Sebeobrana

...aneb "practice make perfect".
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Sebeobrana

Příspěvek od Terminated Account »

Máte někdo tip na dobrý kurz praktické sebeobrany v Brně? Jde mi o přesně časově ohraničený kurz s jasnou náplní. Krav maga, musado atp.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Sebeobrana

Příspěvek od biskup »

Slušný oddíl:

http://kravmagakapap-brno.cz/trainings
(zfunkčněna URL, Karlos)

v začátečnících naučí "základy"(časově ohraničeno cca 2 měsíce), pak můžeš chodit na pokročilé a cvičit a cvičit a cvičit a ...

Jestli budeš a jak hodně umět, žáleží už jenom na čase co tomu budeš věnovat.


edit: 2 měsíce.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Pepe »

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit Streetsurvival
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Sebeobrana

Příspěvek od BiSon »

Už přes týden přemýšlím, co odepsat.
Vím v Brně o kvalitním člověkovi, má kontakt na dobré (zahraniční) trenéry sebeobrany. Jenomže netuším, jestli kromě kickboxu sebeobranu i učí.
http://www.arenakickboxbrno.cz/fighters ... s-wolf-mgr
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Reccol »

Wolf trénuje sebeobranu tady http://fightclub.cz/rbsd/
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Stenny »

Wolfa můžu doporučit, viděl jsem ho učit a myslím si, že rozhodně ví, o čem mluví.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Reiser »

Z toho co jsem v Brně zkoušel stála většina za nic. Záleží co chceš. Dřív jsem chodil na thaibox sem http://www.muaythaibrno.cz/ ale nevim jak to tam vypadá teď začalo tam chodit moc lidí a hodně mladí kluci. Takže budeš vymlácenej ale technicky se asi moc nezlepšíš. Ale cvičí tam i lidi opravdu na špičkové úrovni jen jako začátečník se prostě ztratíš v počtu. Streetsurvival.cz je taky dobrej. Kluci co tam učí mají opravdu reálný zkušenosti z práce u PČR. Dělá se tam krav-maga a grappling. Zase ti moc nejsem schopnej říct jak to tam vypadá teď. Chodil jsem tam ještě když to bývalo u policajtů na Miladě H. Co je ale dobrý že dělali i různý tématický tréninky v šalině apod. Přesto že osobně krav-magu moc neuznávám tak tady se opravdu naučíš věci co bys na ulici využil. Já jsem nakonec skončil u systemy. V Brně systemu oficiálně cvičí asi jen Sýkora ale bohužel asi tak na úrovni té krav-magy. Tréninky na který chodím já nejsou pro veřejnost. Kdybys o to měl zájem musel bych se zeptat protože o tom nerozhoduju já. Kdyžtak pošli PM.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Sebeobrana

Příspěvek od kregan »

Co by jste doporučili v Praze?
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: Sebeobrana

Příspěvek od MFvAGS »

Ja chodim sem - www.cqb-academy.cz a jsem s tim hodne spokojeny, vyzkousel jsem tech stylu opravdu hodne, musado, krav maga... ze sportovnich mma, a s timhle si nejvic verim.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Sebeobrana

Příspěvek od kregan »

Vypadá to dobře, ale 1200 měsíčně je dost velká suma.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Sebeobrana

Příspěvek od BiSon »

Tyjo, Praha je plná všeho možného...
Jestli ti nevyhovuje nějaký klasický styl (např. Box :-)) tak z toho co vím:

http://www.d-s-t-i.com/Index.cshtml
- myslím, že navazuje na Martina Cibulku (ke kterému jsem dlouho chodil a s klidným svědomím bych ho doporučil)
- přiznám, že jméno trenéra mi povědomé není. Ovsem všechny jsem podle jmen neznal

http://www.ivoschovanec.cz/
- potkal jsem ho ještě když cvičil a trénoval s Martinem (viz výše)
- netvrdím, že je nejlepší na světě, ale rozhodně umí

Potkal jsem se s Petrem Vondráčkem (ten z K1, ne moderátor), myslím taky někde učí. Ovsem daleko zajímavější tip je jeho tehdejší trenér. Jméno dohromady fakt nedám. Učil thaibox a byl fakt dobrej.


