Zdraví a ochrana života

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od MRAK »

Sehr píše:Zajima mne tvuj nazor jak to delaji v chudych zemich,kde nemaji pojistovny a leky stoji jako jejich rocny plat. Oni se spolehaji na lecitele,bylinkare a vseumeli..
Můj názor je stejný jako tvůj ..... spoléhají na bylinkáře, mastičkáře šamany .


Kde to vidíš tady?

Starý rengen by se dal také pořídit za babku z nějaké nemocnice, která přechází na počítač. Nebudeme ho používat, jen udržovat pro strýčka příhodu. Pár sterilizátorů, trocha chirurgického železa, zdravotnický materiál. Pokud budeme mít v komunitě lékárníka, tak může mít v obci sklad. Když bude docházet expirace, tak léky odveze do města a tam je prodá, přiveze čerstvé. A po večerech si bude hrát s křivulemi a destilovat tinktury z bylinek, pěstovat penicilín a další léky.

uff


ale jak psal Colek (a má pravdu) každý může snít :beer
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Fabulous »

V chudych zemich jsou i leky vyrazne levnejsi. Pouzivaji generika atd. To jenom nas "bohace" farmaceuticke firmy nechutne oskubavaji...
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Sehr »

Ja jsem zas cetl,ze ve vode je antikoncepce.:)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Karlos »

Nedávno psali že voda z vodovodu obsahuje Ibuprofen... tak si říkám jestli Vodovody a kanalizace nezačaly fušovat do lékárnictví (předmět podnikání: distribuce léčiv, program: léky až do vašeho domu) :mrgreen:

Jinak co se tech zubaru tyce tak jich je docela nedostatek a hlavne se zvysuje jejich prumerny vek tedy casem to bude asi dost spatne... pochybuji ze by jsi v dnesni dobe sehnal zubare ktery bude nekam dojizdet a ordinovat za vajicka a jine naturalie. Protoze i pres neustale skuhrani nekterych jsou to lide s platem nekolikrat prekracujici prumer (ale nevim jak u tech co nemaji vlastni ambulanci, zadneho neznam) takze by to opravdu musel byt PA nadsenec aby do neceho takoveho sel, oni si proste vydelaji a za penize si koupi to co potrebuji...
mortinto
Příspěvky: 242
Registrován: 17.02.2012 20:47
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od mortinto »

Seženu šikovnou zubařku třeba z Uzbekistánu, z rodiště legendárního Aviceny (Abu Alí ibm Sína al Buchárí, tedy Avicena byl uzbek z Buchary).. Bude mít několikaletou praxi na klinice v Taškentu, manžela lékaře.. Vystudovali oba v ruštině na jedné z nejprestižnějších škol bývalého Sovětského svazu, české doktory si strčí do kapsičky u vesty.. Takže čeština pro ně nebude problém.. Vezmeme si je oba do parády, naučíme je perfektní češtinu, aby složili zkoušky na ministerstvu zdravotnictví, seženeme jim praxi na stomatologické klinice a v nemocnici a dáme jim baráček se zahrádkou a ordinací.. Do dvou let budou moci pracovat i oficiálně.. Oba vzdělaní, inteligentní, skromní a pracovití.. Práce na zahrádce je bude bavit, uzbeci jsou všichni zahrádkáři.. Znám je, jedna z mých bývalých manželek je Uzbečka, neuroložka z Taškentu. Umí i akupunkturu a můj obvoďák z ní měl komplex méněcennosti..

Kde je vůle, tam je i cesta..
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Maximus »

Některé představy jsou tu víc než "optimistické" ;).
Sehnat pár lékařů do komunity není až takový problém, ale je důležité si uvědomit, že současný lékař má praxi získanou za určitých podmínek - fungující nemocnice, dostatek farmak, přístrojového vybavení, etc. . Bez tohoto zázemí se třeba z chirurgie stane docela "řezničina" a například internista se dostane možná na úroveň lepšího bylinkáře.

Současné zdravotnictví, jak jej známe dnes, by v PA době zcela jistě skončilo - "standart doktorky Quinnové" by byl ještě docela luxus.

