Kurzy taktické střelby

...aneb "practice make perfect".
Odpovědět
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

Tož Base47
B47 je škola (www.base47.cz), která sídlila na Chloumku/Mělník a přiznám se, že nevím, jak to teď mají s střelnicí potom, co Chloumek je v totálním rozpadu. :|

Jádrem této skupiny byl Marián a Martin, kteří měli kurzy od brokovnice přes pušku, pistoli a revolver. O Base47 obecně byl řekl, že u nich najdete levný (bývali nejlevnější na trhu) "entry" kurz pro někoho, kdo má hluboko do kapsy a přesto se chce dozvědět základy co a jak. B47 byli schopni naučit - řekl bych - docela dobře základy práce se zbraní - na trhu byly prostě levnější třeba než Aegis. Ano, něco u nich mělo nižší kvalitu, ale pořád poměr cena výkon v tomto případě odpovídala - to znamená, že za menší peníze jste dostali jakoby méně propracovaný systém (srovnávám s Aegisem). Na druhou stranu nebyly špatné například jejich kurzy brokovnice s Mariánem (ten byl super) a byly tam postupy, které teprve dneska někteří instruktoři (kteří jsou úplně na špičce) zavádějí. Jejich základní kurzy pistole-puška byly takové trošku ošizené - ne co do znalostí, ale co do informaci o doplňcích - když bych porovnal ukázku pouzder, svítilen, střeliva (jasně, Aegis jen tak někdo v tomhle netrumfne) - tak to bylo neskutečně chudé. Ale když odhlédnu od tohoto, tak to byl/je prostě dobrý začátek.
Jak Martin tak Marián byli přátelští pohodáři, mohli jste se zeptat na cokoli co jste chtěli bylo vám i zodpovězeno. Potom Marián odešel a Martin to táhl nějaký čas sám a pravděpodobně i s nějakými dalšími instruktory to ale nevím jistě. Nicméně již to nebylo ono...

B47 ještě pořádalo i tréninky. Tréninky byly dobré v tom, že jste se dostali na střelnici :-). Jejich trénink byl pro člověka, který se jen tak na střelnici nedostane dobrý, ale když jste byli na jednom tréninku, tak jste je viděli všechny - to znamená všechny tréninky, které dělali, byly jak přes kopírák - to znamená základní drily, polohy, střelba z otočky a do papíru pak se na závěr postavila k jednodušší modelovka a tím to zvadlo... Takže trénink pro toho, kdo prostě si chce jednou za čas zastřílet. Pro pravidelnější chození to není-nebylo - zoufalá nuda. Jak jsou na tom v současnosti nevím - díky tomu problému s Fox Chloumkem...

ALE je tady jedna PECKA, která tehdy neměla konkurenci. B47 obvykle jednou za rok zorganizovala speciální kurz, který se jmenoval myslím "Obrana domova" s externím instruktorem Ondrou D. Ten kurz - to bylo zjevení. Pokud tento kurz ještě někdy vypíší, udělejte všechno proto, abyste se tam dostali. Na lektorovi O.D. bylo vidět, ze to má v hlavě sakra srovnané, má extrémně široký záběr a probíraly se věci, na které na ostatních "standardních" kurzech není čas. Tam jste se dozvěděli zajímavosti jak nastřelit, jak na zbraň správně upevňovat příslušenství, vyzkoušeli si CQB jak v teamu tak individuálně. O.D. je profík, rozumí tomu co vysvětluje a jeho argumenty mají hlavu a patu. Jeho kurz fakt stojí za účast. To bylo úplně nejlepší co jsem s B47 absolvoval + ta brokna.

Co říci závěrem? B47 je dobrý vstup do střelecké problematiky. Základní věci co učí jsou univerzální, není tam nic vyloženě špatně, jen jsou trošku chudší na představení výrobků a doplňků zbraní. Jsou přátelští a pohodoví, takže pokud byste chtěli vyloženě začít s někým, kdo si není jist jestli chce nebo nechce střílet, pošlete ho tam trošku se otrkat :-) Jo, Martin je kuřák, o přestávkách si dává, čili pokud Vám to vadí, není to pro Vás.

Příště si půjčíme jednu ze super svítilen od Aleše a posvítíme si na něco trošku jiného = zdravovědu.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od poloventilator »

Ano, Martin Potocky byl fajn a dobry clovek. Vi nekdo co s tou skolou tedy je ?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Serža »

co ty "noční" tréninky a "za snížené viditelnosti"?
a taky jsem u nich prošel "zakázkovým" kurzem na "teamovou spolupráci"...taky super
Přílohy
P1000009.JPG
P1040094.JPG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

Ufff sotva jsem to stihl nějak dopsat..

dnes si dáme kurzík... Zdravotnický /takticko-civilní
https://www.elite-lhenice.cz/
Jaroslav Duchoň, Lhenice

Ze zdravotnických kurzu tady v CR znám jenom kurz u Jardy Duchoně, který má svoji školu někde na jihu Čech. Čili nemohu srovnávat. Je perfektně vybaven pomůckami nebo treninkovou technikou a jeho kurzy jsou fakt propracované. On sám pracoval v armádě jako záchranář takže ví o čem mluví.

Jeho kurzy jsou určeny jak pro pro taktiku, tak pro civilisty; "tupé" armádní drilly jsou citlivě upraveny i pro civilní použití. Současně ale je tam spousta armádních prvků, které pro vás mohou být užitečné. Je to zdravotnický kurz a většina lidí (mne v to počítaje) žádné zdravotní kurzy nemá - ve smyslu, že jsme nepolíbeni studiem zdravovědy a základních funkci lidského těla - takže jeho kurzy jsou pro nás amatéry nabity neskutečným množství informací, které musíme vstřebat. Z tohoto důvodu je to brutálně náročné z hlediska soustředění i z hlediska tréninku, kdy prostě J.D. fakt nás tvrdě tlačí, abysme vše pobrali...

Chce, abychom to dělali dobře a včas. Jsou za to tresty v podobě - většinou sklapovaček nebo angličáků, ale kurzy jsou vedeny naprosto profesionálně a perfektně - ne, není to i přes tresty žádné sado-maso :-). Z hlediska zdravotnického musím jeho kurzy jednoznačně doporučit.

Nevýhoda je, že prostě musíte díky tomu vybavení, které tam má, jet většinou za ním, tam si najít nějaké přespání a u něj ty kurzy absolvovat přímo v místě. Pokud také vím, tak se občas spojí s HardTaskem a občas dělá nějaký ten kurs v tady v Praze nebo v okolí Prahy, takže to by byla taky možnost jak si jeho kurzy udělat a ne muset jet až někam do toho jeho zapadákova... (bez urážky).
Ceny jsou vysoké, ale to prostě odpovídá zdravotnickému kurzu. Dostanete tam podle mě to nejlepší, co jsem mohl porovnat podle lidí, co byli jinde. Ale připravte se, že jako amatér, který tam přichází na zdravovědu poprvé, tak budete brutálně nestíhat a brutálně Vám to nepůjde... Tož se nenechte odradit, protože všechno co se učí evidentně má smysl a jde jenom o to potom potrénovat. Rozhodě zdravotní postupy, které podle mě jsou super tak v případě obyčejné nehody potom použijete třeba v rámci rodiny...

Jarda vám poradí nebo i zařídí dokonce i nákup zdravotnického materiálu, které byste si měli koupit - ať už si ho koupíte přímo u něj nebo potom využijte nějakých specializovaných shopu se zdravotnickým materiálem. Rozhodně nepočítejte, že to co potřebujete, seženete v lékárně - ani náhodou.

