PA komunita v zahraničí

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Melee »

Zdravím všechny.

Pečlivě pročítám tuto sekci fóra a rád bych sem nadnesl jedno téma k diskusi - proč neudělat českou PA komunitu v zahraničí, resp. více na jihu? Teď nemám na mysli obec, ale klasický spolek několika lidí či rodin na jednom místě.

Dříve než mě roznesete jaká je to blbost, rád bych zde vypíchl pár věcí, které by mohly působit pozitivně:

- pobyt v zahraničí by více semkl českou komunitu, jelikož by věděli, že mají jen sebe navzájem
- mírnější podnebí, delší léto, více slunečních dní = mnohem méně energie na topení a výrazná eliminace problémů se zimou a sněhem
- mírnější podnebí, delší léto, více slunečních dní = pozitivní dopad na pěstování zemědělských plodin (více úrody, více sklizní)
- více slunce = mnohem větší účinnost fotovoltaiky
- přítomnost moře = možnost rybolovu a jiných potvor
- různé jiné výhody dle polohy dané lokality

Rád bych to probral především z toho důvodu, že (skoro) všichni preppeři a survivalisté které znám, by v případě VP táhli na jih. Právě především kvůli teplu a snednější obživě. Proto se nabízí otázka, proč tam nejít rovnou a neudělat si tam zázemí hned.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Fjord »

Myslím si, že na jihu se to bude mlet nejvíc - proto bych tam moc nesměřovala. To už pokud bych opravdu musela někam jet, tak spíš opačným směrem. Nebo možná i Jižní Amerika-ale tam to zase obsadí amíci, takže ono moc na výběr nebude.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Sehr »

Kdyz se nekam schovat,tak na jeden z tisicu neobydlenych ostrovu treba v Tichem oceanu.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od marish »

Pár výhod ten jih má, ale také pár nevýhod.
Odejít nyní, za relativního klidu do zahraničí s sebou nese jistá rizika, která někteří lidé nebudou ochotni akceptovat (ztráta zázemí, velké rodiny, malé děti, větší děti, neznalost jazyků, povaha s malým smyslem pro dobrodružství a risk...). Skupina se tím připraví o mnoho užitečných členů.

Jaký jih připadá v úvahu? Jih evropy. Dnes nejmíň stabilní část kontinentu. Země s malým smyslem pro ekonomickou a politickou odpovědnost, země nejblíže africké emigraci...

Vybudování funkční a plnohodnotné komunity vidím jako ještě náročnější než u nás. A výsledek může být stejně málo platný.
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Melee »

Ano, jihem jsem myslel především jih Evropy - hlavně Řecko či Itálii.

Asi si myslíte že jsem magor, ale v Řecku je, a ještě bude, naprosto ideální čas na koupi nemovitosti. Víte jak tam díky tomu bordelu co tam nyní panuje spadly ceny nemovitostí? A to nemluvím o pozemcích či domech na menších ostrovech, kde byly ceny už předtím nízké, jelikož tam není práce.

Další věc, která je také velmi zajímavá, jsou například opevněné statky v Apulii. V tom regionu je hustota zalidnění opravdu řídká (na poměry Itálie) a ty statky jsou dokonalé. Jsou to velké zemědělské usedlosti obehnané vysokými zdmi s malými ochozy (někde i věžičkami), které si dříve lidé stavěli kvůli obraně proti pirátům. Proto od moře nejsou vidět, ale jsou poblíž. Mnohé z nich se rekonstruovali a slouží turistům jako hotely, ale jiné jsou na prodej.

Jinak máte pravdu, migrace z Afriky na sever je velmi reálná, ale tito ldé budou mít jiný cíl cesty něž hledat nějakou zakopanou prdel na venkově či na menším ostrově. Z prchajících Tunisanů taky nikdo nebyl šťastný že je na Lampedouse, ale frčeli vlakama směr Miláno a následně Francie.

Celá tato alternativa nemá problém v dorozumění s místními (popř. ve vztahu s nimi) či logistice, ale především ve faktu, že by tam člověk musel být 100% soběstačný, jelikož tam práci na 99% nesežene. To je jediný, ale o to větší problém, který v tom vidím.

Jinak jak jste zmínili ten zapadlý ostrov v Tichém oceánu, tak jsem si vzpomněl na Pitcairnovy ostrovy, kde od roku 1790 žijou vzbouřenci z lodi Bounty :)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od JimmyJazz »

Pokud bych na to mel penize, tak proc ne. Nicmene to uz bych se snazil vytvorit komunitu nekde pobliz rovniku v zemi, ktera ma monzuny.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od optim »

Trochu jsem to zjisťoval a situace se doslova každým dnem zhoršuje.

