Malevil - castle režim

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od PaF »

Lianne píše:No a moje naprostá srdcovka Žumberk: http://www.hrady.cz/data_g/1525/31524.jpg
U Žumberka jsem zažila kus svého skautského dospívání, je tam opravdu krásně a na tvrz nejezdí moc turistů. Nejbližší busová zastávka ve vedlejší vsi, civilizace nic moc :D
Zumberk je moc krasny, ale hradby jsou jen "jako". Muselo by se na tom hodne zamakat. Jinak rybnikem, dobrymi poli, odlehlosti apod. slnuje vsechny pozadavky.

Jinak je tam moc sikovny kastelan, turistu uz tam jezdi dost. V penzionu krasne ubytovani a skvela kuchyne. A krasne opravuji kostel (taky kastelanova prace). Autobus uz tam jezdi...

Vyprav se tam nekdy, budes prekvapena...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od sigmark »

jedno slovo: Houska


(kdyz uz ne ten Koenigstein. Kdyby ho jen Venda neprochlastal... ale ten uz maji asi v pacu Die Deutsche Preppersbund)
Uživatelský avatar
Rodney Nelson
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2012 22:53

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od Rodney Nelson »

Za ideálnych okolností by som uvažoval nad hradom u nás v meste
http://files.vsetko-mozne.webnode.sk/20 ... ad_jpg.jpg

Samotný hrad aj jeho okolie veľmi dobre poznám, bez nejakej ťažkej techniky a výzbroje je prakticky nedobytný (čo sa ukázalo aj behom jeho histórie).
Výhody - dobrý stav hradu
- umiestnenie na vysokej skale
- výhľad
- a rovnako aj kontrola veľkého územia z hradu
- rozsiahle priestory použiteľné na bývanie či skladovanie vecí

Nevýhody - umiestnenie fakticky nad centrom 60-tisícového mesta
- nedostatok nemá vlastný zdroj vody
- potreba veľkého počtu obyvateľov na plnohodnotnú obranu a údržbu stavby
- nemožné pestovať rastlinstvo vo veľkom množstve
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od štaflík »

To Kedarus - znovu: NEVÍM, jaký je rozdíl mezi zabráním statku, zřízení PA vesnice... a zabráním hradu. Jaké zločiny proti lidskosti? Jako že se nakvartýruješ do prázdného hradu, event. odtamtud vyhodíš kastelána, nebo se s ním domluvíš? Pokud plánuješ svojí existenci v PA časech tak, abys striktně neporušil STÁVAJÍCÍ zákony z obavy, že tě za to jednou budou soudit, odhaduji tvojí životnost v PA časech v řádech minut. Řeší se tu obrana polí, střelba a já nevím co všechno a ty máš trauma ze zabrání (třeba) státního hradu, když stát už nebude? :lol:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od štaflík »

V předchozích textech zmíněné objekty:
Hluboká je nehájitelná: desítky obrovských oken v přízemí, hrad vycpaný dřevem...
Zvíkov: po úpravách hodně dobrý objekt
Kašperk - no z hlediska fortifikací byl mizerný už v době, kdy ho postavili, k tomu neobyvatelná hlavní budova... No, zase ta odlehlost - asi by tam šlo přežít nějaký čas, než se populace v nížinách naředí
Žumberk - romantické, ale nehájitelné, dtto Cunknštejn.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od surikata »

kastelány nevyhazovat znají hrad líp než kdokoliv jiný a mohli by se vrátit oknem :lol:
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od Kedarus »

štaflík píše:To Kedarus - znovu: NEVÍM, jaký je rozdíl mezi zabráním statku, zřízení PA vesnice... a zabráním hradu. Jaké zločiny proti lidskosti? Jako že se nakvartýruješ do prázdného hradu, event. odtamtud vyhodíš kastelána, nebo se s ním domluvíš? Pokud plánuješ svojí existenci v PA časech tak, abys striktně neporušil STÁVAJÍCÍ zákony z obavy, že tě za to jednou budou soudit, odhaduji tvojí životnost v PA časech v řádech minut. Řeší se tu obrana polí, střelba a já nevím co všechno a ty máš trauma ze zabrání (třeba) státního hradu, když stát už nebude? :lol:
Definice:
Vražda, vyhlazování, zotročování, deportace a veškeré jiné nelidské činy, spáchané proti jakémukoliv civilnímu obyvatelstvu před válkou nebo během ní, nebo pronásledování z důvodů politických, rasových či náboženských, ať jsou či nejsou porušením interního práva v zemi, kde byly spáchány, jako následek jakéhokoliv zločinu, spadajícího do kompetence tribunálu, nebo v souvislosti s tímto zločinem.
Hodne ohebny paragraf.Staci kdyz vlada v uzkych vyhlasi vyjmecny stav a uz se vezes.Vsimni si tohodle.
před válkou nebo během ní
ať jsou či nejsou porušením interního práva v zemi, kde byly spáchány.
Dobra,jsi uzasny valecnik a majitel hradu.Kdepak vezmes jidlo?Tvoji chlapi budou muset branit hrad a ne pestovat obili.
A budes ho muset branit aby neprisli stejni jako jsi Ty.
Na kamennem nadvoori nic nevypestujes,coz znamena ze musis zotrocit okolni sedlaky
Porad se Ti to libi?Tak hadej jak se to bude libit jim.
Mame uplne odlisnou strategii pro PA.Mam kousek zeme,dobre sousedy a nevycuhujem.Zkus se ale priblizit s zadosti o dane.Potom si promluvime o tom kdo ma jakou zivotnost.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od sigmark »

sorry, ale právo je fikce. jediné právo které existuje je právo toho, kdo vyhrál. ten určuje co je správně.. a jestli se sedláky uzavřeš koexistenční dohodu typu já vám obranu, vy mě obilí, nebo je k tomuto stavu donutíš je úplně jedno... samozřejmě v duchu demokratických tradic našeho srdnatého lidu se kloním k první variantě, ale člověk nikdy neví
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od MRAK »