Věci které se tam učí, jsou vždycky prakticky ukázány, ale je to všechno de facto v časovém stresu protože je toho tolik, že není, vzhledem k tomu co všechno musíte absolvovat, čas se nějak zdržovat. A zároveň se připravte na to, že některé postupy (byť to není povinné) zkoušíte jeden na druhém; většinou jste ve dvojici a o toho druhého se musíte starat a případně mu děláte nějaké více či méně nepříjemné léčebné postupy a ten druhý to samozřejmě musí snést (nebo nemusí, když prostě nechce = je to dobrovolné) a pak on to samé udělá vám; Jarda pak v minimodelovkách přidá časový stres, bude se Vás snažit zmást, ale vy musíte svého parťáka přesto zachránit. :-)

Za zdravovědu doporučuji, super, palec nahoru. Já jsem se dozvěděl co jsem potřeboval-očekával, a protože mi znalosti pomohly v několika soutěžích kde rozhodčí hodnotili provedení zdrav. úkonů, tak to asi není žádné šméčko... :-)

Příště budeme měřit tep těm, co koukají na svět přes nitkový kříž opakovacích pušek...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Serža »

zdravotní bych preferoval od ThorTac
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od cipis »

Tresty za to, že se něco neudělá dobře či včas, no, to mi přijde těžce ujeté ...
Díky za dobrou poznámku, tento kurz u tohoto člověka si určitě škrtám.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Hohepa »

Také necítím jakoukoliv potřebu nechat se buzerovat od zelenýho magora :head
Ale připravte se, že jako amatér, který tam přichází na zdravovědu poprvé, tak budete brutálně nestíhat a brutálně Vám to nepůjde...
Z tohoto důvodu je to brutálně náročné z hlediska soustředění i z hlediska tréninku, kdy prostě J.D. fakt nás tvrdě tlačí, abysme vše pobrali...
Chce, abychom to dělali dobře a včas. Jsou za to tresty v podobě - většinou sklapovaček nebo angličáků
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od dolmar »

Rozhodně to není tak zlé. Mám za sebou dvoudenní kurz TECC na Olešku ( Hard Task ) pod vedením Jardy Duchoně a bylo to naprosto vyčerpávající a super. Ano, občas se klikovalo nebo dělaly angličáky. Ne pokaždé, málokdy to bylo za trest a často to bylo proto aby nás dostal pod stres, občas dělali pár angličáků všichni nebo se všichni proběhli sem a tam nebo si svého zraněného pár metrů odtáhli a pak se šlo na věc. Ono se jinak funguje když je člověk v klidu nebo když se třese tělesnou námahou a lapá po dechu. J.D. je profík a byl úplně v pohodě, spoustu toho zná a snaží se ty znalosti předat. Rozhodně jsem neměl pocit že je nějaký Zelený magor nebo že by někoho buzeroval. Ten kurz stál za to a rozhodně ho můžu doporučit. První věc která se probírala v sobotu bylo používání turniketu. Pokud někdo v neděli odpoledne neuměl nasadit turniket, tak si holt pár angličáků vysloužil. Proti tomu já osobně nic nemám :) J.D. nabízel účastníkům i tzv. Refresh - tzn. opakování za zvýhodněnou cenu, protože rozsah toho kurzu je opravdu velký a je fakt masakr to všechno za dva dny vstřebat.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Hohepa »

Sorry ale jestli to je tak napěchovaný , že se te nedá zvládnout normálním účastníkem a je to tak časté že autor J.D. rovnou nabízel účastníkům i tzv. Refresh - tzn. opakování za zvýhodněnou cenu...
Pak mi můj selský rozum říká , že je něco blbě .
Má toho probírat míň, nebo dělat delší kurzy . Takhle to je zhovadilost. :head

Ale pokud se to někomu líbí , proč ne .
Já nejsem masochista.
Rád se učím věci tak , že pochopím princip,
ne jen blbý biflování a ještě ve fofru a pod tlakem.
Pak si za tři dny pamatuji polovinu.
Je to pro mne ztráta času a peněz.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od cipis »

Jj, přesně tak.
Ze třídenního kurzu polovina, no a když to má pak člověk předat dál, tak ještě míň.
To je prostě špatně.

