Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

...aneb debata mezi zastánci kolektivního přežívání.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Desouza »

Spolkni jedovatou slinu , napiš pár kvalitních příspěvků ,pomáhej ostatním a ono se to otelí . :)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Josef »

2 Patrol:
Dal jsi si do avataru vyjícího vlka, nejsem psycholog a mohu se mýlit, ale já to čtu jako "víceméně přátelský, ve společnosti trochu ztracený, neagresivní rozpadlík, duší romantik, hledající smečku". A i když to naše přijetí určitě nenastalo podle tvých představ, nic nebrání tomu, aby se naplnilo přísloví, že "co špatně začíná, dobře končí". Když píše Desouza: "napiš pár kvalitních příspěvků", není to určitě vtip a myslí to vážně. Konec konců, proč ne zrovna něco zajímavého o té lukostřelbě (má to tu někde i své tématické vlákno), vždyť spousta lidí co sem chodí, mají doma luky, i když s nimi střílí třeba jen pro zábavu a v PA-době s nimi jako s významnější zbraní ani moc nepočítají.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Patrol »

:) Zajímavej psychologickej rozbor podle avataru. :) Díky za vstřícnost, určitě něco přispěju, jen co se víc rozkoukám.Kolem luků mám ale jen základy,takže radit moc nemůžu.Já se při lukostřelbách starám o technickou podporu,parkování, ubytování,stravu,pivo......(při rekordní návštěvnosti jsme měli na dvorečku 80 aut :D )Sám mám jen jeden krátkej mongolskej luk a nemám moc času chodit trénovat, ale manželka je v tom velmi šikovná.Taky se tu občas sejdou lukostřelci na různý školení techniky lukostřelby, dílny výroby luků atpd..Jinak je to pro mně jen jedna velká akce v roce.Já se víc věnuji střelným zbraním než lukům.Jak jsem už psal, jsem přesvědčen, že s lukem se v přírodě při kolapsu uživíte líp, než třeba s rybařením a přitom není nic slyšet, a to je důvod, proč jsem to hned hodil do pléna.Ale musí se to natrénovat, nejde to snadno.
Určitě spolu ještě časem ledasco prodiskutujeme, tvé příspěvky jsou zajímavé, konstruktivní, a navíc se taky motám v oboru elektrotechniky. :hand
Naposledy upravil(a) Patrol dne 30.08.2015 15:02, celkem upraveno 1 x.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Patrol »

Vrátím se trochu k tématu, tedy "Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?".
Při všech válečných stavech i kolapsech zřízení se vždy jako jedni z prvních objeví na scéně ti silní, kteří chtějí ze situace vytěžit. Jsou to obvykle menší skupiny agresorů, které mají jakousi organizovanost, mají zbraně a díky nim se stávají vůči svému okolí pány území. Obvykle hned zpočátku přepadnou sklady zbraní, aby se dovybavili a následně začnou systematicky zabírat klíčové pozice a zdroje. Nejčastěji jsou to čerpací stanice, či jiné sklady PHM, dále pak větší obchody či sklady s potravinami. Mají-li dostatek osazenstva, obsadí i hlavní dopravní uzly a tím drží celou oblast v šachu. Ozbrojené jednotlivce snadno v přesile zlikvidují a pro výstrahu veřejně popraví. Za nějaký čas všem obyčejným lidem dojde palivo do vozidel a o potraviny je velká nouze.Jsou pak ochotni za kus chleba pro své děti, dát celé jmění. Takováto organizovaná skupina pak provádí nájezdy do dalších přilehlých oblastí, kde rabuje a plení dle libosti.Pokud takováto horda narazí na větší organizovaný odpor, obvykle je to nepotěší, ale vzhledem ke ztrátám na životech, pohonných hmotách i munici, si snadno spočítá, že je lepší se této oblasti vyhnout a raději plenit tam, kde není velký odpor. Vědí, že časem přijde nějaká armáda, která jejich nadvládu skončí, ale v té době už jsou všichni ze členů tak finančně zabezpečeni, že se klidně rozplynou v davu,nechají převzít vládu příchozí armádu a sami s nabytým majetkem mohou svůj zbytek života strávit jako králové.
Vítězně z toho tedy vyjdou jen ti gauneři, příchozí armáda a ti co se semkli v nějaké silné komunitě a dokázali se ubránit.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
rivl
Příspěvky: 2
Registrován: 16.09.2015 10:33
Pohlaví: muž

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od rivl »