Např. perspektivní země začínají zvyšovat laťku pro splnění podmínek (stupeň jazykové znalosti, věk, odbornost) pro získání různých typů zelených karet.

Pokud by někdo chtěl a uměl vybudovat nějakou komunitu, tak rozhodně to bude mnohem snadnější a proveditelnější v naší zemi.

To ale neznamená, že na mnohých místech v zahraničí už nějaké krajanské spolky či komunity nefungují. ;)
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Kedr »

Velkou vadu vidím v exotickém cizáctví v rámci toho, do jaké pozice bychom se v zahraničí dostali. V takovém případě, by bez vyjímky každý - i dobře vybavení lidé, kteří by za standartních okolností pohrdali lidmi, kteří jsou byt vlastní stejné národnosti ale nepřipraveni, by spolupracovali v případě jakýchkoliv postupů proti tvé komunitě. Nemáš a nikdy mít nebudeš přehled o okolí, zdrojích pitné vody tak jako u nás, taky by jsi mohl hodně rychle narazit na zakořeněný patriotismus, který se v našich krajích jenom tak nevidí - ne každý evropský národ vnímá svou integritu pod vlastní stát tak negativně jako Češi a jsou na své uzemí patřičně žárlivý - viz. jinak zcela ideální severské země... A to vůbec neberu v potaz již zmíněné administrativní problémy s tím spojené.
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Melee »

optim píše:
To ale neznamená, že na mnohých místech v zahraničí už nějaké krajanské spolky či komunity nefungují. ;)
To máš recht - kamarád co žije v Řecku, tak mi zrovna nedávno psal, že z poloviny řeckých důchodců se pomalu stávají survivalisté, aniž by teda o to stáli :)
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Melee »

Kedr píše:Velkou vadu vidím v exotickém cizáctví v rámci toho, do jaké pozice bychom se v zahraničí dostali. V takovém případě, by bez vyjímky každý - i dobře vybavení lidé, kteří by za standartních okolností pohrdali lidmi, kteří jsou byt vlastní stejné národnosti ale nepřipraveni, by spolupracovali v případě jakýchkoliv postupů proti tvé komunitě. Nemáš a nikdy mít nebudeš přehled o okolí, zdrojích pitné vody tak jako u nás, taky by jsi mohl hodně rychle narazit na zakořeněný patriotismus, který se v našich krajích jenom tak nevidí - ne každý evropský národ vnímá svou integritu pod vlastní stát tak negativně jako Češi a jsou na své uzemí patřičně žárlivý - viz. jinak zcela ideální severské země... A to vůbec neberu v potaz již zmíněné administrativní problémy s tím spojené.
S tím cizáctvím máš naprostou pravdu. To je také jedna z věcí, se kterou by mohl být problém. Dle mého názoru by to ale v rámco Evropy nemuselo být tak hrozné. Přeci jen jsou zde jiné národnostní menšiny, které by mnozí cizinci viděli mnohem méně raději, než nás :-)

Jinak s administrativou v rámci EU žádný problém není. Mimo EU je to samosebou horší, přestože jsou země, kde si můžeš občanství i koupit (viz. Dominikánská republika, Černá Hora, Seychelly, aj.)

Jinak ještě jednou všem děkuji za konstruktivní názory. Momentálně jsem ve fázi, kdy hodlám prodat byt a koupit za něj nějaký pozemek či domek mimo město. Proto bych rád zvážil všechny alternativy - i zahraničí.
Jojo
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2012 0:54

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Jojo »

V zahraničí budeš cizí element.Při jakýchkoliv nepokojích budeš jakožto přivandrovalec první na ráně.Než si budou Italové,nebo Řekové rabovat mezi sebou,tak první půjdou proti vám.Z cizího přece krev neteče.Po rozpadu SSSR to tak dopadlo tuším v Turkmenistánu,byla tam početná skupina Čechů,snad ještě z dob cara.Po rozpadu se stali terčem útoků Turkmenů,takže se celkem rychle stěhovali pryč.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od optim »

Add. Řecko a země EU:

Podle mne není politická a ekonomická situace v Řecku vůbec vyřesená - Řecko je pro mne jakýmsi lakmusovým papírkem, který bude indikovat budoucí možný vývoj jinde.