A další věci, to pod jakože stresem apod. To je také volovina. Prvně to musí umět člověk bez stresu, bez fyzické námahy atd. A až to zvládne a až zvládne i tu fyzičku, tak se to může začít kombinovat.
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

Takže dnes si máme posvítit na Gtac. Gtac je dítko Martina Šlajchrta na internetu Martina najdete i pod přezdívkou grinch. Web hledejte zde: www.gtac.cz Zabývá se jediným tématem a to je přesná střelba. Martin je bohužel z Moravy takže pokud něco chcete musíte se s ním dostat na nějakou střelnici na Moravě. Martin je snad pilot vrtulníku a jeho kurzy jsou jakási "bokovka".

Asi to nejlepší na Gtac je kurz "úvod do střelby" To je kurz na který nemusíte mít žádnou zbraň a na něm vám Martin popíše co a jak ohledně přesné střelby. Dozvíte se jak vybírat zbraň pro přesnou střelbu, rozeberou se tam jednotlivé komponenty zbraně, jaké vybavení střelec potřebuje pro přesnou střelbu a pod. Některé věci si tam můžete osahat, vyzkoušet... I když se to nezdá, je to věc naprosto klíčová - protože jsem už několikrát viděl lidi kteří si bez rozmyslu a bez získání dostatečných znalostí koupili zbraň, optiku, nožičky ... , pak s ní jeden den stříleli na kurzu a po pár ranách poznali, že šlápli vedle. V podstatě pak - tak, jak zbraň koupili, tak ji museli prodat, protože pro dané použití byla totálně k ničemu. Tím je tento kurz nazvaný Intro super. Můžete něco dozvědět a teprve potom jít utrácet svoje peníze.

Obecně řečeno Martin má kurzy hodně drahé, kromě Intra to opravdu u něho stojí balík.

Martin je hodně svérázná osobnost, je hodně "odlišný" od hlavního názorového proudu. Podle mne některé jeho postupy a rady jsou hodně diskutabilní a jsou určitě v přímém rozporu s tím co učí jiné školy. Jiné jeho názory jsou naopak nezpochybnitelným přínosem pro kurzanty. Stojí za to podle mě si ho poslechnout, porovnat a pak některé věci buď upravit nebo aplikovat trošku jinak. Rozhodně ten jiný pohled na věc, který Martin razí, stojí za to slyšet, abyste si potom mohli vybrat. Jen pro ukázku: třeba ekonomické úvahy jestli kupovat zbraň s "mířeným" dostřelem jeden km když v Čechách žádná taková střelnice prakticky k dispozici není; jakou zbraň koupit z hlediska ekonomiky abychom si ještě zastříleli na nějakou rozumnou dálku a nestálo to majlant. Řekl bych, že to jsou všechno užitečné informace, které se tam můžete dozvědět. Svého času Martin střílel a organizoval nějaké závody s malorážkou a ještě se na webu dají spousty věcí z nich najít. Výborná věc co tam je, jako zajímavé terče, zajímavé disciplíny - to vše na webu bylo-je... Pokud vím, tak Martin se pak s těmi kolegy, co dělali tady ty malorážkové závody tak nějak názorově rozešel a už rajdu nestřílí.
Pokud jde o jeho názor na čištění zbraní, budete z toho v šoku. :-( Jak jsem už říkal, je to hodně osobitý školitel...
Jinak Martin osobně je naprostý pohodář, v klidu si sním lze o čemkoliv popovídat
Nevýhoda je, že kvůli zaměstnání těch kurzů během roku moc nemá, takže je problém najít kurz kam byste se mohli zapsat; ale když si ho budete hlídat, tak jeden dva kurzy za ten rok udělá ...

