Kurzy taktické střelby

...aneb "practice make perfect".
Odpovědět
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od jameson363 »

Pokud se clovek pta, tak je urcite dobry na tyhle kurzy chodit s velkou pistoli, protoze kdyz se pta, je vetsinou zacatecnik a do zacatku je velka pistole zaklad. Vidim to kolem sebe ve spouste pripadech a staci rozdil jen kompakt vs. fullsize a uz je presnost v prdeli a uz to cloveka nebavi atd. Kamosovi se zlepsily vysledky v podstate z tydne na tyden, kdyz presel z G19 na Shadow 2. Mnohem vetsi presnost, rychlost, vsechno. Az se clovek nauci poradne s velkym kverem, tak muze prejit na mensi pistoli, opacne to moc nefunguje. Nicmene samozrejme musim podotknout, ze pokud chce clovek strilet spis obrannou strelbu, tak zavodni specialy jako Shadow 2, nejsou uplne nejlepsi. Za me idealni pistole do zacatku je Glock 17, malicko poladit spoust a staci.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od jolky palky »

Jedete někdo na kurz Base47 3.3.2019?
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Serža »

EVO3+G19 :angel
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od viktor »

vetsi, tezssi pistole s jemnou sportovni spousti jako je třeba shadou ti promine vetsi chyby nez tvrdsi seriova spoust lehkého a malého glocka napr 26. To sice jo, ale podle me bys mel mit to trosku v ruce nez jde na kurz takticke strelby :-)
i s malym glockem jde velice solidne nastrilet ale vic se nadres :-)
jak je to s tim zásobníkem ? co je spatne na tom ze napred vyndáš prazdnej nez sahnes po plnem ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od krvfx »

Spíš bych se přikláněl k tomu, co říká viktor. Jednu celou sezónu jsem se "trápil" s G26 a když jsem pak zase vytáhl G17, tak jsem se okamžitě skokem zlepšil v umístění.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Nicotinick »

Sice reagujeme na 5 měsíců starý příspěvek, ale platí jedno pravidlo. Na obranné kurzy se chodí ( a dále trénuje) s tou zbraní, kterou pak člověk u sebe nosí. Co je platné, že se mu na kurzu dobře střílí a trefuje Shadowem, když pak případně v reálu ( a od toho ty kurzy jsou - připravit na reál) s G 26 místo pašíka trefí popelnici a nezúčastněnou bábu v okně. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Rookie81 »

pořádají se nějaké kurzy i na moravě? Nejlíp zlínsko? Máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Maric »

Něco se prý pořádá na střelnici v Pozděchově, a občas v okolí něco dělá i Kacu Group. Zatím jsem nebyl ani na jednom, takže úroveň jen těžko posoudím.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Nicotinick »

HT dělá na Moravě kurzy určitě. Myslím že ve "Frydku Mystku" :) .
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 84
Registrován: 29.09.2011 20:11

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Robinson »

V Olomouci pořádá kurzy Petr Máša,
v Prostějově na střelnici CS Solution bývají kurzy a v Otrokovicích občas NTCS, ti občas i na Břidličné u Bruntálu.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Trace »

F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Radek07 »

Ty kluky znám a ve střelbě jsou fakt dobří - Jakub Dražan např. aktivně organizuje IDPA - takže bych se toho nebál ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od kregan »

Trace píše:Máte někdo zkušenosti s http://beta.nocompromise.house/strelecka-cviceni?
Navštěvuji a je to fajn (vlastně jsem i na tý úvodní fotce :D )

Je to takovej LOSí trénink koncipovanej jako minisoutěž. Kuba postaví stage, dělá rozhodčího, opravuje případný chyby a sem tam dovysvětlí něco z taktiky.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Nuwara »

Znám je ze soutěží a jsou to kluci šikovný, nebál bych se toho...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od jameson363 »

Nicotinick píše:Sice reagujeme na 5 měsíců starý příspěvek, ale platí jedno pravidlo. Na obranné kurzy se chodí ( a dále trénuje) s tou zbraní, kterou pak člověk u sebe nosí. Co je platné, že se mu na kurzu dobře střílí a trefuje Shadowem, když pak případně v reálu ( a od toho ty kurzy jsou - připravit na reál) s G 26 místo pašíka trefí popelnici a nezúčastněnou bábu v okně. 8-)
Ja s tim nesouhlasim. Zalezi, co uz clovek umi. Pokud je clovek zacatecnik, tak proste malou pistoli nemuzu doporucit. Vzdycky je lepsi zacinat s vetsi a pak az casem koupit malou. S tou pak clovek treba muze odjezdit pokrocilejsi kurzy, to zase jo. Nicmene neumet strilet a jet na kurz s malou pistoli je proste kravina. Bude s tim clovek srat sebe, instruktory i vsechny kolem. Ostatne pokud s pistoli neumim, tak ani nenosim, ze jo. Navic vystrilet 300 ran za den z G43 taky neni pro kazdyho.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Patrol »