Pročetl jsem si většinu příspěvků. NIC jsem nenalezl o Amiších - křesťanská sekta, která odmíta technický pokrok. Nepoužívají elektřinu, auta, telefony atd. Půdu obdělávají koňma. Dle wiki VYNIKAJÍ v zemědělství. Tyto komunity žijí v USA a Kanadě. Vzhledem ke způsobu života, který žijí, mají už dávno vyřešeno to, o čem tady někteří snílkové píšou. Škoda, že info o jejich znalostech není na netu - tedy aspoň se mě nepodařilo nic "vygooglit". Možná, že některé jejich znalosti, které jsou OVĚŘENY každodenním žitím by otevřeli oči mnoha lidem, v podstatě připravujících se na takový život. Chtěl jsem o tom založit vlákno, ale nevím jak. Možná by bylo dobré, jestli tedy informace o hospodaření Amišů někde jsou, shromáždit je na jednom místě. ROZHODNĚ nemyslím náboženskou stránku věci, ale mám na mysli vědomosti o komunitním žití bez moderních technologií v souladu s přírodou. Žijí takhle tuším 200 let beze změn. Takže to asi fachčí.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od the.marek »

Jaké znalosti máš na mysli? Myslíš, že mají nějaké extra znalosti o zemědělství a hospodaření?
Prostě a jednoduše odmítají pokrok a zastavili se v době našich rodičů/prarodičů. To je celý.
Nic víc v tom nehledej, žádné vyjímečné know-how opravdu nemají ;-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Cep »

Zkus si za nimi zajet, známá tam před dávnými lety v rámci čehosi byla :-)
Přivezla karetní hru "blitz", která se u nich těšila obrovské popularitě (jak taky trávit večery, že).
Když jsem to teď hledal, tak je to v podstatě Ligretto.
Amišů jsou různé skupiny, některé jsou moderním nástrojům a elektřině otevřenější. Ale na koně si potrpí všichni.
Ohledně zemědělství - kdesi psali, že u nich 12letý kluk (a možná i děvče) má znalosti na úrovni maturity na střední zemědělské.
Zemědělství je hodně o zkušenostech, a ty mají.
Každopádně - patří k těm nejlíp připraveným komunitám.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od bivoj »

Cep píše:... patří k těm nejlíp připraveným komunitám.
Mám obavy, že v případě opravdu globálního SHTF by jim tato připravenost příliš nepomohla, pokud stejný odpor jako k výdobytkům moderní civilizace mají k moderním zbraním. Mimochodem, nevíte někdo jak jsou na tom Amišové s přístupem ke zbraním? Protože všechny jejich znalosti, vědomosti a "příprava" by jim byly na prd, kdyby krajinou táhly loupeživé (a dobře vyzbrojené, což je v USA /zatím/ celkem lehké) bandy.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Cep »

Na zbraně se dívají velce nepřívětivě. Dokonce oblečení si volí tak, aby nic na něm nepřipomínalo vojenskou uniformu (pravda, uniformu ze 17. století, kdy vyrazili z Evropy).
Otázka je, jestli by přístup nepřehodnotili.
Možnost druhá - živit si ochranu.

Oprava:
jsou pro nenásilí, ale lovit ano
http://amishamerica.com/do-amish-hunt/
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Kapo »

V europe a aj v cechach mas nieco podobne. Je to komunita 7 kmenov v cechach maju farmu Uchovane seminko. Prijmaju aj navsevy.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od kregan »

Ověřených a odzkoušených informací je plnej Google, Youtube i (odborná) knihkupectví.
To v čem sou Amiši (a jim podobný) před náma je praxe. A ta se z monitoru nevyčte.
Už vidim chirurga jak se skalpelem v ruce řiká: "nebojte, vim jak ten slepák vyndat na základě ověřených a odzkoušených informací, navíc sem byl pozorovat skupinu lékařů, která ty slepáky vyndavá už řadu let."
My si naštěstí můžeme dovolit metodu pokus-omyl, usnadněnou lehce dostupnými informacemi. Skutečně poznat a naučit se dovednost je třeba "venku". A pokud máme to štěstí, že k tomu asistuje někdo, kdo už umí, tim líp.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Count »

Ještě k těm Amishům - jsou pacifisté, což demonstrují muži i svým vousem - nemají knír pod nosem, který byl a je v jejich očích symbolem vojáků.

Důležitým mezníkem byla francouzská revoluce, kdy Napoleonovi důstojníci začali nosit kníry, čímž měli demonstrovat svou nelítostnost. Hostetler se domnívá, že právě toto mohl být ten okamžik, kdy amišové a mennonité, obě silně pacifistická hnutí,odstranili ze svého plnovousu knír, což pro ně bylo synonymem armády a války. viz Bakalářská diplomová práce - Amišové v moderní společnosti od Jana Geislera.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč je život v komunitě jediná rozumná možnost přežití?

Příspěvek od Fabulous »

OT smazána!!!!!!
Odpovědět