Od Martina si vypůjčíme nějakou optiku a příště zaostříme na Hard Task.
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

Snad jen poznámka k Elite a J.D. - aby to nebylo špatně pochopeno - vše co se učilo a samozřejmě nejprve bylo předvedeno a trénováno bez stresu, opakovaně. Až časem byl přidán nějaký faktor presu nebo rozptylování. Příklad - měření tepu - při počítání Vám v modelovce J.D. něco povídal, vykřikoval do ucha čísla abyste se naučili se nerozptylovat okolím - výbuchy, střelba, rušení od aut, sténání dalších zraněných a pod... čili smysl to mělo... Rozhodně to třeba pak má smysl zopakovat při vlastním tréninku... A jak psal kolega - tresty byly spíše symbolické, motivační - rozhodně ne nějaká mega zelená buzerace, to v žádném případě. Ale nějaké, byly :P.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Argonaut »

Mám za sebou jak intro u Martina Š., tak pár kurzů Hard Tasku a nějaké přípravy u Jakuba D.

Obecně je to hodně o filozofii, kterou má třeba HardTask komplexní, ví co a proč dělají a je na každém soudruhovi, jak to přenese do praxe.

Osobně bych doporučil každému novopočenému majiteli ZP na nějaký kurz jít. Nemusí pak objevovat slepé uličky a pod dohledem lze odstranit spoustu návyků v počátku.

Od Grinche je úvodní školení super, vysvětlení MRAD vs. MOA, základní výpočty, hodně to pomůže při přemýšlení, co a proč koupit.
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

Dnešní menu: Hard Task
www.hardtask.cz

Hard Task je pokud vím v principu vlastněn teď Zdeňkem Charvátem, který je současně i instruktorem. Budu psát hlavně o něm a dalších z instruktorech, které znám: Frodo, King, Miloš a Boris - to jsou jsou lidi, které jsem viděl v akci. A musím říct, že HT řadí do podobné skupiny škol jako Aegis - to znamená je to špička v oboru.

HT má vlastní střelnici Oleško (až 300m), což mu dává neskutečné možnosti. HT má ve svém portfoliu pistoli, pušku, odstřelovačku, brokovnici, teleskop, obranu-boj holýma rukama a najdete tam i kurzy slanění z vrtulníku, CQB, SUT, auto, přežití a pod. Z pohledu počtu a druhů kurzu asi to nejširší a nejlepší co můžete u nás najít. A každý rok přibývají další...Na některé kurzy má HT externisty, a i ti, (které znám i odjinud) jsou super. HT učí systém, který se prolíná mezi jednotlivými zbraněmi: puška/pistole/brokovnice; je to systém jakoby podobný tomu co můžete najít u Aegisu, ale má svoje specifika. Jsou v něčem prostě trošku jiní. Jiný je hlavně v tom, že na kurzech uvidíte velmi často lidi oblečené v FullGearu: helma, stehenní pouzdra a tak... Kdy jakoby celý HT tak trošku tíhne spíše k výuce těch armádních technik; ale i když jste civil a army vybavení nemáte, tak vás to na jejich kurzech nijak neomezuje. Rozhodně, jestliže vás zajímají armádní postupy, je HT vhodnější než třeba Aegis. Jestliže naopak chcete úplně normální civilní postupy, nejste nijak diskriminováni. Na druhou stranu, jestliže si chcete co nejvíce odnést, jste otevřeni novým věcem a myšlenkám, navštivte HT a pak si z jejich systému odneste to, co bude fungovat vám, co bude pro vás přínosem. Jenom hlupák odsoudí nějaký systém jenom proto, že tam buď nikdo nechodí v helmě nebo naopak ji mají úplně všichni. Ale tím přijdete o spoustu cenných informací, které byste se mohli dozvědět...

HT také založil klub Hard Task Rangers. Je to střelecký klub, který pořádá tréninky. Tréninky vede Miloš, občas Frodo, někdy Boris a je to vlastně jako v obdoba tréninku u Aegisu, kdy se méně mluví, méně se vykládají nové věci a hlavně se střílí. Zavedly třeba tréninky i polodenní což je super, že jste tam buď jen ráno nebo večer/odpoledne a přitom vystřílíte pořád těch 200-250 ran; což mi připadá super jako dobrý poměr počet vystřelených ran/čas.