To můžu jen potvrdit. Odstřílel jsem si vloni jeden kurs s G43 a nebejt toho, že jsem měl k dispozici 3 prodloužený zásobníky, tak by se to asi ani nedalo. Pořád jsem jen dopáskovával, blbě se mi počítalo kolik jsem vystřílel, protože úkoly byly na více výstřelů, zdržoval jsem se výměnou zásobníků, pak jsem je hledal, kam jsem je odhodil při akci, a instruktor na mě musel brát ohled při plánování.
Na kurz bych už s G43 nejel. Myslím, že je lepší si na kurs půjčit zbraň, tam se učí taktika, tak nemá smysl se zdržovat a rozptylovat něčím jiným. Na střelnici si pak natrénovat tasení, úchop a přesnost s vlastní, kterou nosím.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od cipis »

A tak já to zase potvrdit nemohu. Na jednom kurzu jsem byl s jednořadým SIGem, kde jsem měl 8 nábojů, kdežto ostatní samé G19 a větší. V žádné situaci nebyl problém, nikoho jsem nebrzdil a střelecké úlohy zvládal úplně stejně. V maličké soutěži na konci jsem skončil dokonce druhý, včetně jednoho přebití navíc, a to jen kvůli tomu, že jsem se jednoho terče netrefil přesně, jak bylo potřeba. Takže o počtu nábojů v zásobnících to není.
Je hloupost jet na kurz s fullsize pistolí, kterou člověk nevezme na opasek, jak je rok dlouhý, a nevzít si něco malého, co nosím denně. Samozřejmě za předpokladu, že tu zbraň znám a umím používat. S tím souhlasím, koupit si první malou pistolku a jít hned na kurz, tak to asi nebude ono, obzvlášť, když to někdo přežene ve stylu Kevin apod.
Tedy asi rozumný kompromis bude někde uprostřed, nicméně spíše směrem k tomu, co reálně nosím.
Ono je to také o tom, že toho samostatného trénování pak stejně moc není, alespoň u drtivé většiny lidí, stejně tak funguje jinak motorika s 1kg a s 0,5kg, jinak s malinkatých zásobníkem a jinak s velkým, jiná pouzdra, jiné umístění na těle apod. To mě fascinují ti lidi, co jdou na kurz se steheňákem a G17 a v reálu ho sotva dovlečou v krabici na střelnici a nosí nějakou pidipistolku v ledvince.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Maric »

Příští víkend 30.11 -1.12 pořádá dvojdenní kurz skupina KACU group na střelnici poblíž Uh. Hradiště. V sobotu se zaměřením na pušku a pistoli, v neděli skrytá pistole a další sebeobranné prostředky. Podle času ukončení to bude pravděpodobně včetně noční střelby. Dnes avizovali, že ještě mají volná místa. Ještě jsem s nimi nebyl, tak úroveň nemohu zhodnotit.

Podrobnější info viz přiložené PDF.
Přílohy
KACU_GROUP_SPECIALIZOVANY_LISTOPAD.pdf
(647.55 KiB) Staženo 158 x
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

Už léta čtu rozpad a byl mi zdrojem mnohých, velmi užitečných informací.
Proto mne napadlo, že bych se mohl na revanš podělit o některé informace, které by mohly zajímat ostatní. Když jsem si všiml, že se zde občas objevují prosby od hodnocení střeleckého kurzu nebo školení, napadlo mne že to je to pravé. Jako revanš komunitě jsem se rozhodl sepsat sérii článků, kde bych rád probral jednotlivé mě známé skupiny a střelecké školy, které můžete navštívit.