Ostatní země EU kvůli snadné dostupnosti a podobným problémům (jako máme u nás) také nevidím jako moc perspektivní.

Problémem zemí EU je i to, že díky špatné přistěhovalecké politice je tu spousta neproduktivních jedinců, kteří se v případě krize také budou snažit nějak přežít ...
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Melee »

To Jojo:

Věřím tomu. A určitě to není jediný případ. Teď jde ale také o to, jestli to nebylo kvůli převažujícímu islámu, který je tam většinovým náboženstvím. Hlavně rozdílné náboženství a bývá rozbuškou v podobných situacích. Jinak asi to znáte, ale tahle česká vesnička zapadlá uprostřed Rumunska daleko od všeho se mi moc líbí, avšak bydlet bych tam asi nešel http://www.banat.cz/

Jinak česká vesnička vyrůstá i v Karibiku na ostrově Roatan, což mne nadchlo mnohem více :D
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Melee »

optim píše:Add. Řecko a země EU:

Podle mne není politická a ekonomická situace v Řecku vůbec vyřesená - Řecko je pro mne jakýmsi lakmusovým papírkem, který bude indikovat budoucí možný vývoj jinde.

Ostatní země EU kvůli snadné dostupnosti a podobným problémům (jako máme u nás) také nevidím jako moc perspektivní.

Problémem zemí EU je i to, že díky špatné přistěhovalecké politice je tu spousta neproduktivních jedinců, kteří se v případě krize také budou snažit nějak přežít ...
Řecko je takový pokusný králík, máš pravdu. Bohužel to odnášejí zase jen a jen ti obyčejní a chudí lidé, kteří u koryta nebyli. Vývoj v Řecku bude zajímavý hlavně z hlediska sociálních změn a jejich následků - takový předobraz, jak to pravděpodobně dopadne i jinde. Těch prostých lidí, které neživí státní sféra a ani turistika, je mi vážně líto.

S těmi neproduktivními jedinci máš pravdu. Práve z jejich strany na 99% nepokoje začnou. Loňský Londýn byl zářným příkladem a to se fakticky nic nedělo. EU na tohle dojede a to brzo. Když jsem viděl předměstí Londýna a Marseille, tak procházka různými českými ghetty je jak procházka dětským sadem.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od optim »

Takže si s ohledem na náš potencionální záměr můžeme většinu evropských zemí vyškrtnout? :)

Co další země?

Asi by to chtělo navštívit nějakou dobrou knihovnu a charakteristiky dalších případných zemí dopodrobna nastudovat ...

Případně na internetu najít nějaká porovnání typu: http://internationalliving.com (pokud se podobným informacím dá věřit) ...
Melee
Příspěvky: 9
Registrován: 05.03.2012 0:43

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Melee »

Zajímavé, děkuji za link. Už jsem narazil na ledacos, ale tohle jsem neznal.
martin30
Příspěvky: 1
Registrován: 12.03.2012 16:06

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od martin30 »

No myšlenka komunity je celkem lakava,uvažoval jsem taky o zahraniči,poněvač nevěřim že by česky stat nehazel klacky pod nohy.Takovej karibik http://www.bahamasrealty.bs/565826 :D
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Steril »

Na přemístění do zahraničí vidím jako zásadní zádrhel problém s legálním nákupem moderních palných zbraní, které budou mít IMHO v PA období nezastupitelnou úlohu.
Řada potenciálních hostitelských zemí má bohužel poměrně restriktivní zbraňovou politiku, takže pořízení zbraně, zejména z pozice přistěhovalce, bude přinejmenším problematické :(
spynfo
Příspěvky: 25
Registrován: 12.07.2011 12:23

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od spynfo »

Co treba Istrie? Jsou to Slovane, celkem nedaleko, obcas plaz, nadherne pobrezi... Zimy tak do nula stupnu odhadem, spis do plusu, ale roste tam drivi, coz ve Velebitu (JugoAlpach) moc ne (a nebo daleko). Zaroven ma malo chranenych uzemi, takze je vetsi moznost koupit drevo na zimu. Castecne je v EU, no a ten zbytek (Chorvatsky) bude, conevidet.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: PA komunita v zahraničí

Příspěvek od Terminated Account »

Pro všechny snílky je k mání celá vesnice v Toskánsku http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-5 ... -toskansku

Podobné nabídky se objevují co chvíli. Až bude na prodej Malevil tak jdu do toho ;)
Odpovědět