Taková drobná piha na kráse HT/HTR jsou většinou pozdní začátky. Skoro jsem v podstatě nezažil, že by se začalo v čas vždycky se na někoho čeká, což je docela škoda. Protože normální člověk tam jede aby využil veškerý čas který byl pro kurz alokován. Nechcete nečekat na někoho, komu se nepovedlo včas vyhrabat z postele... Jinak HT je super i v tom, že na té střelnici je zázemí kdy HT většinou nabízí možnost tam přespat pokud je kurz vícedenní. Je tam tekoucí voda, je tam sprcha je tam teplá voda, kuchyňka kde si můžete něco třeba uklohnit večer před spaním. V tomto je jejich střelnice prostě unikátní oproti všem ostatním kde většinou zázemí moc není a nebo je obtížné dostupné.

Zdeněk je super pohodář, Frodo je svůj, ale kliďas, Miloš také, ale občas se M. tváří, že Vás chce sníst za živa... Boris si nenechá sáhnout na ten jeho rozpadající se bazarový BMW, ale jinak je to komik... :-). U Kinga jsou vidět hluboké znalosti, škoda že se o některé věci nezajímal nad rámec zařazení, pak by byl bůh... takhle je jen polobůh ve svém oboru.. :-)

Jak bych zakončil tento díl? Asi zase jednoduchým shrnutím faktu: mají v portfoliu všechno na co si jen vzpomenete, jsou to profíci ve svém oboru. Celý HT je zaměřený mírně na armádní taktiku. Takže pokud hledáte něco takového, běžte tam, neprohloupíte. Jsou špička kterou můžete v Čechách absolvovat.

Příště zabrousíme do historie... ne, nebojte se, nebudeme probírat C.K. jezdectvo, stacit bude... Libovický...
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Nightmare »

U Martina Š. jsem byl a některé jeho rady jsou velmi osobité. Ale zas člověk vyzkouší a vybere si. Pravdou je, že dva dny jsou málo. A střílet umí, takže praktik :-). Akorát já nebyl na intru, ale na pokročilém. I tak se opakovalo cvakání, nastřelování atd. první den, druhý pak byl akční. Za mě super, dost jsme si zablbli :-)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od Nicotinick »

Kdo je u HT Frodo vím, kdo je ale King ? :shock:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od alpi76 »

King je Král. :)

U HT jsem už byl na 5 kurzech (v neděli jedu na 6.) a jsem zcela spokojen. Nejvíc mi sedí Miloš, ale i ostatní instruktoři jsou dobří.

A členové HT Rangers mají také různé slevy...
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

King je nejen Král (jak již zmínil přepřispěvatel) :-), ale ve svém oboru opravdu král; dělá hlavně taktiku, rozhodně ho nehledejte na pistoli 1 :-).Je fakt výbornej a klame tělem.
RiP
Příspěvky: 19
Registrován: 30.01.2013 14:52
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od RiP »