Budu se zaměřovat na okolí Prahy - Moravu to se přiznám - moc neznám, i když někteří Moraváci tam budou také. Na úvod je nutno zmínit, že samozřejmě i přes pokus o maximální objektivitu budou mé poznámky ryze subjektivní :-) a je zřejmé, že ostatní mohou mít na věc odlišný názor. Nebráním se diskuzi, nicméně předem říkám že můj pohled na věc není vždy stejný s majoritou. Jednotlivé příspěvky nebo jednotlivé školy / jednotlivé trenéry a učitele budu popisovat abecedně, aby si někdo nemyslel, že někoho upřednostňuji. Jednotlivé díly budou vycházet nepravidelně, podle toho jak budu stíhat. A hned příště začneme od písmene A. Mezitím můžete hádat, kdo by to asi tak mohl být... :?:
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

V dnešním, prvním, díle, se seznámíme střeleckou školou Aegis. Hledejte je na http://www.aegisteam.cz
Srdcem celého projektu je Aleš Vondráček a Martin Hradecký. Občas se dalo na některém z jejich kurzů potkat i jiné instruktory, nicméně tito dva jsou Ti, bez kterých by Aegis neexistoval. To oni mu vtiskli jeho nezaměnitelný image. Domovskou střelnicí Aegisu byl Chloumek u Mělníka, ale po tom, co majitelé Chloumku střelnici totálně zazdili, tak v současné době Aegis hledá nové působiště a tak nějak kočuje po různých střelnicích.

Pokud jde o výuku, tak jak Aleš tak i Martin samozřejmě zvládají všechny potřebné techniky, které učí a mají všechny potřebné znalosti, nicméně Martin je spíše přes boje chladnými obrannými prostředky a Aleš je spíše přes tu střelbu. Pokud vím tak Martin má ještě "bokem" nějaký klub bojových umění (převážně chladnými zbraněmi) - https://serrada.cz - jako jsou hole, teleskopy, nože a podobně.

Aegis učí do detailu propracovaný bojový systém, který zahrnuje pistoli, pušku i brokovnici a všechny tři tyto zbraně jsou v jejich systému opravdu propojené a techniky práce s nimi se navzájem doplňují. To znamená, že to co učí pro jednotlivé zbraně na sebe vzájemně navazuje a doplňuje se. Opravdu musím uznat, že to je systém propracovaný, smysluplný a praktický. Aegis učí systém, abych tak řekl, pro obranu pro běžného civilního člověka, který lze pak "aplikovat" v reálném životě, ať už jste otec rodiny nebo jen chráníte sám sebe. Obrana domova vlastně od začátku předpokládá "civilní" postupy v použití zbraní - a to je co se u Aegis naučíte.

Neočekávejte na jejich kurzu nějaké komplexní a složité bojové postupy/taktiky užívané v armádě či "vyšší dívčí" - týmovou spolupráci CQB/SUT/etc.. Jde opravdu čistě o "civilní" systém. Z toho se pak odvíjí jejich přístup, kdy na jejich kurzech moc neuvidíte lidi ve full gearu, s helmou či stehenními pouzdry. Aegis většinou razí - poměrně logicky - myšlenku, která se táhne jako niť celým jejich systémem: Trénuj jak běžně chodíš... asi nebudeš takhle ve full gearu reagovat na nějaký problém s nezvanou návštěvou u tebe doma...:-). V civilním životě člověk bude mít civilní vybavení a maximálně při problému na sebe hodí nějakou vestu a půjde řešit problém... Stejně tak je u Aegis neoblíbený odhazovák a každý kdo s ním přijde se rovnou dozví, že tak asi doma nechodí a že tudíž by neměl trénovat s něčím co běžně nepoužívá. Je pravda, že znám člověka který chodí s odhazovákem vždycky a všude (možná i do postele, ale to nemám ověřené :devil ) a budeme si o něm také později povídat v jednom z dalších dílů (zdravím Harry), ale to je opravdu naprostá výjimka.

Kurzy Aegisu jsou hodně intenzivní, vyžadují plnou koncentraci kurzantů. Neváhám rovnou říct, jak moc vysoce kvalitní a vysoce profesionální jsou - jsou špička v oboru a řekl bych, že poměr cena výkon odpovídá. To znamená připlatíte si trošku víc, ale dostanete za to odpovídající kvalitu. Oba dva instruktoři očekávají během kurzu od vás plné nasazení a soustředění se na výcvik a bedlivě si všech účastníků všímají.

Kromě znalostí, které si odnesete je tu pověstná "hodinka" po obědě, kdy Aleš a Martin vybalí svojí zásobu propriet - výstavka vybavení v korelaci pro daný kurz a vy koukáte na tu neskutečně obrovskou zásobu pouzder, střeliva, nožů, vybavení pro skryté nošení, svítilen a pod. Tak se máte na co těšit... Pověstný je samozřejmě Alešův "úchylákův" baloňák.. To se musí vidět a zažít. Tak široký výběr příslušenství ke zbraním, pouzder a nebo nedej Bože svítilen (na kterých Aleš v totálně ujíždí :chuckle ) kolikrát neuvidíte ani v nějakém obchodě. Opravdu si v ceně kurzu můžete udělat názor na různé výrobky, aniž byste je museli kupovat, vše si lze osahat, zeptat se co a jak a neskutečně to pomůže v případě, že se teprve rozhodujete před samotnou koupí...

