Hledání PA komunity

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Nobody »

:yes :hand
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od plenty wolfs »

Na hľadanie komunity v prípade nejakých všeobecných nepríjemností už nebude čas, treba ísť na istotu. Ešte je možno čas na vytváranie.... :hand

Moja predstava PA komunity v krátkosti: Časť osadníkov vytvára komunitu, hospodári na jej pôde s jej zvieratami a s ostatným svojím a komunitným majetkom. Zároveň stráži komunitu (obecná polícia, domobrana, hasiči.. ) Časť chodí do komunity za oddychom,výpomocou, prináša financie... pomáha predávať vo "veľkom svete" nadprodukciu komunity, ktorá čiastočne alebo úplne bude pokrývať náklady na jej prvotné vytvorenie. V prípade nejakého "prúšvihu" sa cezpoľný osadníci stiahnu do komunity a posilnia rady trvalých prepperov.

Možno som napísal napísané ale cítil som potrebu to tu zvýrazniť. :angel
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od lz1 »

Myslím si že tot by mohlo byť reálnejšie ako keby sa všetci mali už v predstihu presťahovať na to konkrétne miesto. Jediný, ale kritický háčik je v tom nájsť niečo takéto a ĺudí ktorí by boli ochotní takto fungovať....
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od plenty wolfs »

Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Foxy »

Hledání PA komunity?
Motto: Čekal jsem pekelné sucho... a on přišel jak napotvoru prudký déšť.
A ještě: Každý se připravuje na tu minulou válku.
- - -
Ne, nebudu předem hledat a tvořit. Bůhví kdy (a jestli vůbec) tahle situace nastane, a čert ví, jak by skutečně vypadala, kdyby k tomu došlo.
Takže byznys ez jůžuel. Když pak třeba skutečně nastane dlouhohrající průšvih tady co bydlím, vím, kam bych se hnul. Od toho je široké, dobře rozprsklé a dobře fungující rodinné společenstvo, neboli širší rodina. Oni zas ví, že v jiném průšvihu se mohou vrtnout ke mě.
Když zkejsnu někde mimo, utvořím ad hoc společenství s těmi, kdo tam zkejsnou se mnou. Nabídnu jim to, co umím a od nich budu čekat totéž. Lepší strategii na přežití nemám.

Na možnou krizi jsem spíš připraven obecně. Kdyby snad něco skutečně přišlo, jsem přesvědčen, že nejdůležitější bude schopnost improvizace. Lepší umět než pak čumět :shock: :o :? :( ; IMHO.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Terminated Account »

Lidé, kteří v současnosti tvoří nebo se snaží tvořit PA či soběstačné komunity, přemýšlejí zcela jinak než například já. V tomto počínání našli svůj smysl života nebo se ho teprve snaží najít. Budiž jim přáno, aby ve svém počínaní našli to co hledají.

Určité pohnutky, jako například vymezení se k většině a snahu o opravdový soběstačný život chápu a fandím ji. Náboženské pohnutky, či společenský neúspěch nebo nasranost na okolní "úspěšný" svět již méně, protože v ni vidím určité riziko, sektářství či fanatizmus. S mnoha lidmi z těchto kruhů jsem se setkal, mnozí jsou mí dobří přátelé, mnoho jich jistě ještě potkám. Většina z nich má otevřenou mysl a nesnaží se ostatní přesvědčit o tom, že ten jejich způsob života je ten jediný správný. Bohužel někteří z nich jsou již za hranou a své vizi světa propadli tak, že jim již není pomoci.

Ti první si zaslouží respekt. Ty druhé je nejlepší ignorovat a věřit, že se jejich schýza nezvrtne v zoufalý čin.
Jsem ze své zkušenosti hluboce přesvědčen, že silní (rozuměj duchem) jedinci mají kolem sebe vždy dostatek kvalitních lidí i zdrojů a pokud by se svět v okamžiku přepnul z bílé na černou, dokážou vyhodnotit danou situaci a v mžiku konat to co je potřeba stejně úspěšně nebo ještě úspěšněji, než ti, kteří očekáváním neočekávaného stráví většinu života.
apotheosis
Příspěvky: 3
Registrován: 03.12.2013 20:08
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od apotheosis »

Co takhle vytvořit nášivku rozpadlíků? Nemuselo by to být logo, aby neznalec pochopil, co nášivka znamená a mohl zneužít důvěřivosti jiného rozpadlíka. Mohlo by to být třeba kolo od traktoru, ale návštěvník tohoto webu by pochopil, že majiteli nášivky může důvěřovat víc, než nějakému serjožovi kousek dál.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od MRAK »

myslíš toto?
Obrázek
jo, to jsem už někde viděl ….


Nášifku máme …. a teď mi pověz, proč bych ti měl víc věřit, nežli tomu vedle tebe?
nějakej rozumnej důvod, prosím ….
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od the.marek »

:-D :-D Tak to se ti povedlo... Každopádně kdo by si tuhle "zástavu" na sebe dal, tak je na tom asi stejně jako ten, koho se opravdu týká... A v PA době by dostal spíš veřejný linč, nebo kulku do kožichu, než důvěru... :-D.
Není to tak dávno, co jsem na ně denně koukal v NTK... Alespoň, že už ty hnusy ze zdi sundaly...
apotheosis
Příspěvky: 3
Registrován: 03.12.2013 20:08
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od apotheosis »

Někde jsem tu narazil na příspěvek, že v době PA je těžké přežít bez skupiny či parťáka. Nemyslím tím zrovna, že si sám nedkážeš obstarat potravu nebo postavit úkryt. Každý člověk v hloubi duše touží po sociálním kontaktu (až na pár extrémních případů) a bude se snažit vytvořit nějaký ten vztah v době PA. Pokud s někým vytvoříš ztah, budete se snažit o zlepšení sociálních podmínek (víc potravy, větší přístřešek) a proto si myslím, že s člověkm který bude mít nášivku, bude toto nové společenství snažší vybudovat, protože si nejspíš na tomto webu přečetl nějaké to "know-how".
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od MRAK »

chlapče …. ano, v životě , je samozřejmě fajn mít kamaráda, parťáka, něko o koho se můžeš opřít

ale že bych třeba zrovna tobě (bez urážky) měl víc důvěřovat jen proto, že máš na tričku kolo od traktoru …. hm, tak to ti zrovna říkám, že seš vedle, jako jedle

prozradim ti obrovský tajemství, jo? (ale nikomu to neříkej)
víš kolik je tady na foru debilů, hajzlíků, vychcánků, nebo úchylů? Nevíš? Já taky ne!

Já důvěřuju sobě, a svým přátelům. Tedy lidem, který znám. A ti žádnou nášifku, domovenku, tetování …. ani podobný pitomosti nepotřebujou. Chápeš?
A tedy všichni ostatní, včetně virtuálních rozpadlíků, (dokud je nepoznám, a nezaslouží si moji důvěru), jsou jednoduše TI OSTATNÍ ….

Netuším z kterýho dortu jsi vyskočil, nicméně ti přeju v životě hodně štěstí ;)
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Koniáš »

Mrak

Hezky napsáno. :D :yes :clap

Koniáš
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od alive »

Mrak: :yes
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Reno »

apotheosis píše:Co takhle vytvořit nášivku rozpadlíků? Nemuselo by to být logo, aby neznalec pochopil, co nášivka znamená a mohl zneužít důvěřivosti jiného rozpadlíka. Mohlo by to být třeba kolo od traktoru, ale návštěvník tohoto webu by pochopil, že majiteli nášivky může důvěřovat víc, než nějakému serjožovi kousek dál.
Neber ty skeptiky, vážně, je to výborný nápad! :yes Akorát mě tedy napadla jedna slabina - co když se oděvu s takovou nášivkou zmocní někdo neoprávněně a ty ho pak budeš mylně považovat za rozpadlíka, tedy někoho absolutně důvěryhodného? :cry: Chtělo by to ještě vymyslet nějaký tajný pozdrav, aby sis mohl ověřit, že ten s nášivkou je opravdový rozpadlík... :angel



Ale konec legrace. Buď seš naivní trouba typu dnešních facebookových nemyslících retardérů, pro které se přítelem stane každý úchyl, který si je kliknutím myši přidá do "přátel", nebo máš firmu na výrobu nášivek. :roll: Proč? To dostatečně jasně vysvětlil Mrak.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od optim »

Jediná funkční komunita, na kterou se lze skoro vždy spolehnout, je vlastní rodina.

Takze místo hledání nějakých "komunit", bych raději všem doporučil dobrou výchovu a investování do budoucnosti svých potomků.

Ti jediní se o vás možná jednou postarají ...
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Desouza »

:lol: Raději si najděte ženskou ( případně pár dalších rezervních ) a neřešte πčoviny .

1) Rodina
2) Přátelé
.
.
dlooooho nic
3) ostatní

Tak to je ,bylo a bude .
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od plenty wolfs »

Desouza :yes úplný súhlas

ináč tie rezervné ženské sú dobrý nápad
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Maximus »

Koncepce primárně jen rodina a pak dlouho nic je také zcestná. Už minimálně půl století je koncept pevně semknuté široké rodiny povětšinou mrtvý a je otázkou, zda i v minulosti to opravdu bylo tak růžové, jak by se idealisticky mohlo zdát.

Znám dost případů (či spíše převážná většina), kdy se nelze spolehnout ani na nejbližší rodinu a o komunitě založené na pevném souručenství různých bratranců, strýců, švagrů si myslím v dnešní době své :evil:.

A přežití PA hardcore scénáře jen v nejužším rodinném kruhu je rovněž dost pofiderní - neliší se to v podstatě až tak moc od pubertálních představ "One man show" (těch nemnoho opravdových "šedých vlků" mi toto příkré hodnocení doufám promine).

Pevná síť přátel, se kterými lze počítat i v "zajímavých časech", je velmi důležitým faktorem pro přežití v situacích, o kterých není příjemné ani uvažovat, natož je prožívat.

Rozpad.cz je platformou pro navazování různých vztahů a ve výjmečných případech i hlubokých přátelství. Nicméně rozhodně neplatí úvaha, že kdo je registrovaný na rozpadu je automaticky "pan Hodný" či "paní Hodná". Naopak vyzývám k určité opatrnosti a jakési zdraví prospěšné skepsi k lidem zde registrovaným. Není nic snažšího se stát obětí nějakého tipaře, který si najde nějakého PA sysla a ve vhodnou chvíli (PA doba ani nemusí nastat) si příjde k hotovému. Zda bude i pak potřebovat "pana Sysla" je otázkou k zamyšlení :devil.

Zcela určitě jsou zde registrovaní lidé, u kterých bych v případě opravdu krutého PA scénáře velmi vážně uvažoval o preventivní eliminaci v zájmu přežití komunity, ke které by se chtěl dotyčný vloudit.

Budování PA komunity či "jen" přátelských vazeb nelze dělat od počítače, ale vyžaduje to spoustu času a hledání. Navíc bych zopakoval na závěr nejen pro rozpadlíky velmi důležité Inuitské přísloví - „Nevíš, kdo je tvým přítelem, dokud se s tebou neprolomí led.“.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Koniáš »

Maximus:

Velmi přesně :yes Brilantně shrnuto.
Není co dodat.

Koniáš
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od optim »

Určitě je to o osobní zkušenosti. Moje zkušenost je taková, že naše rodiny (i širší příbuzenstvo) se díky dnešní době velmi stmelily. Prostě se mnohem více navštěvujeme a různě si pomáháme. Je zajímavě, kolik máme zajímavých příbuzných, o kterých jsem předtím skoro vůbec nevěděl.

Kamarádi jsou fajn, ale nikdy to nebude rodina. Tak to prostě je.

Na druhou stranu chápu i ty, kteří na rodinu nejsou orientovaní a zbývají jim jenom ti kamarádí.
Odpovědět