Moje rada zní - neorientuj se na styl, ale na lidi. Můžeš s vybrat libovolný supermilitary styl, ale když to bude učit trenér, který sám není špičkový bojovník (a nebo je, ale neumí učit), tak je to stejně jenom mrhání časem. A certifikáty jěště nikdy z nikoho bijce neudělaly.
Osobně bych bral kombinaci box+zápas. O tom, co trenér umí se dá přesvědčit lehce; tihle většinou ví co dělají a mají to ověřené. Mnohdy i v praxi ;-)
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Jihlavak »

S dovolením oživím tohle vlákno a zeptám se vespolek, jestli máte někdo nějakou zkušenost s KravMaga-Kapap?
Podle stránek to vypadá dost rozporuplně. Podotýkám, že se tomu nehodlám věnovat nijak zvlášť, spíš abych furt jen nemakal kolem baráku, ale zase 2,5litru za 1/2 roku není málo - tak se radši ptám...

edit: doplním odkaz....
http://www.kravmaga-kapap.cz/
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Krevel »

tak zaprvé, 2500kč za půl roku je naprosto směšná částka za lekce sebeobrany a je to míň než lidi dávají za fitness apod... to jen tak na okraj, protože mě lidi už vytáčí s tím, jak si myslí, že když člověk předává své vědomosti a zkušenosti z let tréninku a učení, tak by to mělo být nejlépe zadarmo...
ale teď ke kravmaga-kapap, narovinu říkám, že jsem cvičenec jiné organizace krav maga, jaké sdělovat nebudu, abych tu nedělal reklamu, ale v porovnání s organizací kapap musím říci, že je na mnohem lepší úrovni, měl jsem možnost se zúčastnit 3 seminářů u kapap a žádný mě moc nepřesvědčil, někteří instruktoři, se kterými jsem se setkal, byli dost rychlokvašky a sami říkali, že jsou to původně karatisté, judisté apod. (samozřejmě vás přesvědčují jak je krav maga lepší a jak jim vyhovuje atd.),bohužel je to znát na jejich technikách, samozřejmě někteří jsou na dobré úrovni a někteří na horší, bohužel jsem naposledy narazil na instruktora, který nebyl schopen nic naučit a technikám nerozuměl, takže jsem s touto organizací nadobro skončil
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Sebeobrana

Příspěvek od kregan »

Mě teda 2500Kč za půl roku přijde hodně. Komerce do bojových umění (ne sportů) nepatří. Nejlepší učitelé bývají ti, co to dělaj z přesvědčení a ne pro prachy. Jejich přístup je úplně někde jinde. Docela se mi koncept Krav Magy líbí, bohužel je to v ČR komerce nejtěžšího kalibru, což původní myšlenku zabíjí.
Zkoušel sem lekce jak komerční tak i u instruktora, kterej je dělal jen za nájem tělocvičny. Ty druhý mi daly několikanásobně víc.
john.hawk
Příspěvky: 22
Registrován: 06.06.2012 9:34

Re: Sebeobrana

Příspěvek od john.hawk »

Já za sebe určitě musím doporučit RBSD Olomouc, je to komplexní záležitost a frčej tam dost zvostra..jsou tam comfitové věci, je tam taktika a jsou tam pouliční vychytávky..
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Joezbrna »

kregan píše:Mě teda 2500Kč za půl roku přijde hodně. Komerce do bojových umění (ne sportů) nepatří. Nejlepší učitelé bývají ti, co to dělaj z přesvědčení a ne pro prachy. Jejich přístup je úplně někde jinde. Docela se mi koncept Krav Magy líbí, bohužel je to v ČR komerce nejtěžšího kalibru, což původní myšlenku zabíjí.
Zkoušel sem lekce jak komerční tak i u instruktora, kterej je dělal jen za nájem tělocvičny. Ty druhý mi daly několikanásobně víc.
Otázka je, jak dlouho bude ochoten to ten instruktor za nájem tělocvičny dělat.
Já jsem naučil hodně lidí (hlavně dětí, ale i dospělých) eskymácký obrat na kajaku, a nikdy jsem za to nic nevzal (vlastně jo, pár panáků).Po pár letech přišly jiné životní priority a nemám čas chodit na bazén. Kdyby mi zavolali, že potřebujou instruktora do komerčního kurzu a nabídli prachy, šel bych tam. O hodinu dřív bych tam učil zadarmo děti v oddíle a potom za prachy v komerčním kurzu. Jsem divnej? Chamtivej? Ale můj čas s rodinou a s mýma dětma je letos příliš drahý...
Pokud máš někoho učit třeba deset let soustavně, tak je pro to potřeba nějaká motivace, a prachy jsou taková relativní jistota (jasně, někdo investuje do zlata, někdo do olova, peníze jsou takový diskrétní prostředek směny). Prostě pokud po někom chceš, aby si na Tebe udělal dvakrát týdně dvě hodiny čas (plus třeba nějaký jeho další odborný růst), tak je trochu divný chtít to po něm zadarmo.
Nemusí to být komerce, ale zamysli se, odvděčil jsi se nějak svému osvícenému mistrovi, který Ti předával své umění a o nic pro sebe si neřekl? Nebo když Ti jeho hodiny přestaly vyhovovat (třeba jsi se přestěhoval), tak jsi prostě řekl nazdar a už se s ním neviděl? ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Sebeobrana

