis ten vycvik sam zaplatil v soukromem sektoru, nez abychom ti to platili mi vsichi danovy poplatnici?
Samozřejmě, ale jak už se OP @Fenring před třemi lety zmínil, ty soukromé kurzy stojí nemalé peníze... A co se týče těch peněz daňových poplatníků - kdybych se měl starat kde všude stát utrácí mé peníze, už dávno bych ležel od nějakým pěkným mramorem :yes Pár nadšenců co vypoví AZ mi fakt vrásky nedělaj :lol:
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od the.marek »

Typický čecháčkovství... Díky takovým jako ty to tu vypadá tak, jak vypadá... :ne
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Hohepa »

Hm tak to je smutné :head
Bohužel tyto parazitické životní postoje jsou v dnešní společnosti hodně rozšířené.
Ono nejde jen o cenu výcviku , ale jde i místo (personu).
Pokud přijímač do AZ zahltí lidi, co se chtěj jen zadara adrenalinově pobavit tak nemusí zůstat místo pro lidi, co to myslí vážně.
FryderykChopin
Příspěvky: 11
Registrován: 14.07.2015 17:01
Pohlaví: muž

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od FryderykChopin »

Já jen nerozumím tomu, proč když přesně toto zmiňoval před třemi lety Fenring (odkaz), nikoho to nezarazilo a všechno bylo v pořádku, ale najednou je 2015, kdy udělat si výcvik a odhlásit se z AZ je jako topit koťata v řece :lol:
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Jako aktivní aktivní záloha, bych minimálně za svou jednotku řekl, že většina jsou fakt srdcaři, vlastenci (co vyvěšují na své domy státní vlajky, mají vytetované lvíčky atd.). Naprostá většina i drží a nosí, účastní se různých střeleckých i přežívačských závodů jsou mezi námi i lidé nečekaných profesí, které mohou přinést nečekané znalosti (nap. IT). Osobně bych nechtěl proti takové jednotce bojovat, zvlášť pokud by to byl opravdu boj za existenci. Být vládní činitel, tak na to, že mě tahle jednotka bude chránit proti "lůze" taky moc nespoléhám, protože se cítíme být právě tou "lůzou".
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od gravedigger »

Jak se k tomu staví váš zaměstnavatel? Přece jen 4 týdny dovolené a další 4 týdny v AZ ročně je docela dost. Já bych se klidně přihlásil, ale ročně jsem rád, když vyberu 15 dní dovolené.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

gravedigger píše:Jak se k tomu staví váš zaměstnavatel? Přece jen 4 týdny dovolené a další 4 týdny v AZ ročně je docela dost. Já bych se klidně přihlásil, ale ročně jsem rád, když vyberu 15 dní dovolené.
No až teď mám chápajícího zaměstnavatele, většinou si stejně beru volno, příští rok budou 3 cvičení a dělá to 12 pracovních dní...
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
kiwiisek
Příspěvky: 57
Registrován: 20.11.2015 8:52

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od kiwiisek »

A hele , je tu téma AZ ;)
No....
Jsem členem AZ od roku 2004 , moje dislokace je VČ kraj...
My , co jsme prošli ZVS , jsme na kurz do Vyškova nemuseli....každý rok k nám přijde několik mladých hochů , kteří si již to přijímací kolečko musejí projít...
První smlouva byla na 5 let , neb se počítalo se dvěma nultýmy ročníky , než se nějak usadí počet zájemců a pak začal plánovitý výcvik v tříletém "turnusu"
Jde o výcvik jednotlivce , družstva a čety...
Osvovy výcviku nemají vůbec nic společného s tím , co jste zažili v dobách "hlubokého míru" , jsou téměř stejné , jako mají profíci...
Osnovy výcviku vlastně ani jiné být nemohou , neb nás cvičí mladí instruktoři , co za sebou mají několik misí a těžko vás budou učit něco , co nezažili...
Závazek byl na 21 dní v roce , od príštího roku to bude 30 dní...rovněž se budeme účastnit poprvé i mezinárodního cvičení..
V práci to bylo tak , že mi přišel povolávák , na účtárně do přílohy napsali , kolik pracovních hodin budu chybět , a KVV to pak podniku proúčtovalo ve velkým průměru , takže jsem o nic nepřišel...
Dnes to funguje tak , že mzdovka jen napíše počet "zameškaných " hodin a KVV mi pošle 100% ušlé mzdy rovnou na účet..
Podnik mě má povinnost uvolnit ze zákona , navíc má na mě , jako na člena AZ ,daňové odpisy...
Za týden na cvičení se probírá taktika , střelby , granáty , ODOS , KMP , maskování ,přesuny a výcvik je intenzivní..
Pokud jedete na kurz do Vyškova , tak tam je to bohužel tak , že dřív byly kurzy na 5 dní , ale protože jsme ráno museli k doktorovi na symbolickou prohlídku , tak i to někomu vadilo a tak zkrátili kurzy o den , protože podle nějakého zákona se na kurz o délce 4 dnů , k lékaři nemusí...a výcvik končí každý den , v 15,30h :(
Pokud se stane , že je delší , sbírá se to jako přesčas a celý kurz končí adekvátně dřív ( ať žije pakárna z EU :( )
Ve Vyškově bohužel není největší průser nepozdravit plukovníka , nebo si zlomit nohu při výcviku , ale včas neodebrat stravu :roll:
Takže v okamžiku , kdy hrozí , že bychom se nestihli vrátit včas na žrádlo , výcvik se utne...

Co se týká přijímače rekrutů , jak profi , tak AZ , tak výcvik začíná v 7h ráno a trvá , tuším do 17h..
Vše ostatní je stejné , končí se v pátek a všichni jedou domů...začíná se opět v pondělí..
Koukali jsme na to jako blázni , čekal bych , že to bude drill a drill , aby se oddělilo zrno od plev , ale to by asi politicky neprošlo....
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od Serža »

čau lidi :-)
hele, je to teď tak, že od loňska pro vstup do AZ není nutný ten 6týdenní základní kurs, pokud má člověk za sebou ZVS?
takže teoreticky jen zdravotní přezkum, fyzický test a hurá k jednotce?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Aktivní zálohy

Příspěvek od eotto »

Jo je to už delší dobu. Stačí zavolat na útvar a domluvit se, pak prohlídka u jejich doktora, nafasovat věci a čekat na povolávák na cvičení.
Vylít jsem na vysoký tlak (syndrom bílého pláště) před třemi lety.
Teď je to prý už volnější tak to možná znovu prubnu.
"Mors certa hora incerta"
Odpovědět