Dálkový kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin 2016

...aneb "practice make perfect".
Odpovědět
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Dálkový kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin 2016

Příspěvek od Ivana »

Ahojte,
pro loňský úspěch zařazuji i letos dálkový kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin.
Dostanete potřebné informace, abyste se naučili poznávat jedlé rostliny, zejména ty nejhojnější. Každý druhý týden dostanete lekci a podle ní budete hledat a učit se poznávat právě rostoucí rostliny. Budete studovat vše potřebné, abyste je našli, poznali a podle přiložených receptů si něco dobrého (anebo něco survival) uvařili.
Přihlášky a další podrobnosti na mojí stránce.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Dálkový kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin 2016

Příspěvek od majsner »

Nějaké recenze loňských účastníků? Ve vlákně o minulém ročníku je prd.

Pokud by ze to dalo přizpůsobit pro "naše" zaměření, jako byl ten loňský, tak bych měl zájem. Vařím výhradně ve stylu "ultimate tactical bushcraft survival" :rock , takže např. špek na cibuli, cibule na špeku, fazole na cibuli a špeku a jiné různorodé kombinace, ale špek, fazole a většinou ani cibule v lese nerostou, takže umět rozeznat kytky, co se dají udělat na špeku, od jiných kekelů, bych docela rád. :mrgreen: :P
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Dálkový kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin 2016

Příspěvek od Ivana »

Každá lekce má část obecnou a seznam aktuálních rostlin. Na konci jsou pak recepty na vaření, ale nejsou výhradně survival, je tam řada civilních receptů. Jinak kytky budou nejspíš survival všechny.....
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Dálkový kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin 2016

Příspěvek od krvfx »

Kurzu jsem se velmi pasivně zúčastnil. Rozhodně doporučuji, bylo to zajímavé. Pro mě byl nejzajímavější fakt, že z rostlin se člověk moc nenají. Recept jsem nevyzkoušel žádný, ale mám určitě pár kandidátů na test.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Dálkový kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin 2016

Příspěvek od Ivana »

Jinak "survival" obsah bude stejný jako na loňském kurzu, něco budu ještě přidávat.
S fazolema se dá upravit téměř všechno z probíraných druhů (až na řídké výjimky). Je pravda, že většina zeleně vysokou kalorickou hodnotu nemá, stejně jako salát a špenát. Nicméně dají se najít i kalorické bomby, jsou to většinou plody (a v kurzu byly i takovéto druhy). Právě výživné hodnoty včetně kalorií a joulů budu letos přidávat. Plně se uživit z toho, co si člověk nasbírá v přírodě je docela fuška, doporučuju prostudovat třeba zajímavý projekt Ferguse foragera (v angličtině).
Odpovědět