Příspěvek od kregan »

Byl jsem párkrát, než to trenér z časovejch důvodů zabalil :D
Nejsem proti zaplatit kvalitnímu instruktorovi jeho čas (a když je dobrej, tak si i připlatit). Jenže když se z bojovýho umění stane byznys většinou začne ztrácet na kvalitě při honbě za co největšim počtem zákazníků (čest vyjímkám).
Zažil sem to u větších škol karate a taekwonda, kde si trenér jen přišel odkroutit šichtu.
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Jihlavak »

john.hawk píše:Já za sebe určitě musím doporučit RBSD Olomouc, je to komplexní záležitost a frčej tam dost zvostra..jsou tam comfitové věci, je tam taktika a jsou tam pouliční vychytávky..
Se zmíněným RBSD mám menší zkušenost. Konkrétně v Havlíčkově Brodě/JIhlavě a musím souhlasit s Johnem. Standa Vaněk co to tam vedl, na mě udělal opravdu dojem :yes . Krátkou zkušenost ne proto, že by bylo něco špatně, ale přišly na mě horší časy, kdy se pos.alo co mohlo v práci i zdravotně, takže dávky co si tam kluci nakládají jsou mimo můj rozsah.
Ovšem zdravým jedincům rád doporučuju. Pokud jde o peníze, vzhledem ke kvalitě se platila naprosto směšně nízká částka, až mi to bylo blbý.

Kravmaga-kapap nechci zatím hodnotit, ale ještě pořád váhám, jestli uvalit 2500 předem. Zajícovi koukají z pytle zatím jen naleštěný uši :)
Balu
Příspěvky: 1
Registrován: 14.09.2014 10:00
Pohlaví: muž

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Balu »

Ještě něco ke kravmaga-kapap.
Já jsem letos třetím rokem jejich cvičence. Cena kterou platíš není plat instruktora, ale platí se z ní pronájem tělocvičen, cestovné instruktorů a režijní náklady na běh organizace. Instruktoři nejsou za trénink placeni!
Za tuhle cenu můžeš cvičit kolikrát týdně chceš v jakékoliv lokalitě, nic dalšího už neplatíš. Necvičí se jen boj beze zbraně, ale i nože, krátké tyče, teleskopické obušky a střelné zbraně.

Pro Jihlavák:
Teď máš příležitost si KM-K vyzkoušet. Do konce října probíhají nábory a do té doby se nic neplatí. Zkus to a udělej si vlastní názor. Myslím dokonce, že Jihlavu vede jeden z top instruktorů, který byl na jaře skoro měsíc na výcviku v Izraeli.

Pro Krevel:
Nechci tu vyvolávat žádné dohady o tom která organizace je lepší nebo horší, o tom ať se každý laskavě přesvědčí sám, ale trochu pochybuju o tom, cos psal o těch instruktorech. Všichni instruktoři mají mezinárodně platný certifikát a myslím, že minimální doba přípravy na něj byla nějaké tři roky s tím, že každý už před tím nějaký bojový sport dělal. A protože Krav-Maga je vlastně směsice bojových sportů, tak záleží na každém, co si pro sebe vybere.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Sebeobrana

Příspěvek od Bill Masen »

Jihlavak píše:...Kravmaga-kapap nechci zatím hodnotit...
už hodnotit můžeš? Zajímalo by mě to porovnání s RBSD
Odpovědět