V takovéto situaci může být daleko cennější pro komunitu šikovná zdravotní sestra/bratr či zkušený bylinkář než uznávaný neurochirurg nebo alergolog.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Josef »

Doktoři budou, ale ta farmaka se kterými jsou zvyklí léčit ne a na bylinky se budou přeorientovávat jen velmi obtížně, alespoň ti, kteří je doposud odmítají. Farmaka a jejich nedostupnost budou ten základní problém zvyšující úmrtnost. Vyrábí a distribuuje je na světě jen několik monopolů. A monopoly (jakékoliv) a jejich propletené distribuční řetězce (do kterých prakticky nikdo nevidí) budou tím prvním, co se v případě kolapsu nebo hlubší finanční krize bez peněz rychle "zadře". Většina farmaceutických technologií je navíc tak náročná, že se to doma na sporáku s několika křivulemi prostě zvládnout nedá. Doba dřevěných bedýnek, mosazného mikroskopu a několika kousků laboratorního skla z dob Luise Pasteura je už dávno pryč.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Karlos »

Mortinto: utopie, vis jak by to dopadlo (pokud by teda ten doktor jak uz jsem psal nebyl taky PA nadsenec)? Proste tak ze by ti po nejake dobe - az by zjistil sve moznosti - z te tve PA vesnicky a pididomku utekl do luxusnejsiho RD v nekterem ze satelitu Prahy ve ketre by si otevrel vlastni ordinaci (na tu mu totiz kazdy rad pujci)...

Jinak to co nakousl Maximus je velka pravda, lekari bez leku budou jak ochranka PA vesnice bez zbrani... Musite si uvedomit ze lekar provede vysetreni a naordinuje leky, drtivou vetsinu ostatni prace (cisteni, obvazy, prolezeniny, odbery, aplikace a ja nevim co vsechno delaji sestry, ty v tom pak maji manualni praxi). Kdyz uvazim ze v PA nebude mit doktor moznost nechat si udelat RTG snimek natoz CT, jakekoliv laboratorni vysetreni atd. a bude moci jen "od oka" aplikovat leky ktere zbyly... tak rozdil mezi nim a zkusenou (to je dulezite) sestrou nebudou az tak velke. Je bezne ze jeste nezkuseny doktor se na oddeleni uci od sester, je totiz na oddeleni povetsinou sam, prave jen s temi sestrami.

Zalezi samozřejmě z jakeho oddělení (odbornosti) by pocházel onen lékař a z jakého ona zkusena sestra...

Jiste specifikum tvori prave ti chirurgove, ty sestra byt sebezkusenejsi podle me nahradit nedokaze protoze zde jsou nositelem one manualni zrucnosti prave doktori. Nemluvim o nejakem zasiti trzne rany ale treba vyndat slepak... i kdyz dle typu PA se mozna stejne tyto dnes bezne operace presunou do scifi...

Dále třeba sestra nedokaze vysetrit poslechem (fonendoskopem) protoze to nedela, coz je jedno z vysetreni ktere bude dostupne i v tvrde PA...

Ono si clovek stejne nebude moci vybirat, doktoru je malo uz dnes a v PA budete radi kdyz se k vam dostane alespon ta zkusena sestra, pravdepodobne (opet zalezi na typu PA) si budete muset pomoci sami resp. vasi blizci...
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Annele »

Pokud je lekar schopny clovek, nikoli fachidiot, potom se se dokaze postapo medicinu naucit.
Vhodni by byli lekari, kteri se zucastnili misi v rozvojovych zemich, ti uz jsou zvykli na leceni v provizornich podminkach.
Žižka
Příspěvky: 1
Registrován: 14.03.2016 15:58
Pohlaví: muž

Re: Zdraví a ochrana života

Příspěvek od Žižka »

Fjord píše:nj, mě současní zubaři s*rou-to co dělají, není vůbec o pomoci, ale spíš naopak. Plomby obsahující amalgám nám otravují tělo a jsou z nás pomalu ale jistě tupouni a samotný styl vrtání je velice invazivní - dělají díry 3x tak velké, než by musely být. Rozpadly se mi díky tomu ted´ 2 zuby a chtějí po mě 5 tisíc - jako kde jsme :punch Rozvrtali mi půl pusy a ted to mám zacálovat za ně? :evil:
Přešně Fjorde.
Lidi dosud nechápou,jak je medicina NEBEZPEČNÁ.Např.ten samrtelně jedovatej amalgam-ZAKÁZANEJ V 19.století-nám DODNES CPOU-A TO NA ROZKAZ HITLERA!!!
K zubařům fašounům už nechodím ROKY! Řeším to megadávkama C a luštěninama proti odvápnění + pasivní příjem Energie,fotonové či jakkoli ji chceš nazvat...
Vysoce inteligentní Energie,Ti uzdraví i rakovinu a to i když ani ještě nevíš,že ji máš :)
Mě a moje známé,takhle uzdravila ze všech-ne-mocí.Mě osobně mj.z těžké osteoporozy i hlubokých depresí...
Takže lékaři DĚKUJEME-ODEJDĚTE.
Odpovědět