Pokud jde o samotný kurz, není asi co vytknout. Přístup je velmi profesionální, byť oba instruktoři se dají označit za takové poněkud "studené čumáky", kdy jejich přístup je sice plně profesionální, ale neočekávejte, že to budou nějací vaši kamarádi. Vzpomínám si na jednu situaci, kdy jsem u nich byl na kurzu jako ještě mladíček, poprvé s puškou, vůbec mi to nešlo a nemohl jsem trefit obrovské gong přes celou střelnici. Zamlžené brýle, puška těžká jako kráva, já se vykláněl za krytem a každá rána šla vedle... A instruktor na mne huláká něco jako: "Když netrefuješ, něco změň !" Z principu měli pravdu, ale mám pocit že se občas - díky tomu jak dělají výcviky pro profesionály - zapomenou a trošku z těch manýrů, které si mohou dovolit k vojákům, tak aplikují na civilní osazenstvo. Což pro člověka který s tím nemá problém - jako třeba já - tak to nevadí, ale pokud by tam byl někdo, kdo se teprve rozhoduje, jestli bude nebo nebude střílet, jestli ho to baví nebo ne, tak by ho to možná mohlo malinko ovlivnit ... :oops:

S tím potom i souvisí závěr Aegisáckých v kurzu - tzv. "pojeb Aegis" - to znamená, že si vezmou každého kurzanta dopředu a zhruba v pár větách shrnou, jak ho za tu dobu kurzu (obvykle tedy dva dny) viděli, co na něm je špatně :-), co by měl zlepšit, jak se jim jevil. Nutno říct, že tady ta zpětná vazba je hlavně negativní - je to něco, co není obvyklé na jakémkoliv jiném kurzu. Já jsem vždycky věděl, že chci se naučit střílet, chci se zlepšovat, takže pro mě kurz, kdy mne instruktor neopravuje, neříká mi, co dělám špatně - tak je to je ztracený kurz. Já nemám problém s tím že mne někdo kritizuje nebo že jsem byl úplně marnej. Ale věřím, že některé slabší osobnosti by s tímto problémem měli - takže pokud byste na kurz poslali někoho blízkého, třeba z rodiny, bylo by dobré ho na to připravit. Za mne však - já hodnotím pozitivně i tu negativní zpětnou vazbu.

Jinak jako perlička - ač tento pojeb Aegis ve vás jen posílí dojem toho studeného přístupu obou instruktorů, tak když získáte možnost Aleše poznat lépe, zjistíte že má nejen svérázný způsob humoru, ale je to i výtečný společník - prostě má zcela odlišné chování, když chce :lol: ; a je to vlastně docela pohodář (fakt nekecám!).

Poslední dobou začal Aegis dělat i tréninky - což znamená - neučí se tam tolik nových věcí, ale to víc je to o praxi a víc se střílí. Předpokládá se tedy, že už tam jde zájemce o střelbu, který už má nějaké základní znalosti. Tyhle tréninky nejsou nejlevnější, ale jejich SUPER výhodou je, že v podstatě co trénink, to úplně jiná náplň. V případě tréninků - vede pouze Aleš a jsou pro pušku nebo pistoli. Aleš si s přípravou asi dává dost práce, v podstatě každý trénink koncipuje trošku jinak, takže se nikdy nenudíte i když tam chodíte opakovaně. To je věc kterou nutno vyzdvihnout a ocenit - prostě protože pokaždé si vyzkoušíte trošku jiný typ střelby, jednou třeba víc na papíry, podruhé víc na kovy, jindy se to střídá, další trénink je zaměřen na pohyb, mířenku, auto a pod. Je to pestré a zajímavé a občas zjistíte co vám fakt nejde a nejde... Pakliže máte tu možnost se zúčastnit - vřele doporučuji.

Poslední roky počet kurzů, které Aegis vypisoval během roku docela razantně klesal a všechny kurzy byly/jsou v podstatě ihned naplněny; byly doby kdy podle mě dělali na zhruba dvojnásobek kurzů a i tak tam bylo plno; ale dalo se tam dostat. Dnes myslím na jejich kurzy je v podstatě zhola nemožné se zapsat. Ale snad se to zase vrátí do původních kolejí a těch kurzů bude víc.

A to by bylo pro dnešek vše.

A příště ?:"Po "A" následuje Halik, co? No přece "Beeeee", Halík, "Beeee"". Takže příště navštívíme kurzy Base47...
Odpovědět