Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

...aneb "practice make perfect".
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Maximus »

Samozřejmě ze kalorie jsou zásadní a moc bych rad videl vegana jako zimního survivalistu jen co dá sběr v naši reálné krajině. Obdivuji tvé znalosti naši flóry i entuziazmus, kterým si uchopila problematiku přežití z hlediska využití naši květeny.

Nicméně tvrdím, ze získat potřebné kJ jen z rostlin v našem klimatickém pasu je v zimě krajně problematické. Důležitý doplněk k živočišné potravě určite ano. Osobně bych hypovitaminozy nepodcenoval. Osobně sazim pro případ zimního survivalu víc na lov, ale vitamin C proste musim z rostlin.

V létě a na podzim si dominanci rostlinné potravy z hlediska kalorickeho příjmu dokazi představit mnohem snáz a orobinec či tompinambur na kari mi i docela chutnal.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Ivana »

Já se domnívám, že jsem schopna naučit člověka, aby si v zimě nasbíral kalorie z rostlinné potravy. Za jeden den, a na jeden den, nikdy jsem netvrdila, že se to dá provozovat přes celou zimu, protože nedá.

A prosím nepiš mi sem obecné věci, ale jen konkrétní, já tady chci svoje kurzy testovat, o těch obecných můžem pokecat jinde. Anebo osobně jindy.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Survival kurz - nasbírej si svou denní spotřebu kalorií

Příspěvek od Maximus »

To ovsem nezpochybňuji a určitě si dám casem i s dětmi u Tebe "opáčko" :yes
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět