Hledání PA komunity

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Hledání PA komunity

Příspěvek od vlk972 »

Napadly mně dvě otázky. V PA době se může stát, že zůstanete sami, jen se svou rodinou, která třeba nemusí být dost velká a silná. Pak se asi budete snažit hledat spojence - PA komunitu.
Otázka 1 - jak postupovat při hledání PA komunity
Otázka 2 - jak postupovat pokud by se někdo chtěl k vaší PA komunitě přidat
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od optim »

Odpověď 1 - musíš jít mezi lidi.
Odpověď 2 - musíš jít mezi lidi a pořádně se koukat kolem sebe.

Na internetu jenom občas najdeš nějakou dobrou myšlenku ... :)
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od vlk972 »

Věř mi, že mezi lidmi jsem hodně. Nevím, jakou zkušenost ze svého okolí máš ty, ale v mém je většina takových, co se na nic dopředu nepřipravují a věří systému.
Ptám se na PA dobu, kdy se může stát, že opustíš úkryt a zjistíš, že z celé vesnice jsi přežil jen ty, žena a třeba 3 děcka...... a nebo opačný případ, takováhle rodinka dorazí k vám.
V obou případech, jak se vyvarovat chyby.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od optim »

Jsou dva typy lidí:

1. Pasivní, kteří si myslí, že jim někdo pomůže a zachrání je - ti se budou chtít různě družit (podívej se např. na politiky, jak jsou si všichni navzájem podobní).

2. Aktivní, kteří vědí, že se o sebe musí postarat sami, ale kteří v průběhu té činnosti většinou potkají sobě podobné.

Pokud máš ve svém okolí samé pasivní lidi, asi bys měl na sobě něco změnit ...
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Sehr »

optim píše: Pokud máš ve svém okolí samé pasivní lidi, asi bys měl na sobě něco změnit ...
:yes Souhlasim.
Clovek si hleda od malicka lidi ke kterym ma nazorove blizko. Pokud zmeni sve mysleni, tak najednou si pripada sam.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od big bang »

Hledání PA komunity tak to by som neriešil, v prípade miernejšieho scenára VP(ekonomická kríza, vleklá kríza, dočasní výpadok el. energie, ...) postačuje sa grupiť v rámci rodiny, priateľov a s know haw z rozpadu(nejaký ten zraz) a to tým že máte šáhleho koníčka a skôr by som uvažoval o presťahovaní z mesta na dedinu alebo aspoň o chalupárčení a priateľských vzťahoch zo susedmi v okolí chalupy a nájdením si v danej lokalite svojho eko. poľnohospodára, ako hľadať nejakú komunitu(sektu)!!! Ono ide o to že v prípade ozaj drsného VP(ak to prežijete) tak pôjde o 80-90% o šťastie a o 10-20% o pripravenosť!!! Takže preto treba všetko brať s kludom a ako hoby a nič zbytočne nepreháňať :lol:
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od vlk972 »

Asi to tak nějak bude.
Pryč z města jsem už 10 let, zahrádka celkem prosperuje. No a pobyt v přírdě se mi vždy líbil, takže základ by byl.
Sehr: o změny na sobě se snažím dlouhodobě, ale asi spousta z vás má stejné zkušenosti s lhostejným okolím.......
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od MRAK »

zkus preppers.cz forum ....
tam jsou v tvorbě (zahrádkářské) komunity mnohem dále nežli tady ....

rovnou se obrať na Mortinto , nebo si projeď jeho příspěvky ... a uvidíš sám
(musíš ale tam, tady už nefunguje)
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

hledani zpriznencu? Zni to dobre, ale v prirode to takto moc nefunguje, podil alfa a beta samcu/samic je +/- jasny a dany, samozrejme v dobach krizovych se to muze ruzne promichat (zvitezi lepe adaptabilni strategie). Ale do teto finalni krize ci testu preziti druhu vstupujeme mnozi s jiz rozdanou kartou, rozpad.cz proste svym "mihotavym svetelkem v seru" nalakal vyssi % alfa a beta (s potencialem na preklopeni nebo nosnou strategii). Pokud to prikladem nepekne zjednodusim, tak ovecka jen malokdy smeruje ovcaka.. proto take na vystupu kolem 2050-2100 zbude par desitek ci set milionu lidi ze soucasnych 7-9mld., nemluve o tom, ze mnozi zde otevrene razi heslo: "Jak Honza plundrovanim ekovesnicek ke stesti prisel!" nebo take zaznelo, ze lide z fora jsou "opravnene-logicky" povazovani pri realnem setkani dokonce za vetsi potencialni konkurenci/nebezpeci nez stretnuti s beznou nazasvecenou populaci.. ps proc sem pisou individua jako ja a dalsi, kteri jsou nekde na pul cesty, nevim? asi jsme nejaka ta mutace beta ci co :twisted:
edit: cestin
Naposledy upravil(a) Kolapsnik jr. dne 05.11.2012 17:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Terminated Account »

vlk972 píše:Napadly mně dvě otázky. V PA době se může stát, že zůstanete sami, jen se svou rodinou, která třeba nemusí být dost velká a silná. Pak se asi budete snažit hledat spojence - PA komunitu.
Otázka 1 - jak postupovat při hledání PA komunity
Otázka 2 - jak postupovat pokud by se někdo chtěl k vaší PA komunitě přidat
Debata míří úplně někam jinam než byla směřována. Vlk972 nechtěl hledat komunitu nyní, ale připojit se k nějaké v PA, pokud zůstane sám.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Evinka »

Tak píši znova...nějak mi pc sežral příspěvek... :evil:

K otázce jedna.. jak najít komunitu....

Pokud nebudeš vědět kde,jak a kdy najít spřízněné duše ještě z dob "pohody", tak ti nezbude než se vydat na cestu a hledat další přeživší a doufat....ale , nikdy nevíš na koho narazíš...budou chtít tvé zásoby, tvou ženu, tvé děti jako otroky...těžká situace...
Osobně, již teď v době "míru" hledám přátele stejného smyšlení ...našla jsem, je jen otázka dohody, kdy a kde a jakým způsobem se v případě průšvihu nakontaktujeme, to ti nikdo tady přesně stejně neřekne...
takže vidím jedinou možnost ..."prevenci"

K otázce dvě .... jak přijmout do komunity ..

Ještě těžší otázka, teda aspoň pro mě...záleží na mnoho proměnných ..jaká PA nastala? krátkodobá-dlouhodobá?budu mít dost zásob?kolik nás bude? budou ti lidé přínosem či zátěží?mají nám co nabídnout? jsou zdraví? jsou to silní jedinci ?
V době po PA bude muset jít lítost asi trochu stranou, pokud budu sama chtít přežít..
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Kapo »

Na tieto nejednoznačné otázky sa nedá jednoznačne odpovedať.

Človek sa bude chcieť v PA dobe zgrupovať až keď mu bude ťažko, keď dojdú zásoby, alebo bude potrebovať pomoc. Dovtedy sa bude spoliehať na to, že sa to dáko vyrieši a vráti sa to do starých kolají.
V dobre fungujúcej komunite by mala byť medzi členmi hlavne vyváženosť. Keď beriem, musím aj dávať. Keď chcem pomoc, musím pomáhať. Proste byť užitočný a nevyhnutný. O další zbytočný hladný krk moc velký záujem nebude.
Pripravenosť preto netreba riešiť len po materiálnej stránke. O majetok a zásoby v PA dobe môžme prísť skôr, ako ich budeme môcť využiť či minúť. Potom nám ostane len to, čo máme v hlave a čo sme sa dovtedy naučili.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Nobody »

Jakmile se stane, že v případě PA zůstaneš sám, jsi ztracen. Jiskřička naděje je vždy, ale na to se spoléhat nemůžeš (chápu MacGyveru připomínku, ale to už se skutečně pohybujeme v nepředvídatelném prostředí)

Chce to vytvářet seznam vhodných již nyní a pomalu připravovat terén. Musím říct, že jsem byl příjemně připraven, když jsem s tím začal, i když je to z velké části tím, v jakém prostředí se pohybuji (military, zbraně, bojová umění). A samozřejmě myslet na to, že ti lidé tě musí také potřebovat (bojeschopnost, odhodlanost, alespon základní znalost medika, zásoby).
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od miki »

Zdravím.
...... že mnozi zde otevřene razi heslo: "Jak Honza plundrovanim ekovesniček ke štěsti přišel!" nebo také zaznělo, že lide z fora jsou "oprávněně-logicky" považovaní při reálnem setkáni dokonce za větši potenciální konkurenci/nebezpečí než střetnutí s běžnou nazasvěcenou populací......

A když je příležitost, tak ho zlikvidují ti alfa a beta i s jeho skupinou ještě před PA. Stačí článek a fotografie nešťastníka, roztrhají ho již ovečky (no hej, čo to tárám) ovečky žerou trávu.... hyeny trhaj maso..
Miki.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od DeadMan »

JJ z Nobody a jeho party zabijáků se asi stane Warlordí smečka a proto by jsme je měli eliminovat ještě teď v zárodku ;) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Terminated Account »

Miky tuhle kapitulu jsme už uzavřeli a nemá smysl ji znovu otevírat. Zmíněný nešťastník je nám putna! Zároveň máme právo na vlastní názor. Na tomto fóru se střetávají různé přístupy k situaci v možné PA (totální kolaps bez pravidel a řádu) a všechny jsou vítány. Jde o teoretickou rovinu a komplexnost různých názorů může složit chytrým ke studiu, hlupákům k žabomiším válkám. Nehledě na to, že brát tohle téma příliš vážně, nebo jako životní smysl je na hlavu :roll:

Já mám panický strach z Aštarů Šeranů, demagogů, sektářů a manipalůtoru a udělám vše, abych před takovými lidmi ochránil v době bez řádu svoji rodinu a komunitu.

Pokud mají lidé z druhé strany zase panický strach z chlápků s malým pérem, držících v ruce SA 58, tak jim doporučuji, aby zase udělali všechno proto, aby před nimi v době bez řádu uchránili svoji rodinu a komunitu.

Nejlepší způsob je vzájemný respekt a pochopení kde leží hranice. Zeberte taťkovi "pero" domluvte mu ať "mluví" pouze o svých aktivitách a všechno bude v pohodě.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od Nobody »

Miki proboha klid :).

V podstatě bych se podepsal pod to, co napsal MacGyver. Jenom na doplnění, když už jsem byl zmíněn. Na tomhle foru se připravují lidi na různé scénáře, já se připravuji na ten nejčernější. Je sice nejméně pravděpodobný, nicméně já raději počítám s připraveností, než se štěstím. Z toho pramení i potřeba odložit růžové brýle a vidět situaci takovou, jaká pravděpodobně bude, pokud zdroje nebudou.

Zde se ujala nějak myšlenka, že warlordí smečka je něco špatného. Jenže pokud budete chtít v takovém prostředí přežít, nemáte jinou šanci. Představa, že se zavřete ve sklepě a vylezete, až bude po všem do krásného světa, je až dětinsky naivní. Sebe a své blízké ochráníš pouze ve skupině schopné (fyzicky i psychicky) boje.

Ale jestli tě to uklidní, kdybych bylo mým cílem napadat v době po PA někoho z fora, tak nepíši tak, jak píši, ale pořádám sdruženky ;). Nicméně tady jsou bud lidé nepřipravení (deset konzerv navíc za přípravu nepovažuji), nebo naopak připraveni i na boj. A útočit na takové pozice je nesmysl, smyslem je získat zdroje za použití co nejmenšího počtu kulek, ne si hrát na banditos.

A ani skrz "plundrování ekovesniček" cestu ke štěstí nevidím. Tyhle objekty totiž napadnou každého a tak tam bude dost rušno. A opět platí zásada, že je lepší použít mozek a použít minimum násilí s co největším ziskem, než někam bezhlavě naběhnout, protože jsem to viděl ve zprávách :). V těch zprávách to totiž viděli miliony lidí a i když jsem na boj lépe připraven, tak nejsem nezranitelný Rambo :).

Tahat do toho emoce je zcela zbytečné :hand
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od miki »

Zdravím.
-Je mě z toho všeho šoufl. Takové hnidopiší války. Ten spor nechci zostřovat.
Ostatní v SZ.
Miki.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od vlk972 »

Souhlas s Macem.
Smyslem tohoto vlákna není získat informace o polohách záchytných bodů.
Bohužel v jiném se rozjela ostrá diskuze, ve které se Nobody stal prototypem PA Avara, Huna, nebo jak kdo chce. Stal se jím pro své myšlenky, které neskrývá a které nejsou tak úplně mimo mísu, bohužel.
Někteří s Nobodym souhlasí zcela, jiní v něčem, někteří nesouhlasí. A pak se tu objevuje taky skupina, která téměř fanaticky nesouhlasí.
Lidi, přestaňte volat po likvidaci Nobodyho a jemu podobných, nebo kohokoli jiného, tohle vlákno a myslím, že ani fórum neslouží k volání po pogromu na potencionální warlordy, ani na nikoho jiného.
Měl by to být zdroj poučení, diskuze – někdy i hloupé a (admini snad odpustí) také zábavy (protože když budeme brát život moc vážně, zblázníme se.)
Tím nechci říct, že výměna názorů je špatná, naopak. Někdy může být i ostřejší, ale má sloužit primárnímu účelu jednotlivých vláken i fóra. Nemyslím si, že by si rozpadlíci chtěli v každém vlákně číst „Je nutné zabít Nobodyho“ :-(
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hledání PA komunity

Příspěvek od MRAK »

Howgh ....
Děkuji vlkovi za závěrečnou řeč .
A tímto (slušným) závěrem skončeme, ju?

pokud se tu budou dál kalit vody, zamknu, a kaličům dám prostor na odpočinek.
Odpovědět