Dnešní téma je takové malé historické okénko...
detaily hledejte na: obranna-strelba.cz
a současnost na: prodej-zbrani.cz (doufám, že za to nebude ban, kdyžtak nechť prosím admin smázne)
Pokud vim, tak Radek Libovický je teď už několik let neaktivní a určitě posledních pět let jsem od něj neviděl vypsaný žádný kurz. Ale jeho kurzy byly fajn, tak kdyby se třeba vrátil do "aktivní služby" :-) ... Nyni pokud vim se hlavně stará o prodejnu zbrani a příslušenstvi, ale kdo vi...
Jeho mateřskou Střelnicí byla nebo je Slaný.
Já jsem u Radka kdysi začínal a jestli byl někdy nějaký instruktor mega-ultra přátelský a mega pohodový, tak to byl právě Radek. Radek se v podstatě usmívá od okamžiku co se s ním uvidíte nebo co se ráno sejdete a to mu vydrží až do ukončení celého kurzu. Kurzy u něj musíte brát trošku s nadhledem. Pistoli má hodně na izraelský způsob, ale modifikovaný tak, aby odpovídal českým reáliím a modifikovaný pro moderní pojetí střelby. Kurzy pušky nejsou špatné, má tam také spoustu dobrých věcí, ale některé drobnosti jsou takové jakoby nedotažené ... Takže to není tak úplně dokonalý a provázaný systém, jak znáte z Aegisu nebo od HT, nicméně rozhodně to tehdy stálo za to absolvovat. K tomu míval Radek takové ty kurzy typu boj nožem, obrana proti noži, teleskop, obrana proti teleskopu, obrana proti zbrani/zbraně případně něco jako obrana domova ve smyslu jak vstupovat do místnosti jak se bránit, abyste ubránil rodinu, auto a pod. Rozhodne ani jeden z jeho kurzů by se ani dnes v dravé konkurenci neztratil... Jeho kurzy učily pěkné postupy co dělat-nedělat, když nějakého Bad Guye a potkáte u sebe doma, a tak (včetně nácviku krizové komunikace)... Byly zaměřeny čistě civilně a nepočítalo se tam s nějakými armádními vstupy do místnosti typu vláček čtyř lidí, etc. Všechny tyhle kurzy byly podle mě výborně koncipované, byla tam spousta věcí k přemýšlení, spousta nápadů.
Radek to vedl neskutečně profesionálně - a přesto pořád v takové hodně přátelské atmosféře. Kdybych někdy měl člena rodiny, který jenom uvažuje o střelbě, tak bych ho poslal na Radkovi kurzy Radek byl v tomhle úplně špičkový, ale zároveň se nebál se taky prostě na člověka pořádně zadupat když nebyla bezpečnost OK. To pak člověk najednou měl v každé ruce jednu pneumatiku a už obíhal střelnici, případně se s pneumatikami hrabal do obrovského svahu, aby si zapamatoval co dělat má a co dělat nemá :-). Stejně tak Radek třeba zkoušel Vaše možnosti, nutil vás střílet a do toho vás různě pošťuchoval nebo v vás stresoval pořváváním pokynů přímo do ucha... A když viděl, že jste OK, tak na závěr vás nechal střílet jednoruč na zemi a na druhé ruce mám ještě stál - aby a nám ukázal že ta ruka je fakt zraněná a pak si s ní fakt nebudete pomáhat. A přesto to dělal opatrně a s rozumem. Takže Radku díky za ty tvoje kurzy a byl bych rád kdyby ses ještě někdy vrátil (Ještě mi pořád dlužíš tu broknu, cos sliboval vypsat a nikdys nevypsal... :twisted: ).
Závěr: jestli to Radek někdy ještě rozjede, tak neváhejte a hlaste se k němu ...

Následovat bude opět něco oddychovějšího, pomalejšího, tak zklidníme dýchání, ovládneme třes rukou a... a až se cíl objeví uprostřed optiky, přesně ve středu kříže, tak na těch 375 metrech opatrně, ale opravdu opatrně stiskneme spoušť...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Kurzy taktické střelby

Příspěvek od jameson363 »

Uprimne nevim, jak moc se nektere veci zmenili po prichodu novych lidi, ja jsem u HardTask absolvoval nektery kurzy cca 2-3 roky zpet a mozna ses jen prerekl nebo nevidis rozdil, ale osobne bych rekl, ze ty jejich veci jsou spis policejni nez vojensky. Mozna jsi myslel, ze jsou min civilni, nez Aegis, to jo, ale vojensky bych nerekl. Jsou sakra hodne ovlivneny praci u policie, delani kontraktora, ale i sportovni strelbou.

Pokud chces opravdu vojensky pristup, tak to bych spis rekl, ze ma NTCS.
Odpovědět