Vraťte se pls zase k hradům.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od surikata »

Ješte jedna možnost opevnit objekt tak jak jsou vojenské základny. Hradby jsou z HESCO valů jsou to ocelové koše naplněné hlínou a stavěné na sobě do výšky. Spojují se v rohách zatočeným drátem ve tvaru natažené pružiny, každý koš ma s dalším společnou jednu stěnu. Jsou v různých rozměrech ty nejspodnější 2x2x3m až po 0,5x0,5x0,5m. Na vnitřních stěnách je natažena nějaká geotextilie aby hliněná výplň nevypadala ven. Na vrchu natažený žiletkový drát a v rozích tábora věže. V našich podmínkách by šly použít sitě (armatury) do betonu a spojit drátem nebo svařit. Jak si materiál sedne jedná se o velice odolné zdi. Pokud by byl dostatek materiálu a nějaký hrabaci - nakládací stroj tak lze obehnat zdí prakticky cokoliv.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od štaflík »

Houska - je celkem dobrý hrad, má ale tři nevýhody:
-velký problém s vodou (asi nejhorší). Spolana tam dělala v 80. letech vrt a problém.
-je pod kopcem
-má soukromého majitele, byť na ní nesídlí (tuším je z Plzně)
Jinak je to prima objekt, velice dobře ho znám z akcí CMA, několikrát jsem tam spal a mám hrad prolezený doslova od sklepů po půdu. Je to slušně hájitelné nevelkým počtem lidí. Sice přehradí je jen lehounce ohrazené (viz druhý snímek, ale šlo by to snadno řešit). Poměr prostor/hájitelný obvod je velmi dobrý, výhodou je již dobrý stav budovy. Výhodou je i značná odlehlost a přitom vcelku příznivé přírodní poměry.
Přílohy
Kompaktní, ze tří stran na kolmém skalním suku...
Kompaktní, ze tří stran na kolmém skalním suku...
houska_let.jpg (27.13 KiB) Zobrazeno 23230 x
...ale s tímto by se muselo něco udělat.
...ale s tímto by se muselo něco udělat.
houska_poz.jpg (18.64 KiB) Zobrazeno 23230 x
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od sigmark »

on je to taky goticky hrad s lehkou pozdejsi fasadou, narozdil od jinych exemplaru. zachoval si hodne ze sveho hradniho charakteru.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od surikata »

nevím jestli se nepletu ,ale netvrdí se že Houska stráží vstup do pekla? Tam bych se bál
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od sigmark »

checht. odkdy ďábel rozdává před vlastním barákem housky? automaty, šlápoty, nálevny, to ybch jako vstup do pekla bral...ale Houska???
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od Karlos »

Surikata: máš recht:
wikipedie píše:Jedna z legend praví, že hrad stojí nad dírou vedoucí do pekla, kudy nahoru přicházeli duchové měnící se ve zvířata. Díra byla zasypána a nad ní postavena kaple. Nebo ďábel přicházel hradní studnou a proto zde bylo tak málo vody.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od štaflík »

Bóóže :roll: Houska studnu nemá, tudíž nic nemůže vylézat. Spal jsem tam ve slavné Zelené komnatě, kde proutkařům lítají vrtule z rukou, na půdě i dvou dalších komnatách a nikdy nic. Maximálně trochu kocovina (já ty Svijany prostě můžu a když se to splachuje medovinou :beer )... Navíc mě vytáčí neskutečně životaschopný blábol redaktorského kokůtka z České Lipy, zme Houska není postavena tak, aby chránila vnitřek před vnějškem, ale svět předtím, co je uvnitř :evil: Každý, kdo něco vzdáleně tuší o hradech ví, že je to pitchovina.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od sigmark »

amen bratře. pivo s medovinou je smrtící duo. a k čemu jsou hrady? v tom mají rozpadlíci jasno :-)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od Karlos »

štaflík: vždyť jde jen o legendy, netřeba se nervovat... i kdyz pokud tam zadna studna neni (a nebyla) tak je fakt hloupe mit o ni legendu :)
Ale pokud te to skutecne vytaci tak to ve Wiki uved na pravou miru, vzdyt je to otevrena encyklopedie a prispet tam muze kazdy ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od štaflík »

Ale nevytáčí. Nebo mě vytáčí oslové, co na toto téma píšou i po letech článek číslo 6783 do Blesku či podobného škváru. Přitom houska je velmi zajímavý hrad i bez těchto blábolů. Jen ta studna... Ale stejně bych o ní uvažoval. Je to malé, ale celkem pevné.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Malevil - castle režim

Příspěvek od bivoj »

Jsem vám to ne té wiki za vás opravil ;) ať tam nejsou bláboly...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Houska_(hr ... v.C4.9Bsti
Přidal jsem také postavu v mišské kápi (z oficiálních stránek www.hradhouska.cz, které ale mají bohužel žalostnou úroveň...)
Odpovědět